Чорна малина кумберленд — за що цінується цей американський сорт?

97

Американська малина кумберленд має приємний солодкий смак і чудовий аромат, а завдяки багатому набору вітамінів вона ще й дуже корисна для здоров’я.

Чим прославився сорт кумберленд?

Чорна малина сорту кумберленд на тлі звичних червоних сортів виглядає надзвичайно екзотично — вже дуже рідко вона зустрічається у вітчизняних садах, та й у продажу саджанці знайти непросто. За що ж цінуються великі ягоди темно-фіолетового кольору, і в чому особливості вирощування чорноплідних сортів малини?

Чорна малина кумберленд — за що цінується цей американський сорт?

На фото малина сорту кумберленд

Якщо плоди гібрида вишні і сливи (вишнесліви) більше схожі на сливу, то малина чорноплідна зовні майже не відрізняється від ожини. Різниця лише в тому, що ягоди кумберленд меншого розміру і з плодоніжки знімаються легко, на відміну від ягідок ожини.

Плоди довго не обсипаються з кущів і добре зберігаються як в свіжому вигляді, так і в замороженому. З них варять компоти і варення, змішуючи з червоними сортами малини для більш яскравого смаку.

відео про чорну малину кумберленд

Цей сорт зимостійкий, з пізнім тривалим цвітінням і високою врожайністю. Навіть в сильні морози кущі можуть обходитися без додаткового укриття. Птахи чорні ягідки не скльовують, і шкідників у цього різновиду малини практично немає.

Однак чорноплідна малина не ідеальна: деяким не подобається велика кількість кісточок в ягодах, безліч шипів на пагонах і сильна загущенность кущів.

Як вирощується малина сорту кумберленд?

Для посадки популярного сорту кумберленд найкраще підходять сірі лісові грунти або легкосуглинисті чорноземи. Місце для саджанців бажано вибрати сонячне, добре захищене від вітру. Причому після томатів, картоплі і викорчуваної червоноплідної малини висаджувати чорні сорти не рекомендується, як і не варто вирощувати її поруч з ожиною.

Найбільш зручна схема посадки-в два ряди через кожні півметра з міжряддям в два метри, так як стебла малини можуть виростати до трьох метрів в довжину.

Чорна малина кумберленд — за що цінується цей американський сорт?

На фотографії чорна малина

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чорна малина кумберленд — за що цінується цей американський сорт?

Висаджування малини відбувається просто:

 • під саджанці викопують ями глибиною до 50 см;
 • посадочні ями заповнюються перегноєм з додаванням деревної золи;
 • саджанці встановлюють в ями і засипають грунтом, змішаної з комплексними добривами;
 • висаджену малину рясно поливають;
 • грунт під рослинами мульчують подрібненою соломою, торфом або перепрілим компостом шаром близько 7 см.

Кращим часом для посадки вважається початок весни. Хоча можна посадити свіжі саджанці влітку або восени.

Оскільки кумберленд-малина дуже висока і гнучка, обов’язково на наступний рік після висаджування варто встановити шпалери і підв’язати до них стебла. Зробіть вибір на користь віялового підв’язування малини — так буде простіше збирати ягоди. Гнучкі довгі пагони можна використовувати і для оформлення садової ділянки, формуючи з них різні фігури і арки.

Чорна малина кумберленд — за що цінується цей американський сорт?

Фото малини «кумберленд»

Підв’язка не буде потрібно, якщо однорічні пагони вкоротити на 10 см, коли вони досягнуть висоти в півметра. Це стимулює формування бічних пагонів, в результаті вийде компактний кущик малини.

Чорна малина-догляд мінімальний, урожай багатий

На відміну від червоноплідних сортів кумберленд бічні пагони не утворює, завдяки чому доглядати за нею набагато простіше. Але якщо ви хочете щорічно збирати хороший урожай темно-фіолетових великих ягід, протягом сезону цього невибагливого чагарнику все ж слід приділяти увагу.

Особливості догляду за малиною кумберленд:

 • у період утворення зав’язей і при дозріванні плодів посадки потрібно помірно поливати, не допускаючи застою води;
 • через велику кількість зав’язей малині потрібно підгодівля настоєм коров’яку з додаванням суперфосфату і золи;
 • підгодовують кущі після осипання квітів, під час наливання ягід і після першого врожаю;
 • на зиму пагони знімають зі шпалери і пригинають до землі;
 • навесні малину знову підв’язують до шпалері, а хворі і тонкі пагони вирізують.

Чорна малина кумберленд — за що цінується цей американський сорт?

На фото кущ малини сорту» кумберленд »

Догляд за чорною малиною не забирає занадто багато часу, зате, забезпечивши кущах відповідні умови для хорошого плодоношення, можна протягом місяця збирати солодкі ягоди. З одного кущика часом вдається отримати до 10 кг великої малини.

Способи розмноження сорту кумберленд

Хоча кумберленд — сорт чорної малини досить популярний, саджанці далеко не завжди зустрічаються у продажу. На щастя, розмножити цей дивовижний напівчагарник можна і своїми силами: за допомогою горизонтальних відводків, шляхом вкорінення верхівок пагонів, зеленими живцями або насінням.

Найбільшу кількість саджанців можна отримати за допомогою горизонтальних відводків . Для цього на початку весни обрізають всі пагони до 15 см, за літо вони відростають, і в серпні отримані добре розвинені стебла закріплюють в борозенках. Як тільки з’являться додаткові корені, закріплені пагони присипають землею, залишивши на поверхні верхівкові бруньки. Наступної осені з укорінених відводків з’являться молоді рослини, які потрібно буде відокремити і пересадити. Цим способом бажано не зловживати, так як матковий кущ від такої інтенсивної експлуатації швидко загине.

відео про чорну малину» кумберленд »

Інший популярний спосіб-укорінення верхівок однорічних пагонів в кінці літа. Уздовж ряду насипають шар мульчі висотою 15 см, верхівку малинового куща пригинають до мульчі і прикопують на 10 см, ущільнюючи грунт. Незабаром з пазух листя виростають додаткові корені, і протягом місяця утворюється хороша коренева система. На зиму відводки підгортають або вкривають перегноєм, а з приходом весни відокремлюють від куща і пересаджують на постійне місце.

Коли і як висаджувати цибулини тюльпанів, чи потрібно їх викопувати, і де потім зберігати?

&1&

Любов до тюльпанів не обійшла стороною і наших квітникарів: для кого-то посадка цибулин тюльпанів стала улюбленим хобі, а хтось, підкорений красою ніжних бутонів, тільки починає освоювати мистецтво обробітку даної цибулинних культури.

Про тюльпани

У голландії вирощування тюльпанів зведено в справжній культ – щорічно безкраї поля покриваються різнокольоровими килимами з цих яскравих кольорів, викликаючи захоплення у мандрівників.

І звичайно, у новачків на перших порах виникає безліч питань:

&1&

На фото тюльпани

 • коли висаджувати цибулини тюльпанів;
 • яке місце для них вибрати, і як підготувати клумбу;
 • на яку глибину садити цибулинки;
 • що зробити, щоб за зиму посадки не підмерзли і дали дружні сходи навесні і т. Д.

Оскільки саме в цибулинах закладаються і розвиваються всі органи майбутніх тюльпанів, робота з посадковим матеріалом вимагає особливої уваги. Важливо заздалегідь розібратися, як правильно посадити цибулини тюльпанів, щоб потім не засмучуватися через те, що половина сходів не з’явилася, або квіти вийшли зовсім не такими красивими, як очікувалося.

відео про посадку цибулин тюльпанів

Вибираємо відповідний час, коли садити цибулини тюльпанів

На відміну від більшості садових рослин і квітів, висадка цибулин тюльпанів проводиться не навесні, а восени. Щоб зрозуміти, чому так відбувається, досить звернути увагу, як ростуть тюльпани в природних умовах. Цвісти дикорослі тюльпани починають відразу після сходу снігу, яскраве цвітіння триває досить недовго, і до літа рослини починають поступово в’янути і засихати. Всі життєві сили тюльпанів переходять в цибулини, які на час заглиблюються в грунт і починають формувати нові квіти. Особливо активний розвиток відбувається в цибулинках в прохолодні осінні місяці і під час зимівлі.

Природне охолодження особливим чином впливає на процеси, що відбуваються в цибулині, дозволяючи їй відразу пустити паростки з настанням весни і незабаром викинути нові бутони. Як і інші цибулинні, тюльпани без періоду охолодження цвісти не починають.

&1&

Фотографія посадки тюльпанів

Тому-то на питання новачків: «коли садити цибулини тюльпанів?»досвідчені квітникарі в один голос відповідають: 10 «восени!»важливо тільки не поспішати, щоб цибулини не пустили паростки до морозів, і не затягувати з термінами, інакше цвітіння настане набагато пізніше. Треба вибрати такий час з середини вересня до середини жовтня, коли температура грунту буде стабільно триматися на позначці +10 градусів на глибині до 15 см.

Немає нічого страшного в посадці тюльпанів по мерзлій землі до початку грудня, а також у весняній посадці цибулин – скористайтеся наведеними в статті рекомендаціями, щоб трохи прискорити цвітіння тюльпанів в цьому випадку.

Коротка інструкція, як посадити цибулини тюльпанів

Перш ніж приступити до посадкових робіт, необхідно вибрати незатіненное місце в саду, підготувати грунт і цибулини. Земля на клумбі повинна вийти родючої, пухкої, повітро — і водопроникної, а цибулинки слід розсортувати за розмірами, відбракувавши всі хворі, пошкоджені і занадто дрібні екземпляри. Безпосередньо перед висадкою в грунт посадковий матеріал звільняють від верхнього лушпиння і знезаражують марганцівкою або препаратом «максим».