Копаємо картоплю не виходячи з дому

82

Якщо ви пробували тільки що викопану молоду картопельку, то знаєте — її аромат не можна порівняти з покупної. У вас немає дачної ділянки? та й часу замало? пропонуємо вам можливість мати свіжу картоплю на обід або вечерю не виходячи з дому.

Зміст

 • Необхідні матеріали

  • Фотогалерея: ємності для картоплі в квартирі
 • Загальні правила та умови

  • Пророщування
  • Посадка
  • Полив. Підгодівля. Захист
  • Збирання врожаю
  • Відео: копаємо картоплю на балконі
 • Особливі умови вирощування картоплі на балконі і підвіконні
 • Як вирощувати картоплю взимку в домашніх умовах
 • Оновлення насіннєвого фонду через вирощування міні-бульб

  • Спосіб вирощування картоплі з насіння

   • Пам’ятка з вирощування картоплі
  • Інші способи вирощування міні-бульб картоплі

Необхідні матеріали

Для отримання кімнатного врожаю картоплі вам знадобиться:

 • інформація про терміни посадки, необхідні умови і правила вирощування. Ми сподіваємося, що все це ви знайдете в нашій статті;
 • ємність об’ємом 7-10 літрів. Це може бути горщик або контейнер, в якому є дренажні отвори, досить великий господарський мішок або спеціальний мішок для вирощування картоплі будинку;
 • посадковий матеріал. Краще, якщо це буде насіннєва картопля, а не той, що ви купили в продуктовому магазині;
 • грунт. Живильне середовище має бути легким, родючим, не ущільняться. Цілком може підійти покупної торф або садова земля, змішана з компостом. Сюди ж додайте комплексне добриво (згідно з інструкцією) і жменьку органічних добрив (гранульований курячий послід, кісткове борошно та ін.). В якості верхнього засипного шару можна використовувати лежалі тирсу.

Фотогалерея: ємності для картоплі в квартирі

Копаємо картоплю не виходячи з домуу спеціальному мішок для вирощування картоплі є вікно для легкого збору врожаюКопаємо картоплю не виходячи з домудля вирощування картоплі можна використовувати звичайний квітковий горщикКопаємо картоплю не виходячи з домуспеціальний контейнер з вирізами з боків дозволяє піднімати рослину і збирати картоплю

Загальні правила і умови

Розглянемо загальні правила посадки і догляду за картоплею в квартирі.

Пророщування

Це дуже важливий агротехнічний прийом, який дозволяє отримати міцні сходи і хороший урожай. Для захисту від хвороб насіннєву картоплю перед пророщуванням замочіть в часниковому настої (1 кг подрібненого часнику настояти в 10 л води), обробіть стимулятором росту. Помістіть картоплю в світле і прохолодне місце. Уникайте прямих сонячних променів. Періодично обприскуйте картоплю водою і чекайте появи паростків. Температура приміщення -+ 20 в перші дні, +15 в наступні. Паростки повинні бути міцними, довжиною не більше 2 сантиметрів. Залиште 3-4 найсильніших паростка, а решта видаліть, щоб уникнути подрібнення врожаю.

Посадка

 1. на дні обраної ємності зробіть дренаж з керамзиту, глиняних черепків. Це необхідно для відводу зайвої вологи.
 2. на 2/3 висоти обраної тари насипте підготовлений грунт.
 3. покладіть на нього бульба картоплі так, щоб більшість паростків дивилися вгору.
 4. засипте його землею або лежалими тирсою. Висота верхнього засипного шару повинна бути близько 10 см.
 5. після посадки ємності потрібно розмістити в світлому місці, але не під прямими сонячними променями.

Копаємо картоплю не виходячи з дому

Картоплю потрібно покласти на грунт, яким на 2/3 об’єму заповнений горщик

Полив. Підгодівля. Захист

Полив необхідно проводити в міру висихання грунту. Вона повинна бути трохи вологою, але не сирої. Після появи сходів досипати в ємність живильну суміш. Раз в 10 днів можна проводити підгодівлю легкорозчинними або рідкими комплексними мінеральними добривами. Обов’язково оглядайте рослину на предмет наявності шкідників і захворювань. Вчасно вживайте необхідних заходів.

Збір врожаю

Перший урожай можна збирати після зацвітання картоплі. Повноцінні бульби акуратно відкручують, намагаючись не пошкодити рослину. Повний збір проводять після того, як бадилля остаточно пожовкла.

Відео: копаємо картоплю на балконі

Особливі умови вирощування картоплі на балконі і підвіконні

Що потрібно картоплі для росту і розвитку? кисень, поживні речовини, вода, світло і тепло. Киснем наша рослина і на підвіконні, і на балконі буде забезпечено. При дотриманні режиму поливу і підгодівлі воно не потребуватиме води і поживних речовинах.

Особливу увагу при вирощуванні картоплі в домашніх умовах потрібно звернути на освітленість і температурний режим. І балкон, і підвіконня орієнтований на певну сторону світла. Враховуйте це. Постарайтеся розмістити ємності з посадженим картоплею не під прямими сонячними променями, забезпечте їм сонце і півтінь в рівних частках. Пам’ятайте, що при сильному затемненні бадилля картоплі буде витягуватися. При температурі грунту 3-5 і вище 31— 35 градусів розвиток рослини затримується, а температурний режим в 1— 1,5 градуса або 35-40 градусів призводить до незворотних пошкоджень картоплі. Використовуйте жалюзі, кут нахилу їх пластин дозує сонячне світло і дозволяє уникнути перегрівання. Забезпечте провітрювання, але намагайтеся не допускати сильних протягів.

Як вирощувати картоплю взимку в домашніх умовах

Картопля володіє однією особливістю, яку можна використовувати для його зимового вирощування. За умови досить високої температури і нестачі доступу повітря бульби картоплі не проростають, а діляться. Візьміть досить глибокий ящик (приблизно 40 см глибиною), заповніть його компостної землею. На глибині 25 см розмістіть бульба картоплі і поставте ящик в темне місце з температурою близько +25. Сходи не з’являться, а почнеться формування молодих бульб. Вони будуть не дуже великого розміру, але збережуть смакові якості молодої картоплі. Головне, не забувати періодично-приблизно раз в 10 днів — зволожувати землю в ящику і вгадати з часом збору врожаю.

Оновлення насіннєвого фонду через вирощування міні-бульб

Якщо ви хочете оновити посадковий матеріал картоплі і протягом декількох років отримувати дійсно високий урожай, спробуйте застосувати один з описаних способів вирощування картоплі-севка.

Спосіб вирощування картоплі з насіння

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Копаємо картоплю не виходячи з дому
Відрізняється від догляду за картоплею, посадженого бульбами.

 • восени ви отримаєте міні-бульби вагою від 10 до 40 грамів.
 • наступного року з бульб-севків ви зможете отримати супер-суперелітну картоплю.
 • &1&

  Урожай першого року-бульби-севки вагою від 10 до 40 грамів

  Інші способи вирощування міні-бульб картоплі

  Існують і інші способи вирощування міні-бульб картоплі. Вони засновані на меристемному розмноженні. Отримання зимового врожаю картоплі засноване на цій особливості культури. Вона ж може бути використана для отримання добірного насіннєвого матеріалу. Великий бульба картоплі необхідно помістити на все літо в льох. До осені на бульбах розвинеться коренева система, на якій і будуть утворені міні-бульби. Вони не заражені хворобами і вірусами. На наступний рік з нього може бути отриманий перший урожай супер-супереліти.

  &1&

  На бульбі картоплі розвинулася коренева система з утворенням міні-бульб

  Ще один досить простий спосіб оновлення сорту-посадка верхівками бульб. Він полягає в наступному:

  1. у найміцніших і здорових насіннєвих бульб зрізається верхівкова нирка з шматочком бульби.
  2. зрізана частина поміщається в зволожені тирсу і пророщується.
  3. після появи перших паростків і корінців (приблизно через 3 тижні) їх висаджують на грядку.
  4. осінній урожай картоплі, отриманого даним способом,-міні-бульби оновленого сорту.

  &1&

  Для способу посадки верхівками бульб використовують верхівкову нирку картоплі з частиною батьківського бульби

  За описаною схемою вирощуються і міні-бульби тільки з паростків без частини батьківського бульби. Для цього насіннєву картоплю пророщують. Його укладають в ящики з тирсою, щотижня обприскуючи водою для запобігання висихання. Якщо пророщування відбувається в темному приміщенні, то ми отримаємо тіньові паростки (довгі, білого кольору), якщо пророщування проводити на світлі — то утворюються світлові паростки (зелені, короткі). Коли паростки досягають довжини від 4 см, їх, акуратно викручуючи, відокремлюють від батьківського бульби і негайно садять. При посадці верхівка паростка повинна виступати над грунтом не більше ніж на сантиметр. Через тиждень паростки позеленіють і почнуть рости. Через три тижні, коли рослини досягнуть висоти більше 10 см, їх висаджують на постійне місце. При посадці необхідно дотримуватися правила: 2/3 рослини повинні бути заглиблені в грунт. Батьківський бульба можна використовувати для отримання паростків до 3 разів.

  При такому способі вирощування найважливіше — забезпечити посадкам харчування. У рослини немає батьківського бульби, тому щотижня потрібно проводити підгодівлі. Найкращі — чергуються підгодівлі настоями трави, золи і біогумусу.

  Так можна отримати 25 і більше рослин від однієї бульби, а це значить близько 10 кілограмів насіннєвих бульб.

  &1&

  Для посадки можуть бути використані всі паростки бульби