Чорниця − вирощування і догляд в задоволення і без клопоту

77

Чорниця, вирощування і догляд за якою довгий час вважалося малоперспективним заняттям для присадибної ділянки, стала тепер популярною культурою. Незважаючи на трудомісткість агротехніки, багато садівники-любителі з успіхом культивують цю лісову ягоду на своїх ділянках. Про всі тонкощі агротехніки і секрети врожайності чорниці читайте далі.

Зміст

  • Як виростити чорницю звичайну на дачі. Просто про складне
  • Готуємо грунт у вересні, садимо в жовтні
  • Кращі терміни і способи висадки кущиків чорниці
  • Розмноження чорниці насінням
  • Розмноження чорниці діленням куща
  • Чорниця звичайна. Вирощування за всіма правилами

Як виростити чорницю звичайну на дачі. Просто про складне

Вирушаючи в ліс за чорницею, кожен готує себе до того, що зараз доведеться довго стояти в похилій позі, збираючи ягоди. Така вже особливість цієї рослини. І в цей момент кожному дуже хочеться, щоб чагарник ріс не десь там, глибоко в лісі, а прямо перед будинком, на дачній ділянці.

Незважаючи на те що це дика рослина, а не садове, щоб почати вирощувати його в домашніх умовах необхідно попрацювати. Здавалося б, таке невибаглива рослина, чому ж на присадибній ділянці їй потрібні особливі умови?

відео про чорницю садову

Чорниця-рослина, яке відмінно прижилося в середній смузі, і ні морози, ні спека йому не страшні. Вона зустрічається навіть за полярним колом. Основне місце її зростання-сосновий ліс. А сосни, як відомо, ростуть там, де досить грунтових вод і кислий грунт. Вирощуючи чорницю на своїй садовій ділянці, слід підібрати відповідне місце або створити його штучним шляхом.

Готуємо грунт у вересні, садимо в жовтні

Перед тим як приступити до вирощування чорниці в домашніх умовах, необхідно добре підготувати ділянку. Багато хто помилково вважає, що ця рослина потрібно садити в тіні під деревами.це помилка. Тільки достатнє освітлення дозволить отримати хороший урожай ягід.підійде часткове затінення, галявини між деревами і біля водойми.

Чорниця − вирощування і догляд в задоволення і без клопоту

Тільки достатнє освітлення дозволить отримати хороший урожай ягід

Головна вимога-постійна помірна вологість грунту і повітря.

  1. земля на дачі, як правило, має слабку кислотність. Щоб чорниця росла і добре плодоносила, це треба виправляти. Якщо мова йде про кущовий висадці, то під кожен кущ викопується яма, розміром в 150 на 150 см і 60 см глибиною.
  2. у викопаний грунт додається торф’яна крихта в співвідношенні 2: 1.
  3. правда, природної кислотності буде недостатньо, тому необхідно додати порошкову сірку. Непоганий підгодівлею в такому випадку буде дубове листя, і,звичайно ж, соснова хвоя.
  4. коли грунт досить важка, наприклад, глиниста, то незайвим буде додати пісок. Найкраще для цих цілей підійде річковий.

Слід пам’ятати, що всі дані заходи слід проводити завчасно. Перед посадкою всі дії виявляться марними. Всі добавки повинні осісти в землі. Якщо висадка запланована на жовтень, то вересень стане основним місяцем для підготовки грунту.

Чорниця − вирощування і догляд в задоволення і без клопоту

Якщо висадка запланована на жовтень, то вересень стане основним місяцем для підготовки грунту

Кращі терміни і способи висадки кущиків чорниці

Зазвичай висадка чорниці припадає на осінній або весняний періоди. Найсприятливішим є кінець жовтня і початок листопада.

Висаджувати необхідно 2-3-річні рослини з рідною грудкою землі. Необхідно рясно змочити водою землю на коренях. Якщо проігнорувати цю вимогу, кущі, швидше за все, не приживуться і швидко загинуть.

Кореневий кому необхідно розпушити перед тим, як кущ буде поміщатися в землю. Крім того, коріння слід випрямити.після чого вони засипаються землею і потім все утрамбовується. Поливаємо висаджений кущ водою, якої знадобиться багато, але тільки щоб повністю не залити кореневу систему.

По можливості ділянку з саджанцями слід мульчувати, тобто, покласти навколо кущів матеріали, які підходять для затримки випаровування вологи. Це можуть бути деревна тирса, свіжий торф або велика опале листя, наприклад, дуба або клена.

При висадці старіших кущів, яким вже більше 4 років, слід підрізати гілки, але зробити це треба не більше ніж на 20 сантиметрів.

Всі ці процедури дадуть можливість чорниці добре себе почувати і плодоносити на новому місці.

Чорниця − вирощування і догляд в задоволення і без клопоту

При висадці старіших кущів, яким вже більше 4 років, слід підрізати гілки

Розмноження чорниці насінням

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чорниця − вирощування і догляд в задоволення і без клопоту

Ви купили на ринку або в супермаркеті великі ягоди і хочете завести подібний сорт у себе в саду? давайте спробуємо добути з них насіння!

Як це зробити? стиглі ягоди давляться в каструлі до стану гущі. Отриману масу перемішують з водою. Щоб прискорити процес вимивання насіння, води повинно бути багато. При цьому на поверхню спливають порожні, а хороші осідають. Все, що спливло і залишилося від ягід, видалити. Промивати слід до тих пір, поки вода не перестане фарбуватися в темний колір. Після зливу води, на дні ємності будуть якраз ті насіння, які і підуть надалі на вирощування чорничної розсади в домашніх умовах.

Висівати таке насіння в горщик або ящик можна практично відразу. Досить тільки трохи просушити на аркуші фільтрувального паперу. Найкраще, якщо ємності для посадки будуть заповнені просіяним дрібним торфом з піском і попередньо зволожені. Добре додати подрібненої хвої.

Зробіть неглибокі борозенки, до 0,7 см і рівномірно розподіліть насіння. Присипте вологим грунтом і злегка ущільните. Прикрийте миски плівкою, а краще склом.

Чорниця − вирощування і догляд в задоволення і без клопоту

Висівати таке насіння в горщик або ящик можна практично відразу

Ставимо контейнери з висіяною чорницею під лампи денного світла, щодня провітрюємо і стежимо за підтриманням помірної вологості. Перші сходи повинні з’явитися на світло протягом декількох тижнів, на 25-28 день.у зимовий період після появи сходів слід перемістити в світлу прохолодну кімнату, де постійна температура буде приблизно від +5° до + 10° c.

Пікірувати саджанці в стаканчики, ємністю 0,5 л необхідно вже навесні. У цій тарі чагарник повинен рости ще один рік. Після цього сіянцям вже слід підшукати їх постійне місце зростання, тобто, на дачній ділянці, і вивчити технології її вирощування.

Після висіву насіння чорниця почне плодоносити через 3 роки! звичайно, цей спосіб для терплячих і наполегливих, але він найпродуктивніший і маловитратний.

Розмноження чорниці діленням куща

Такий вид розмноження, як поділ куща, процес більш швидкий, ніж вирощування з насіння, але не менш трудомісткий. В осінній період материнське рослина розділяється на кілька парціальних кущів.

Парціальний кущ-це відносно автономне молоде рослина, пов’язане з материнським кореневим або наземним пагоном. Парціальні кущі можна отримати як природним шляхом (кореневі нащадки), так і шляхом прикопування втечі.

Слід звернути увагу: щоб подальше зростання і врожайність були в нормі, нові кущі, отримані таким чином, повинні мати від п’яти здорових нирок.

Чорниця − вирощування і догляд в задоволення і без клопоту

В осінній період материнська рослина розділяється на кілька парціальних кущів

Чорниця звичайна. Вирощування за всіма правилами

1. Обрізка. Щоб чорна ягода на садовій ділянці росла правильно, рівномірно і давала хороші плоди, за нею необхідно постійно доглядати. Для початку її слід підрівнювати, тобто, обрізати зайві відростки. Придатні для цієї рослини від трьох до чотирьох років. Усунути слід всі хворі, пошкоджені і висохлі гілки. Висота обрізання 20 сантиметрів. Ідеальний варіант, коли на чагарнику залишається від 5 до 9 повноцінних і міцних гілок. Це і буде основною всього куща. У разі якщо рослина дає безліч молодих пагонів, на яких розвиваються нирки, їх, все одно, необхідно видаляти. Нормально зібрати урожай з таких гілок не вийде. Ягоди виявляться занадто дрібними і рідкісними.

Старі кущі, яким вже 15 років і більше, слід посилено обрізати. Висота залишеного стовбура-близько 20 сантиметрів. Таким чином кущ омолоджується і продовжує плодоносити на колишньому рівні.

Весняний період-найсприятливіший для обрізки і формування кущів. Головне, щоб після цієї процедури не вдарили заморозки. Не слід обрізати гілки занадто пізно, особливо коли починається цвітіння. Це призведе до зниження врожайності.

&1&

Весняний період-найсприятливіший для обрізки і формування кущів

2. Полив. Поливати чагарник слід регулярно. Але важливо не перестаратися. Грунт під кущем повинна постійно бути злегка вологою. Для цього можна скористатися мульчею. Якщо чорниця на відкритій ділянці, в спекотні дні необхідно обприскувати, або влаштувати невеликі водойми поруч з рослинами, розставивши відра, тази та інші ємності з водою. Якщо грунт недостатньо закислений, поливайте її злегка підкисленою водою (1 чайна ложка лимонної кислоти на відро води).

3. Підживлення-важлива умова успішного вирощування чорниці і хорошого плодоношення. Варто зауважити, що рослина не перенесе активно розкладається органіки. Найкраще внести повний комплекс мінеральних добрив рано навесні чи пізно восени.

відео про догляд за чорницею