Живцювання гортензії восени-реальність!

61

Практично кожен садівник, який побачив цвітіння гортензії, мріє роздобути її на свою ділянку. Невибагливий чагарник можна розмножити декількома способами. Використовують поділ куща, метод з відводками від маточного куща, і найбільш поширене живцювання. Живцювати це прекрасна рослина можна навесні, влітку і восени. Детальніше розповімо про осіннє живцювання.

Як живцювати гортензію восени

Живцювання гортензії є найбільш результативним, можна отримати велику кількість саджанців з одного куща за досить короткий час. Похмура погода сприяє укоріненню, але потрібно встигнути до заморозків. Восени садівники проводять санітарну обрізку гортензій, готують кущі до зимівлі. Обрізані гілки найчастіше йдуть в компост, але ж з них виростають відмінні саджанці. Для живцювання використовують звичайно не всі гілки, в розмноження йдуть літні пагони без квітів.

Підготовка до живцювання

Грунт для саджанців повинна бути пухкої, легкої. Її заздалегідь готують, заважаючи садову землю з торфом і великим піском в рівних пропорціях. Для живцювання беруть верхівки молодих гілочок рослини, на яких немає квіткових суцвіть. Секатором під кутом зрізають живці довжиною 10-15 см, нижнє листя прибирають або вкорочують наполовину.

Живцювання гортензії восени-реальність!

Живці нарізають довжиною близько 10 см

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Живцювання гортензії восени-реальність!

Укорінення:

  1. нижній зріз живця умочують в корневин, можна також використовувати будь-який інший укорінювач, який вам подобається, за інструкцією.
  2. живці поміщають в горщики об’ємом 0,3–0,5 літра, заглиблюють до другої нирки, поливати не потрібно.
  3. зверху накривають ковпачком з прозорого матеріалу-стаканчиком, пакетиком, стежать при цьому щоб листочки не торкалися укриття. Через 2-3 тижні ковпачок можна буде зняти.
    Живцювання гортензії восени-реальність!

    У живця в три вузла прибирають зайві листя

  4. майбутній посадковий матеріал потрібно прибрати в тінь, так як на яскравому сонці він зів’яне. Якщо наближаються заморозки, горщики з рослинами краще занести в будинок і розмістити на вікнах, що виходять на захід або схід.
  5. через місяць або два після посадки рослини потрібно перевалити в горщики побільше, об’ємом в один літр або півтора.у волотисте гортензії потужна коренева, що залягає в поверхневому шарі грунту, тому горщики потрібно вибирати невисокі, але широкі.
  6. протягом зими необхідно стежити щоб земля в горщиках не пересихала, перелив також небезпечний загниванням коренів.

Верхівкову ростову нирку живця я не зрізаю. На мій погляд, так вони швидше вкорінюються. Також верхівки служать своєрідним індикатором-як пішли в зростання, значить живці вже з корінням.

Висадка живців в грунт

Молоді гортензії дуже вразливі, тому висадку в грунт проводять навесні при стійкій плюсовій температурі, коли пройде загроза поворотних заморозків. Перші три роки гортензію потрібно дуже добре утеплювати на зиму.

&1&

Якщо ви прибрали верхівкову бруньку з держака, саджанець, готовий до висадки, матиме кілька бічних відгалужень