Кутова полиця для ванної кімнати, кухні (без свердління стін) своїми руками

22

Привіт, шановні читачі і самоделкіни!

У мене у ванній кімнаті була всього одна полиця, на якій розташовувалися всілякі мильно-рильні аксесуари і шампуні-гелі-креми. Також ними була частково заселена поверхня пральної машинки і бортів ванни.такий стан справ мене не влаштовувало, і я зробив кілька поличок. Про них і буде ця коротка стаття.

Основним завданням було зробити легкі полиці, які можна встановити без свердління стін. Це особливо актуально, адже майже в кожному санвузлі стіни оброблені плиткою, і порушувати її цілісність не дуже хочеться — полки можуть набриднути, і захочеться чогось нового. У випадку зі знімною квартирою — не доведеться радитися з господарем, адже такі полички можна легко зняти з кахлю.

Матеріали, необхідні для саморобки.- філамент esun petg-двосторонній скотч gekkotape-дихлоретан, наждачний папір.

Інструменти та пристрої, використані мною.- 3d принтер-магнітна основа для друку biqu ultrasss.

Процес виготовлення.отже, моделювання цього проекту, як і багатьох інших, я здійснював в програмному комплексі fusion360 від autodesk. Вкрай рекомендую всім, хто прогуляв креслення в університеті або школі, вивчати 3d моделювання-це дійсно не дуже складно!3d модель полички я виклав на популярному сайті, і її ви можете завантажити за наступним посиланням.

Дно я зробив у вигляді стільникової сітки-вона дуже міцна і легка, та й воді ніде буде накопичуватися.

Підготовка моделі до друку — в програмі cura. Ширина ліній сітки і стінок обрана 1,2 мм. Це дозволяє швидко надрукувати модель всього в «дві стінки» соплом 0,4 мм і шириною лінії 0,6 мм.друкувати буду білим пластиком petg від esun — він прекрасно себе веде при температурі 240-242 градуси.

Модель друкував в масштабі 1: 1 на своєму принтері. Про нього було розказано в одній з моїх статей.якщо будете масштабувати модель-підбирайте ширину ліній кратно до товщини стінок.

Одне з нововведень-магнітна основа для друку зі знімною сталевою пластиною. На відміну від стекол, не вимагає нанесення клею. Крім того, для зняття моделі стіл навіть не повинен остигати, як тільки процес завершено-просто знімаю і згинаю пластину, і модель відскакує.

Ось така поличка вийшла. Якщо є дефекти друку-можна пройтися наждачним папером, а потім обробити поверхні дихлоретаном — вони стануть глянцевими.

На задні стінки полиці наклеюю по три квадратикадвухстороннего скотча gekkotape. Цей скотч дуже і дуже липкий, та ще й багаторазовий (після відклеювання і навіть забруднення його поверхні — можна просто помити водою, і він знову буде липучий).

При установці полки в кут з’явилася проблема — придавити обидва бортика одночасно до двох поверхонь не виходило — до однієї зі стінок скотч прилипає раніше, і між другим бортиком і другою стінкою залишається зазор.рішення дуже просте, благо я не викинув захисну плівку від магнітного столу (підійде захисна плівка від широкого двостороннього скотча, або навіть щільний пакет). Приклеїв її до трьох квадратиків на одному з бортів, і загорнув край наверх. Захищений плівкою борт притиснув до стінки, і першим приклеїв другий борт. Залишається вирівняти нахил, і витягнути захисну плівку — залишився борт відразу приклеїться.

До речі, перед приклеюванням скотча, поверхні стінок і бортів знежирював засобом для миття скла.

Ось така пара поличок у мене вийшла.

Підписуйтесь на мій телеграм-канал — там я публікую добірки корисних інструментів.

Всім гарного настрою, міцного здоров’я, і цікавих ідей!