Квітуча галявина своїми руками — як виростити мавританський газон або газон з конюшини

87

Зелена галявина, суцільно покрита луговими квітами, зачаровує своєю природною красою, привертаючи до себе загальну увагу. Примула, гіпсофіла, гвоздика китайська, календула, льон, волошка, пролісок, крокус, тюльпан, гіацинт, мак, вероніка і багато інших однорічні та багаторічні квіти, що змінюють один одного протягом літа, — саме так виглядає квітучий мавританський газон, який знову набирає популярність серед квітникарів.

Вибір кольорів і сумішей для мавританського газону

Створити мавританський газон своїми руками нескладно, для цього можна використовувати готову квіткову суміш з 20-30 різних рослин або ж самостійно скласти суміш, керуючись власним смаком.

Засівати все вільне місце на ділянці мавританським газоном не варто-надто вже строката картина вийде, а ось під деревами, навколо водойм або біля живоплоту він буде виглядати дуже гармонійно. До того ж грунт для мавританського газону підходить будь-яка, оскільки рослини, що входять до його складу, невибагливі.

Якщо ж строкате різнотрав’я вам не до душі, створіть вишуканий газон з конюшини. Білі головки конюшини чарівно виглядають на смарагдовому густому килимі, насіння коштують недорого, трава швидко розростається по всій галявині і не боїться витоптування.

відео про вирощування газону своїми руками

У квіткових магазинах і на ринках можна знайти безліч багатобарвних готових сумішей для мавританського газону, що включають в себе злакові трави, низькорослі квіткові культури і мінеральні добрива. Тільки при покупці травосумішей слід враховувати, що в російських кліматичних умовах краще будуть рости вітчизняні насіння.

Бажаєте підібрати рослини для свого мавританського газону самостійно? постарайтеся скласти суміш так, щоб в неї входило не менше десяти рослин, квітучих в різний час, щоб домогтися ефекту постійно квітучого луки.

Квітуча галявина своїми руками — як виростити мавританський газон або газон з конюшини

Для однорічного газону підійдуть трави: тонконіг луговий і однорічний, райграс однорічний, мітлиця звичайна

Для однорічного газону підійдуть трави: тонконіг луговий і однорічний, райграс однорічний, мітлиця звичайна. З квітів можна посадити льнянку, календулу, льон червоний і блакитний, дельфініум, хризантему, немезію, ешшольцію, нігеллу, гвоздику китайську, мускусний і синій волошка, гіпсофілу.

Для багаторічного газону вибирайте райграс пасовищний, мітлицю тонку або кострицю червону. Добре будуть поєднуватися зі злаками цибулинні квіти: тюльпани, крокуси, нарциси, галантуси, анемони, кандики, гіацинти, мускарі, рябчики, проліски, проліски. Рясний самосів забезпечать: примула, купальниця, вероніка, ерігерон, мак східний, водозбір, дороникум, поповник.

Крім того, на мавританському газоні відмінно виглядають ромашки різних сортів, незабудки, маргаритки, карликові майорці, первоцвіти і зеферантуси.

Квітуча галявина своїми руками — як виростити мавританський газон або газон з конюшини

Для багаторічного газону вибирайте райграс пасовищний, мітлицю тонку або кострицю червону

Вирощування мавританського газону і догляд

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Квітуча галявина своїми руками — як виростити мавританський газон або газон з конюшини

Бажано вибрати для мавританського газону добре освітлене місце, нехай навіть грунт буде неродюча. Восени вирівняйте ділянку, очистіть землю від сміття і перекопайте на глибину 30 см, видаляючи бур’яни з корінням. Внесіть в грунт для підвищення родючості перегній або перепрілий гній.

Навесні підготовлену ділянку потрібно буде прикатать, утрамбувати ногами, злегка проборонити і залишити на пару тижнів, регулярно видаляючи з’являються бур’яни. Перш ніж приступити до посіву, внесіть в землю азотовмісні добрива для газонів.

Посів насіння починається на початку травня, поки в грунті міститься чимало вологи. На один квадратний метр висівається близько 6-10 г насіння, причому можна змішати злакові з квітковими культурами або висівати квіти острівцями серед трави. Розсіяні по землі насіння закладіть граблями і прикатайте. Потім акуратно полийте газон з лійки з дрібним ситом, щоб насіння не вимило з землі. Протягом сезону газон можна буде поливати за допомогою встановленого розбризкувача.

Квітуча галявина своїми руками — як виростити мавританський газон або газон з конюшини

Насіння, що потрапили в грунт, вже наступної весни дадуть сходи, позбавивши вас від зайвого клопоту

Прикрийте посіви від птахів покривним матеріалом, і вже через тиждень-два ви помітите перші сходи, а до липня ваш різнокольоровий мавританський газон зацвіте. Підстригти його потрібно буде лише один раз за весь сезон – після дозрівання насіння, на висоті 10 см від землі. Потрапили в грунт насіння вже наступної весни дадуть сходи, позбавивши вас від зайвого клопоту.

Саме за здатність самостійно оновлюватися, рости на будь-якому типі грунту і не вимагати регулярної стрижки, мавританський газон відгуки заслужив найкращі. До мінусів мавританського газону можна віднести лише те, що по ньому небажано ходити (прим’ята трава не піднімається), не можна підстригати відцвілі рослини до того, як дозріють насіння, і, до того ж, не всі здатні оцінити красу різнотрав’я — у деяких мавританський газон більше асоціюється з зарослої клумбою.

Вирощування газону з конюшини

&1&

Оскільки конюшина швидко росте, досягаючи 30 см у висоту, його потрібно час від часу підстригати

Завдяки невисокій вартості насіння конюшини і його дивовижної здатності швидко розростатися, затягуючи всі порожні місця, газон з цієї рослини не вимагає особливих фінансових і тимчасових витрат. Досить висіяти насіння конюшини для газону до кінця серпня на добре освітленому місці, і вже на наступний рік він заповнить всю призначену для нього територію щільним зеленим килимом.

Для газону найчастіше використовують білий повзучий конюшина — цвітіння його починається в травні і закінчується в серпні, після чого газон потрібно скосити. З серпня йде друга хвиля цвітіння і триває до жовтня. Оскільки конюшина швидко росте, досягаючи 30 см у висоту, його потрібно час від часу підстригати. Деякі сорти (наприклад, рівендел) відрізняються низькорослістю, виростаючи лише до 10 см.

Газон з конюшини має чимало плюсів:

 • він невибагливий,
 • практично не витоптується,
 • утворює щільну зелену масу,
 • виглядає привабливо,
 • зберігає яскравий колір з кінця весни до середини осені.

відео про вирощування галявини

Але і мінусів у конюшини не менше:

 • газон потребує постійного догляду (стрижка по мірі відростання конюшини, видалення бурих відцвілих квіток головок);
 • в густій зелені постійно зберігається підвищена вологість, яка приваблює равликів і слимаків;
 • до квіток конюшини небайдужі бджоли, тому для дитячих куточків такий газон не підходить;
 • конюшина часто вимерзає і піддається грибковим захворюванням;
 • розростаючись за межі газону, рослина швидко захоплює сусідні грядки і клумби, перетворюючись в трудновиводімиє бур’ян.

Який фундамент для печі в баню вибрати, і як його зробити

&1&

Перш ніж приступити до будівництва лазні, належить визначитися, яку піч ви будете встановлювати? залежно від типу грубки може виникнути необхідність в закладці додаткового фундаменту під піч, оскільки лазня зазвичай використовується тільки раз на тиждень, а грунт взимку промерзає на значну глибину, що в підсумку призводить до руйнування грубки. Додатковий фундамент під піч захистить конструкцію від постійного руху грунту і в кілька разів збільшить термін її експлуатації.

Введення

Фундамент для печі в баню закладають зазвичай на глибину не менше, ніж глибина промерзання грунту. При будівництві фундаменту обов’язково враховується тип грунту:

&1&

Фундамент для печі в баню закладають зазвичай на глибину не менше, ніж глибина промерзання грунту

 • наносний або осадовий грунт в місцях колишніх водойм підходить для будь-якого фундаменту. Тільки у випадку з пористою глиною котлован доведеться рити глибше рівня промерзання, оскільки від води глина набухає і сильно розширюється при замерзанні.
 • гравійно-піщаний грунт впливу морозу схильна найменше, відмінно підходить для будь-якого фундаменту.
 • насипний грунт з перемішаного з гравієм або щебенем піску після трьох років може служити чудовим підставою для фундаменту, якщо ж насипному грунту менше трьох років, його потрібно перемішати зі щебенем і утрамбувати.
 • вічна мерзлота — в таких умовах фундамент повинен додатково забезпечувати теплоізоляцію між мерзлим грунтом і банної піччю.

Який потрібен фундамент для грубки з заліза

У більшості випадків для металевої печі, що відрізняється порівняно невеликою вагою, досить основного фундаменту під баню. Але для більшої надійності і довговічності ви можете зробити окремий фундамент під піч своїми руками.

відео про фундамент для печі
1 викопайте в тому місці, де буде встановлена піч, котлован відповідного діаметру, засипте його щебенем і щільно утрамбуйте, щоб вийшов шар близько 30 сантиметрів. Утрамбований щебінь залийте розчином цементу і на добу залиште для застигання.

На застиглий цемент укладіть з метою гідроізоляції кілька шматків руберойду і заповніть котлован бетоном. Поверхня фундаменту перевірте на горизонтальність за допомогою рівня. До чистої підлоги фундамент під піч в лазні виводиться за допомогою вкладки з пінобетонних блоків або червоного обпаленої цегли.

Вибираємо фундамент під банну піч з цегли

Здорова спина без лікарів і ліків