Чим хороша диня-корисні властивості сонячного плоду на сторожі здоровя і стрункої фігури

64

Багато хто любить соковиті динні плоди, але чи багато ми знаємо про те, чим вони корисні? диня-відмінний натуральний лікар з власної баштани, але скільки можна з’їсти диньки і коли, щоб не завдати шкоди

Що є цікавого в динному плоді

Чим хороша диня-корисні властивості сонячного плоду на сторожі здоровя і стрункої фігури

Фотографія дині

Динні плоди містять безліч різних вітамінів, амінокислот, мікроелементів. З давніх-давен ними лікували кишкові хвороби, промивали нирки з печінкою. Динний сік використовувався як цінний набір ферментів і незамінних амінокислот.

У цій баштанній культурі містяться вітаміни а, всі вітаміни групи b, також вітаміни c, e, pp. Жовтий плід несе в собі солідну делегацію таблиці менделєєва: магній, калій, кальцій, натрій, залізо, сірка, фосфор, йод, цинк, кобальт, марганець, фтор. Знайшлося тут місце також складним органічним кислотам, фолієвої, нікотинової, аскорбінової.

Всі ці речовини знаходяться в легкозасвоюваних формах, чому споживання дині не може привести до перенасичення організму тим чи іншим мікроелементом. Вкрай важко динькою об’їстися, щоб це все закінчилося гіпервітамінозом, так як вона не несе в собі жодного чітко домінуючого мікронутрієнта, що веде до інтоксікаціі організму.

відео про корисні властивості дині

Чим корисна диня для споживача? давайте поглянемо на значення і користь окремих мікронутрієнтів, що містяться в ній:

 • вітамін c служить хорошою профілактикою простудних хвороб;
 • вітамін a надзвичайно корисний для шкіри;
 • вітамінна група b допомагає організму краще здійснювати обмінні процеси, в тому числі і жирового обміну. Дуже важливі для стежать за фігурою людей;
 • вітамін pp також бере участь в обміні речовин, проте головним чином відповідальний за рівень холестерину. Оптимальна кількість споживання вітаміну pp веде до профілактики закупорки судин, появи бляшок;
 • магній і калій зміцнюють нервову систему і загальні внутрішньом’язові зв’язку;
 • залізо заповнює недолік гемоглобіну в крові;
 • сірка і фосфор допомагають поліпшенню мозкової активності;
 • кальцій та його сполуки зміцнюють кістки і хрящові тканини;
 • йод активний компонент хорошої роботи щитовидної залози;
 • цинк відповідальний за відмінний стан шкірних покривів, головним чином нігтів і волосся.

Чим хороша диня-корисні властивості сонячного плоду на сторожі здоровя і стрункої фігури

На фото диня

Як бачите, великий склад вітамінів і корисних мікроелементів робить диню лікарським засобом широкого спектру. Додайте до всього цього те, що вона містить велику кількість складних цукрів, залишаючись при цьому низькокалорійною їжею. Чому цей сонячний плід цінується серед дієтологів, як відмінне смакове різноманітність дієтичного столу.

Також плоди дині корисні при серцевих захворюваннях, ревматизмі, розладах нервової системи. Ця літня солодкість крім того відмінно нормалізує тиск. Користь її високо цінується косметологами. Шкіра при систематичному споживанні динного соку, а також при нанесенні масок з м’якоті плоду, змішаної зі сметаною, набуває оксамитовий, шовковистий вигляд. Колір обличчя стає здоровим, пори відкриваються.

До того ж, фолієва кислота з динного соку прискорює обмін речовин, веде до більш інтенсивного спалювання жирів. Нікотинова кислота також відіграє істотну роль в обміні речовин. Пам’ятайте, що диня активно вимиває токсини з організму, допомагаючи кращому освоєнню корисних речовин з інших продуктів харчування. Все це робить її незамінним плодом для стежать не тільки за здоров’ям організму в цілому, але і за зовнішньою красою. Але крім корисних якостей цієї баштанної культури слід врахувати деякі і її шкідливі фактори.

Чим хороша диня-корисні властивості сонячного плоду на сторожі здоровя і стрункої фігури

На фотографії диня

Дещо про шкоду дині

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чим хороша диня-корисні властивості сонячного плоду на сторожі здоровя і стрункої фігури

На жаль, не тільки має диня корисні властивості, але і протипоказання. Вкрай небажано споживати її плоди на порожній шлунок. Це пов’язано з тим, що через великий вміст клітковини, будучи з’їдена натщесерце, вона стане провокувати розлад травного тракту, волокна клітковини почнуть дратувати стінки шлунка, кишечника, що може привести до функціонального розладу.

Так само не рекомендується поєднувати споживання дині з молочною продукцією. Власне самим молоком і будь-якими кисломолочними: кефіром, варенцем, ряжанкою, сметаною. Диня разом з ними також може спровокувати легкий розлад. Також не треба споживати алкоголь до або після з’їденої диньки. Як бачите, дуже багатогранна диня. Користь і шкода її проявляються при різних обставинах.

Ця баштанна культура строго протипоказана годуючим матерям, що містяться в її соку ферменти здатні привести до сильного розладу травлення у грудних дітей.

Чим хороша диня-корисні властивості сонячного плоду на сторожі здоровя і стрункої фігури

Фото, розрізаної дині

Також динька-небажаний гість на столі у людей, які страждають на цукровий діабет. Добре визрілий солодкий плід її містить до 13 відсотків різних цукрів: глюкози, фруктози, сахарози. Диня має досить високим глікемічним індексом, може призводити до короткострокового підняття рівня глюкози в кровоносній системі.

Хворим на виразкові загострення дванадцятипалої кишки, укупі з хворими на дизентерію також рекомендується виключити цей плід зі свого раціону.

Корисні властивості динного насіння

Здавна в народній медицині використовуються насіння дині. Корисні властивості від їх застосування дуже високі. Вони потрібні при лікуванні різних дерматологічних захворюваннях. Припарки з лосьйонами на основі товчених насіння дині рекомендуються застосовувати зовнішньо, наприклад від вугрової висипки. Внутрішньо споживаються відвари і настоянки, при лікуванні каменів у нирках.

Також пластирі з товчених насіння дині мають ефект, схожим з маззю вишневського. Вони добре витягають все запальні процеси назовні, допомагають швидше дозрівати наривів. Стародавні араби високо цінували цю властивість динного насіння і брали з собою в походи завжди, як екстрене антисептичний засіб.

Чим хороша диня-корисні властивості сонячного плоду на сторожі здоровя і стрункої фігури

Фото дині

Також дуже добре рослинне масло, якому служать сировиною насіння дині. Корисні властивості його можна перераховувати дуже довго. Масло динного насіння містить велику кількість мононенасичених, поліненасичених жирних кислот. Систематичне вживання масла динного насіння веде до підвищення загального тонусу організму. Нормалізації обміну речовин, поліпшенню настрою.

Динна олія сприяє виробленню серотоніну-гормону радості

До складу олії динного насіння входять насичені і ненасичені жирні кислоти:

 • ліноленова;
 • лінолева;
 • олеїнова;
 • пальмітинова;
 • стеаринова.

відео про користь дині

Підводимо підсумки про користь і шкоду дині

Диня корисна:

 • при серцево-судинних захворюваннях;
 • при ревматизмі;
 • під час психічних розладів;
 • для схуднення і загальних косметологічних цілей;
 • служить профілактикою атеросклерозу;
 • для зміцнення кісткової тканини;
 • для зміцнення нігтів, волосся.