Як зробити камяний паркан своїми руками?

155

В даний час для будівництва парканів існує величезна кількість різноманітних матеріалів і технологій. Найміцнішим з усіх вважається камінь. З нього виходять надійні, фактурні і довговічні огорожі. Для будівництво такої огорожі можна найняти майстрів, але навіщо переплачувати, якщо його цілком можна звести своїми силами? давайте розбиратися в тонкощах процесу.

Зміст

  • Плюси і мінуси кам’яних огорож (таблиця)
  • Різновиди каменів
  • Комбінування каменів з іншими матеріалами
  • Підготовчі роботи
  • Фундамент
  • Опорні стовпи
  • Викладання прольотів
  • Оздоблювальні роботи
  • Як зробити огорожу з габіонів

    • Як вибрати сітку?
    • Етапи будівництва своїми руками
  • Відео: будівництво паркану з габіонів
  • Відео: основні моменти укладання бута

Плюси і мінуси кам’яних огорож (таблиця)

Як зробити камяний паркан своїми руками?

Паркан з каменю прекрасно впишеться в будь-який дизайн ділянки

+ — термін експлуатації кам’яної огорожі як мінімум півстоліття. Все залежить від того, наскільки відповідально ви підійдете до процесу кладки.деякі різновиди каменів мають дуже високу ціну.камінь екологічне і безпечне сировину, так як відноситься до природних матеріалів.кам’яний паркан має дуже велику вагу, тому для його зведення потрібно грунтовний і потужний фундамент.широкий ціновий діапазон, який залежить від виду каменів і їх фракцій. Пожежобезпечний матеріал. Його легко монтувати. Завдяки естетичним властивостям каменю, паркан буде відмінно поєднуватися з будь-яким пейзажем. Камінь можна комбінувати з іншими матеріалами.

Різновиди каменів

Паркани з каменю почали будувати вже давно. З давніх часів такі огорожі захищали житло людей. Сучасні будівельники та ландшафтні дизайнери часто беруть природні матеріали в якості основної сировини.

Як зробити камяний паркан своїми руками?

На ринку представлена велика різноманітність каменів для будівництва огорожі

На ринку представлена величезна кількість видів натуральних і штучних каменів, від якого можна розгубитися. Правильний вибір каменю-дуже важливий момент. З його допомогою можна підкреслити стиль вашої ділянки.

  1. кругляк. По іншому його називають валунним каменем. Є найпоширенішим і доступним варіантом завдяки різним фракціям. Незважаючи на те що він простий, його міцність вище, ніж у інших видів. До недоліків можна віднести його сірий колір, який не кожному до смаку. Червоно-коричневий колір кругляка зустрічається рідше.
  2. гравій. Теж вважається популярним варіантом. Огородження з нього можуть приймати будь-яку форму. Комбінація великого і дрібного гравію дозволяє створити оригінальні огорожі. Дрібним гравієм можна заповнити залізний каркас. Для створення міцного паркану, гравій комбінують з цеглою.
  3. доломітовий камінь. Відрізняється плоскою формою, різними розмірами і товщиною. Місце його видобутку-гірські кар’єри. Це природний камінь високої якості. Споруджена огорожа з нього буде міцною і привабливою.
  4. вапняк. Виділяють черепашник, мармуроподібний вапняк і мшанковий. Він м’який, тому його легко обробляти. Для новачків це ідеальний варіант. До його недоліків можна віднести те, що він вбирає вологу. Щоб вона не зруйнувала камінь, необхідно його попередньо обробити за допомогою гідрофобізатора.
  5. пісковик. Використання цього каменю для зведення огорож вже відбувається чимала кількість років. Це міцний, морозо — і вологостійкий камінь.
  6. бут. Видобувається з пісковика, вапняку і доломіту. Камінь неправильної форми. Ребро його може бути від 15 до 50 сантиметрів. З нього не тільки будують паркани, а й обробляють їх.
  7. штучний камінь. Останнім часом його популярність зростає за рахунок того, що він набагато дешевше натурального. Найчастіше його роблять з бетону з додаванням пігментів. Готові екземпляри практично не відрізняються від своїх оригіналів.

Комбінування каменів з іншими матеріалами

Оригінальним поєднанням є комбінація дерева і каменю.

Як зробити камяний паркан своїми руками?

Ідеальне поєднання каменю та дерева

Завдяки цим природним матеріалам огорожа гармонійно вписується в навколишнє середовище. Правда, зробити такий паркан досить складно. Необхідні спеціальні навички та попередні розробки.

Габіони останнім часом вельми популярні.

Як зробити камяний паркан своїми руками?

Такий паркан просто побудувати своїми руками, а термін його служби вражає

У перекладі з французької це»камені в сітці». За основу для такого паркану беруть сітку з товстого дроту з металу. У неї насипають дрібний і середній гравій. Крім цього, в неї часто засипають уламки цегли, щебінь та інші камені. Паркан може мати будь-яку форму. Огорожа в підсумку виходить приваблива і міцна.

Комбінація каменю і цегли найпопулярніший варіант огорож.

Як зробити камяний паркан своїми руками?

Комбінування цегляної та кам’яної кладки дозволяє створити дуже оригінальні огорожі

Паркан виходить презентабельним, міцним, стійким до температурних перепадів і погодних умов.

Підготовчі роботи

До підготовчих робіт можна віднести проектування і придбання всіх необхідних інструментів і матеріалів. Проект паркану і всі необхідні розрахунки можна зробити за допомогою спеціальних онлайн-програм з відкритих джерел. Вибір матеріалу залежить від ваших фінансових і смакових уподобань. Опис найпопулярніших вище. А з інструментів вам знадобляться бетономішалка, рулетка, лопата, кельму, будівельний рівень, кілочки і мотузка.

До підготовчих робіт також можна віднести розчищення території, вирівнювання грунту і розмітку. Останнє здійснюється шляхом вбивання кілочок і натягування між ними мотузки по периметру майбутньої огорожі.

Як зробити камяний паркан своїми руками?

За допомогою такого плану можна зробити розрахунки матеріалів для будівництва огорожі

Фундамент

Як вже говорилося раніше, кам’яний паркан має значну масу, тому до облаштування підстави необхідно підійти з усією відповідальністю. Ідеально підійде суцільне стрічкове армоване підставу.

Ширина фундаменту повинна бути на 150 міліметрів більше ширини майбутнього паркану. Висота цоколя залишається на ваш розсуд. Головне, він не повинен бути нижче 100-150 міліметрів.

  1. спочатку необхідно викопати траншею, глибина якої дорівнює 0,7 метра.
    Як зробити камяний паркан своїми руками?

    Глибина траншеї повинна бути 0,7 метра

  2. засипте дно траншеї піщану подушку шаром в 50 міліметрів і добре ущільните її.
  3. встановіть опалубку. Для цього використовуйте дошки, фанеру і так далі.
  4. потім йде укладання армуючого каркаса не подушку з піску. Прутки арматури повинні бути 8 міліметрів. Армування відбувається в два шари. Перший шар на 5 сантиметрів вище піску, другий на 5 сантиметрів нижче рівня грунту. Щоб скріпити шари і зробити фундамент більш міцним, попередньо вбийте в грунт арматуру або труби, діаметр яких дорівнює 1 сантиметру.
  5. затейте бетонний розчин і дочекайтеся його повного висихання. Це займе близько місяця, але опалубку можна буде видалити вже через два тижні.
    Як зробити камяний паркан своїми руками?

    Цементний розчин заливається в опалубку і застигає приблизно місяць

Опорні стовпи

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як зробити камяний паркан своїми руками?

Для будівництва стовпів використовується метод «ковзної опалубки». Оптимальними розмірами для опор прийнято вважати 30х30 або 40х40 сантиметрів. Опалубка збирається з дощок і кріпиться за допомогою саморізів.

  1. виставите опалубку для нижнього ряду каменів, витримуючи обраний розмір опорних стовпчиків.
    Як зробити камяний паркан своїми руками?

    Розмір опор повинен бути 30х30 або 40х40 самнтиметров

  2. викладіть камені спочатку без використання бетонної суміші. Простежте, щоб камені щільно прилягали до стін опалубки. Зазорів бути не повинно.
  3. після того як ретельно вивірите камені, якими будете викладати перший ряд, укладіть їх на розчин. Цементна суміш повинна бути густою. Камені з рівними гранями викладаються подібно цегляній кладці. Камінню з нерівними гранями доведеться приділити трохи більше часу. Зазори між елементами повинні бути заповнені розчином. Решта ряди викладаються таким же способом.
  4. коли викладіть один ряд, перенесіть опалубку вище і продовжуйте кладку.
  5. після того як викладений перший шар, необхідно почекати добу, після чого необхідно демонтувати нижні дошки опалубки. Вищерозміщений елемент
    Як зробити камяний паркан своїми руками?

    «плаваюча опалубка » — як тільки трохи схоплюється нижній шар дерев’яна конструкція переноситься вище і кладеться наступний шар каменів

    Залишивши. Це потрібно для того щоб кріпити наступний ярус опалубки.

  6. коли прибираєте опалубку, ретельно закладайте щілини за допомогою густого цементного розчину. Таким чином, стовп буде акуратним і міцним.

В ідеалі давати кожному ярусу добу на підсихання, перш ніж укладати наступний. Таким чином, стовпи будуть більш міцними.

Викладання прольотів

Як зробити камяний паркан своїми руками?

Найскладніше-зробити все рівно

Робимо парник з підручних матеріалів своїми руками

Як зробити камяний паркан своїми руками?

Часто на дачній ділянці назріває необхідність спорудження невеликого парника, наприклад, коли ще немає капітальної теплиці. Невелика допоміжна конструкція також незамінна особливо в середніх і північних широтах, при вирощуванні помідорів, огірків, перців. Виявляється, найпростіше її спорудити своїми руками з підручних матеріалів. Ну а всі пов’язані з цим процесом моменти заслуговують окремого освітлення.

Зміст

  • З чого зробити парник: види підручних матеріалів
  • Підготовка до будівництва: розміри, креслення і ескіз
  • Розрахунок необхідного матеріалу
  • Інструмент
  • Покрокова інструкція з виготовлення парника з віконних рам
  • Покрокова інструкція виготовлення конструкції з дроту

    • Скільки матеріалу знадобиться
    • Необхідний інструмент
    • Кроки по виготовленню
  • Відео по темі: конструкція своїми руками

З чого зробити парник: види підручних матеріалів

Звичайно, питання пошуку відповідних деталей виникає відразу, як тільки прийнято рішення звести описуване виріб. Хоча труднощів тут ніхто не відчуває. Зазвичай в хід йде будь-який наявний на ділянці або в гаражі матеріал. Згодяться і старі віконні рами (це кращий варіант), і непотрібні легко гнуться трубки або дріт укупі з поліетиленовою плівкою, і старі дерев’яні бруски, і навіть пластикові пляшки!

Як зробити камяний паркан своїми руками?виглядає оригінально, але зробити складноЯк зробити камяний паркан своїми руками?плівку натягують на дугиЯк зробити камяний паркан своїми руками?в хід можуть піти будь-які брускиЯк зробити камяний паркан своїми руками?тут з рам зробили капітальну конструкцію

Із зазначених варіантів особливу перевагу є у старих віконних рам.

  1. вони добре акумулюють тепло всередині парника через досить товстого скла.
  2. часто їх можна роздобути безкоштовно там, де встановлюють пластикові вікна.
  3. змонтувати їх на ділянці в загальну конструкцію нескладно.

&1&

З рам часто роблять справжню теплицю

З іншого боку, віконні рами занадто громіздкі і важкі, а також мають вельми неестетичний вигляд, так як фарба з них швидко злазить. «похвалитися» іншими важливими перевагами може парник з дроту і поліетиленової плівки.

  1. його дуже легко змонтувати на ділянці — необхідно буквально півгодини.
  2. матеріал роздобути легше, ніж віконні рами.

Але естетичністю дана конструкція також не блищить.

&1&

Його можна зробити досить великим

Зазвичай, коли приймається рішення, з чого робити маленький парник, головним аргументом стає все ж наявний арсенал. Господарі оцінюють, що у них є або що їм найлегше дістати. Розглянемо два найпоширеніших варіанти виготовлення парника з найпростіших матеріалів — з віконних рам, а також з дроту.

Підготовка до будівництва: розміри, креслення і ескіз

Спочатку змонтуємо парник з віконних рам. Його габарити безпосередньо залежать від кількості наявного матеріалу. Припустимо, є однакові стулки в розмір 1 м х 0,5 м.їх кількість — 6 штук. Тоді плануємо парник наступного виду.

Довгі бічні стінки будуть складатися кожна з двох стулок, встановлених на найбільше ребро. Тоді торці парника вийдуть кожен з однієї деталі, покладеної на довгу сторону.

Таким чином, габарити нашого виробу складуть:

  • довжина-2 м (1+1),
  • ширина — 1 м,
  • висота-0,5 м.

Накреслимо ескіз для наочності. На папері вказуємо розміри кожної рами, а також загальну довжину, ширину і висоту нашого парника. Все можна зробити на звичайному аркуші за допомогою олівця і лінійки.

&1&

В даному випадку передбачена і дах з рам

Верхню частину нашого виробу для простоти виготовлення ми щільно закриємо поліетиленовою плівкою.

Також на стадії підготовки необхідно вибрати місце для парника. Це повинен бути сонячний ділянку хорошої землі, недалеко від основних насаджень і водопроводу. Краще використовувати східну частину дачних соток, оскільки овочі краще ростуть вранці, а сонце сходить на сході.

Розрахунок необхідного матеріалу

Іноді буває і так, що спочатку планують парник, а потім шукають матеріал. Припустимо, ми вирішили створити парник 3 м х 2 м заввишки 1 м, а зверху його також укрити плівкою. Тоді нам потрібно знайти віконні рами за наступними параметрами.

  • для кожної з двох довгих бічних сторін вироби необхідні 6 стулок шириною по 0,5 м і висотою по 1 м (6 х 0,5 = 3 м).
  • для торців парника потрібні по 4 стулки тих же параметрів (0,5 + 0,5 + 0,5 + 0,5 = 2 м).
  • кількість плівки для плоского даху розраховується виходячи з довжини і ширини парника: s = 3 х 2 = 6 м2.

Після подібного розрахунку можна приступати до пошуку віконних рам.

Рада. Краще підбирати стулки з добре збереженою фарбою. Інший раз можна взяти і цільну раму з двома стулками або з кватиркою. Відкриваються частини послужать в парнику дверцятами або віддушинами.

Інструменти

Для роботи нам знадобиться дещо зі стандартного арсеналу теслі.

  • молоток.
  • плоскогубці.
  • лопата.

Останній атрибут необхідний для підготовки місця установки.

Покрокова інструкція з виготовлення парника з віконних рам

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Починаємо роботу на попередньо обраному місці. Крім зазначених вище критеріїв, ще часто керуються наступним міркуванням. Найкраще місце для парника-поруч з великою теплицею, для зручності обслуговування.

  1. визначаємо один з кутів майбутнього парника. Це довільна точка біля другорядної доріжки дачі. Зазвичай господар ділянки представляє цей кут в своїй уяві. Звідси почнеться довга сторона парника. Вбиваємо кілочок.
  2. вирівнюємо лопатою смугу для віконних рам. Можна покласти дошки, застелені руберойдом, для зміцнення опорного майданчика.
    &1&

    Підійдуть і старі

    Встановлюємо першу раму на ребро так, щоб кілочок уявного кута виявився з краю.

  3. для фіксації віконної рами в стоячому вигляді вбиваємо в землю маленькі палички попарно з обох сторін ребра деталі.
  4. встановлюємо торцеву стулку і також фіксуємо її кілочками.
  5. вбиваємо цвяхи збоку вертикального бруска рами, скріплюючи таким чином дві стоячі перпендикулярні деталі. Можна використовувати металеві куточки. Вони додадуть додаткову міцність конструкції. При цьому замість цвяхів допускається застосовувати шурупи, але тоді знадобиться шуруповерт.
    &1&

    Тут використовували ще й кріпильні смуги з металу

  6. встановлюємо другу стулку для довгої сторони парника. Фіксуємо її кілочками.
  7. скріплюємо рами цвяхами.
  8. монтуємо стулку другого торця парника, повторюючи пункти 4 і 5.
  9. збираємо другу частину парника, згідно вже описаним процесам.
  10. скріплюємо торцеві рами цвяхами. Для стійкості всієї теплиці прибиваємо також зверху до рам поперечні дерев’яні бруски з метровим кроком.
    &1&

    Тут застосовані ще діагональні ребра жорсткості

    Заодно поперечні бруски послужать додатковою опорою для верхнього прозорого покриття.

  11. застилаємо поліетиленовою плівкою верх конструкції.

Один кінець плівки тут краще зафіксувати на торцевих рамах парника маленькими гвоздиками з пластмасовими шайбами, а другий — намотати на міцну металеву трубку довжиною з ширину конструкції. Згодом покриття можна легко намотувати на цю деталь, щоб відкрити доступ до рослин.

Наведена тут технологія описує процес виготовлення споруди, у якого довгі стіни складаються принаймні з двох стулок або рам кожна. У найпростішому випадку роблять мініатюрний парничок з чотирьох деталей і кришки.

&1&

Зробити найпростіше