Кращі сорти петрушки кореневої і листової-кучерява, цукрова, урожайна

124

Щоб петрушка кучерява давала свіжу зелень протягом усього сезону, її висівають в кілька термінів. Якщо ж ви не можете виділити під петрушку велику грядку, можна посіяти сорти з різними термінами стиглості. Ранні сорти петрушки будуть готові місяці через два з моменту посіву, двома тижнями пізніше зазеленіють середньостиглі сорти, а вже в кінці літа можна буде збирати петрушку пізніх сортів.

Найпопулярніші сорти кореневої петрушки

Перш ніж вибрати кращі сорти петрушки для свого городу, варто визначитися, з якими цілями ви збираєтеся її вирощувати. Якщо вам потрібні корінці для приготування страв і лікувальних відварів, варто посадити кореневу петрушку, а для отримання ароматної, пишної зелені слід вирощувати листову петрушку. Серед садівників коренева петрушка більш популярна, оскільки з неї можна отримувати не тільки корінці, але і деяку кількість зелені, правда, варто врахувати, що при частому обриванні листя коренева частина залишається дрібною і кволою. Так що вибирайте, що для вас важливіше-вершки або корінці?

Кращі сорти петрушки кореневої і листової-кучерява, цукрова, урожайна

У раннього сортотипу кореневої петрушки коренеплоди укорочені і досить товсті

Особливість кореневої петрушки в тому, що вона утворює конусоподібний, потовщений або циліндричний корінь світлого відтінку. Зелені виростає трохи, в порівнянні з листовими сортами вона менш ароматна і більш жорстка. У раннього сортотипу кореневої петрушки коренеплоди укорочені і досить товсті, найкраще підходять для сушіння, а у пізнього сортотипу – довгі (до 40 см), добре підходять для тривалого зберігання.

відео про вирощування різних сортів петрушки

Цукрова

Через 95-100 днів з того часу, як зійдуть перші рослини, сорт готовий до вживання. У розлогій розетці налічується від 20 до 40 листочків, коренеплід виростає в довжину до 30 см, має конічну, загострену форму і сірувато-біле забарвлення. Усередині коренеплоди цукрової петрушки білі, зі світло-жовтою серцевиною. Широко поширена завдяки чудовим смаковим якостям.

Урожайна

Середньостиглий кореневий сорт з термінами стиглості до 130 днів з того моменту, як визирнула перша зелень. У рослини масою близько 100 г утворюється напіврозкидиста розетка з 11-20 листочками і гострий коренеплід від 20 см в довжину з хорошими смаковими якостями.

Кращі сорти петрушки кореневої і листової-кучерява, цукрова, урожайна

У рослини масою близько 100 г утворюється напіврозкидиста розетка

Бордовикская

Технічна стиглість настає приблизно через 135 днів, як ви побачили перші сходи. Сильноразвита розетка складається з 28-30 листків, коренеплід подовжений (близько 35 см), циліндричної форми, масою 170 г.

Берлінська

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Кращі сорти петрушки кореневої і листової-кучерява, цукрова, урожайна

Пізньостиглий сорт кореневої петрушки з термінами стиглості від 150 днів і до 180. У рослини утворюється розлога розетка і конусоподібний коренеплід із загостреним кінчиком. Діаметр кореня берлінської петрушки досягає 4 см, довжина – до 20 см.

Петрушка листова, кращі сорти

Коріння листової петрушки хоча і їстівні, але виглядають неапетитно, залишаються тонкими і твердуватими. Вирощують листову петрушку заради зелені. Існує дві її різновиди: петрушка зі звичайними листям і петрушка кучерява, гофровані листочки якої нагадують кучерики.

Кращі сорти петрушки кореневої і листової-кучерява, цукрова, урожайна

Петрушка кучерява відмінно підходить для прикраси страв

Петрушка кучерява відмінно підходить для прикраси страв, за рахунок свого декоративного вигляду, і до того ж має приємний сильний аромат і ніжний смак. Після зрізання зелень відростає дуже швидко-до кінця сезону можна зібрати ще один урожай. Зрізані листочки близько тижня не жовтіють, зберігаючи свої смакові якості і стійкий аромат.

Астра

Ранньостиглий кучеряволистий сорт – через 65 днів після сходів зелень придатна для вживання в їжу. Розетка виростає щільною, полуприподнятой, з великими сильногофрірованнимі листям. Листова маса активно відростає після зрізання.

Кращі сорти петрушки кореневої і листової-кучерява, цукрова, урожайна

Розетка виростає щільною, полупріподнятой, з великими сильногофрірованнимі листям

Звичайна листова

Сорт цінується за пишну ароматну зелень і високу врожайність. Технічної стиглості петрушка досягає через 70 днів, як виглянуть сходи. Сильно розвинена розетка складається з великої кількості гладких темно-зеленого листя з сильним розсіченням. В одній розетці може налічуватися від 30 до 100 листочків. Коріння в їжу не вживаються.

Есмеральда

Кучерява петрушка середньої стиглості. Маса рослини досягає 50 г, в розетці утворюється приблизно 25-30 листочків з короткими черешками. Після зрізання врожаю добре відростає.

відео про секрети вирощування петрушки

Бриз

Листовий сорт з термінами стиглості близько 80 днів. У однієї рослини маса від 60 г.розетка виростає до 75 см у висоту, зелень виходить ніжна, після зрізання протягом тривалого часу охороняє свою свіжість.