Як побудувати альтанку своїми руками

26

Рано чи пізно, як правило, після закінчення основних будівельних робіт на заміській ділянці приходить черга пристрою альтанки. Це нескладна споруда, але до його будівництві потрібно ставитися серйозно, щоб воно дійсно було корисним і приносило задоволення при використанні.

Зміст

 • Як побудувати альтанку з односхилим дахом своїми руками
 • Яку дах вибрати для альтанки

  • Покрівельні матеріали для альтанки
  • Полікарбонат як фінішне покриття даху альтанки
 • Креслення для виготовлення альтанки

  • Фотогалерея: як можна влаштувати зручну і красиву альтанку
 • Послідовність установки альтанки

  • Пристрій фундаменту

   • Фотогалерея: фундаменти для веранди
   • Відео: фундамент для альтанки своїми руками
  • Як змонтувати каркас альтанки

   • Відео: пристрій каркаса альтанки своїми руками
  • Виготовлення та монтаж кроквяних ферм
  • Особливості монтажу покрівельних матеріалів

   • Схеми і послідовність монтажу покрівельного покриття альтанки
   • Відео: дах з полікарбонату своїми руками

Як побудувати альтанку з односхилим дахом своїми руками

Альтанка — назва говорить. Її можна позиціонувати як місце для задушевного неквапливого спілкування після трудового дня і з членами сім’ї, і з гостями, які проживають в заміському будинку. Однак функціонал цієї споруди поступово розширюється. Найчастіше альтанка використовується в наступних цілях:

 1. приготування їжі для сім’ї та гостей. Для цього в альтанці встановлюється піч-дров’яна, газова або електрична. Зручність такого поділу функцій полягає в тому, що в житловому будинку не буде запахів їжі і збережеться комфортна температура в жарку пору року. В цьому випадку бажано обладнати альтанку холодильником.
 2. улюблене проведення часу-приготування шашликів або м’яса на грилі. Для цього тут необхідно влаштувати мангал або дров’яної вогнище.

Для організації повноцінного відпочинку в альтанці зазвичай встановлюють:

 • кухонна шафа або полиці, укомплектовані всім необхідним для приготування і прийому їжі. Вони потрібні для того, щоб постійно не ходити в будинок за кухонним приладдям і посудом;
 • точка водозабору, що представляє собою частину сезонного водопроводу;
 • необхідний набір зручних меблів. З огляду на можливість прийому гостей, меблі бажано мати розкладну.

Таким чином, ця будова в теплу пору року перетворюється в центр дозвілля на заміській ділянці. Його розмір визначається з розрахунку максимального числа гостей і проживають постійно людей.

Як побудувати альтанку своїми руками

Правильно побудована і обладнана альтанка часто стає найпопулярнішим місцем на заміській ділянці

Навколо альтанки влаштовується широка, до двох метрів, вимощення. Дуже добре виглядають клумби і грядки з квітами навколо альтанки. Особливо вдалим рішенням є використання витких рослин на перголах, що створюють відокремлену зону відпочинку і захищають її від вітру і протягів.

Який дах вибрати для альтанки

Найпростіше рішення для даху альтанки — односхилий конструкція. Технологія її виготовлення найбільш доступна для виконання своїми руками навіть при невеликому досвіді виконання столярних робіт. Ухил такого даху зазвичай роблять невеликий-до 15 градусів. При цьому обов’язково потрібно брати до уваги можливі снігові навантаження в регіоні будівництва. Вітрові навантаження, враховуючи невеликий кут нахилу, не мають вирішального впливу на дах і вся будова альтанки.

Як побудувати альтанку своїми руками

У альтанці з односхилим дахом висновок пічного димоходу зробити найпростіше

1. До переваг односхилих покрівель можна віднести:

 1. економію матеріалу при виготовленні кроквяних ферм в порівнянні з двосхилими покрівлями.
 2. спрощену конструкцію, доступну для виготовлення своїми руками.
 3. незначна вага покрівлі, який дозволяє зменшити розміри фундаменту і знизити витрати на його виготовлення.
 4. ремонтопридатність. При незначних кутах нахилу односхилого даху по ній легко переміщатися для ремонту та обслуговування.
 5. можливість застосування широкого спектру покрівельних покриттів.

З недоліків відзначаються наступні моменти:

 1. підвищені снігові навантаження, що виникають при екстремальних погодних умовах. Рівень снігу на односхилим даху потрібно постійно контролювати, а при необхідності проводити очищення. При розрахунку перекриття альтанки необхідний точний підбір допустимого перетину балок з запасом міцності не менше 20-25%.
 2. встановлюючи альтанку на ділянці, необхідно враховувати панівне напрямок вітрів в регіоні будівництва, орієнтуючи її скатом проти вітру.

Плануючи встановити односхилий дах на альтанку, слід зазначити, що їй буде важко надати гарний зовнішній вигляд. Потрібно приділити особливу увагу дизайну і колірним рішенням всієї споруди в цілому.

Як побудувати альтанку своїми руками

Недоліки зовнішнього вигляду альтанки з односхилим дахом можна нівелювати вдалим вибором дизайну і якості оздоблювальних матеріалів

У деяких випадках альтанки накривають двосхилими і навіть шатровими дахами, але вони вимагають значно більших витрат і високої будівельної кваліфікації виконавців.

Покрівельні матеріали для альтанки

В якості покрівельного покриття для альтанки можуть бути використані найрізноманітніші матеріали, починаючи від наливної покрівлі і закінчуючи листовими металевими або пластиковими виробами. Особливість такої споруди полягає в тому, що на ньому не формується покрівельний пиріг, а покриття монтується безпосередньо на кроквяні балки.

Поширена практика, коли для перекриття альтанки використовується залишок фінішного покриття від інших будівель, зведених раніше. Це можуть бути такі матеріали, як:

 1. шифер стандартний. Матеріал має непоказний вигляд навіть будучи пофарбованим. Крім того, він важкий і вимагає посилення конструкції каркаса і кроквяної системи альтанки. Використання шиферу може бути виправдано, тільки якщо інші будови на ділянці укриті саме їм. В такому випадку знижуються витрати на будівництво альтанки за рахунок використання залишків. А виконання декількох будівель в єдиному стилі, безумовно, додасть всій ділянці своєрідний шарм. Як варіант, можна використовувати прозорий пластиковий шифер. Він набагато легше, зручний в застосуванні, досить міцний, але коштує набагато дорожче. Альтанка з таким фінішним покриттям буде виглядати легкою і повітряної, але вартість її збільшиться.
  Як побудувати альтанку своїми руками

  Стандартний щифер не є найкращим варіантом даху для альтанки

 2. металочерепиця або профнастил. Металеві листові профілі дуже зручні в застосуванні, мають невелику власну вагу, тому не роблять вирішального впливу на конструкцію каркаса і кроквяних ферм. Візуально таке покриття добре виглядає тільки при наявності по сусідству дахів з такого ж матеріалу. До недоліків можна віднести сильне нагрівання покрівлі під сонячними променями в жарку пору року. Однак він усувається додаткової підшивкою дерев’яної стелі під металопрофілем.
  Як побудувати альтанку своїми руками

  Якщо на альтанці робиться дах з профнастилу, стелю краще підшити дошками, щоб компенсувати можливий нагрів металу

 3. черепиця керамічна. Цей матеріал використовується для альтанок вкрай рідко і тільки в тому випадку, якщо він є в достатку для виготовлення даху в повному обсязі. Причиною тому є значна вага матеріалу, що вимагає серйозного посилення конструкції будови, і його висока ціна.
 4. ондулін. Це сучасний матеріал, який, на відміну від черепиці, не вимагає спеціальних конструкцій кроквяної системи, оскільки важить зовсім небагато. Крім того, він легко піддається обробці, тому добре підходить для покрівель складної форми.
  Як побудувати альтанку своїми руками

  Ондулін можна укладати на будь-які покрівельні конструкції, тому що він легко обробляється і мало важить

Іноді для фінішного покриття альтанок використовуються м’які покрівельні матеріали різних видів. Однак, з огляду на їх властивості і технологію нанесення, під них необхідно влаштовувати щільну суцільну обрешітку, для чого застосовуються такі матеріали, як водостійка фанера, листи осп, цементно стружкова плита та інші. Для лицьового покриття можна застосовувати:

 1. бітумну мастику для влаштування наливної покрівлі. В цьому випадку обов’язковий монтаж захисного шару з дрібного гравію або фарбування готової поверхні покрівлі фарбою-серебрянкой.
 2. рулонні покрівельні матеріали, які наносяться на поверхню приклеюванням мастикою або з використанням газових пальників.
 3. малоформатну черепицю. Вона придатна для влаштування покрівель складної форми, легко обробляється і технологічна в монтажі.
  Як побудувати альтанку своїми руками

  М’яка черепиця для покрівлі альтанки надійно захищає її від дощу і має презентабельний зовнішній вигляд

  Накопичуватися снігу.

 4. Недоліки:

  • горючість;
  • можливість вицвітання;
  • складність ремонту;
  • ризик деформації при укладанні;
  • неможливість монтажу в холод;
  • для укладання необхідна поверхня з кутом ухилу більше 12 градусів;
  • обов’язкове використання спеціального підкладкового матеріалу.

  Ондулін

  Ондулін являє собою різновид м’якої покрівлі. Його ще називають єврошифером. У процесі виробництва відбувається пресування при великій температурі волокнистої целюлози, просоченої очищеним бітумом. Пігменти і смола захищають від зовнішніх негативних впливів. Екологічно чистий. До складу матеріалу, на відміну від звичайної черепиці, не входить азбест.

  Як побудувати альтанку своїми руками

  Ондулін має гарний зовнішній вигляд і хороші експлуатаційні якості

  Здорова спина без лікарів і ліків
  Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
  Брати участь!
  Як побудувати альтанку своїми руками

  Плюси ондуліна:

  • високий рівень гідроізоляції;
  • звуконепроникність;
  • стійкість до цвілі і грибків, впливу кислот і лугів;
  • можливість експлуатації в різних кліматичних умовах;
  • низька вартість;
  • незначна вага;
  • зручність монтажу;
  • гарний зовнішній вигляд.

  Мінуси використання:

  • схильний до невеликого вицвітання;
  • можливість появи слідів бітуму.

  Металочерепиця

  Металочерепиця-лист металу, виконаний у формі черепиці. Такий лист має захисні шари. Верхній з них-полімерний.

  Як побудувати альтанку своїми руками

  Металочерепиця володіє довговічністю і можливістю швидкого монтажу

  Переваги матеріалу:

  • невелика ціна;
  • простота і швидкість монтажу;
  • стійкість до зовнішніх впливів;
  • велика колірна гамма;
  • легкість;
  • тривалий термін експлуатації;
  • екологічність;
  • пожежна безпека.

  Недоліки:

  • низька шумоізоляція;
  • невисока теплоізоляція;
  • високий відсоток відходів під час монтажу.

  Якщо питання шумо — і теплоізоляції вирішуються за рахунок теплоізоляційного шару, то неекономічність монтажу при складному профілі покрівлі обійти складно.

  Шифер

  Шифер (азбестовий) виготовляється з листового азбестоцементу та інших волокнистоцементних матеріалів. Буває плоский і хвильовий. Для покриття будинків частіше використовується хвильовий.

  Як побудувати альтанку своїми руками

  Шифер є прекрасним матеріалом для економних забудовників

  Переваги шиферу:

  • низька вартість;
  • простий монтаж;
  • стійкість до зміни температури;
  • хороша теплоізоляція;
  • прекрасна шумоізоляція;
  • стійкість до вогню.

  Недоліки:

  • крихкість;
  • властивість накопичувати вологу і поступове зниження вологозахисту;
  • шкідливість азбесту для здоров’я.

  Профнастил

  Профнастил являє собою лист з листової оцинкованої сталі, вироблений методом холодного прокату. Такий лист профілюється і для жорсткості йому надають хвильову або трапецієподібну форму. Матеріал, який використовується для даху, покривається полімерним покриттям з метою захисту від корозії і додання естетичного вигляду. Покрівельний профнастил має висоту хвилі від 35 мм.

  Як побудувати альтанку своїми руками

  Профнастил поєднує в собі високу якість і прийнятну ціну

  Переваги даху з профнастилу:

  • простота монтажу;
  • хороший захист від корозії;
  • широка колірна гамма;
  • мала вага;
  • довговічність;
  • невисока вартість.

  Мінуси покриття:

  • недостатня шумоізоляція;
  • схильність корозії при пошкодженні захисних шарів.

  Вибір матеріалу для покрівлі завжди залишається за забудовником. Тут необхідно враховувати фінансові можливості, чи планується облаштування мансарди, естетичні переваги. Вплив недоліків покрівлі при вмілому використанні може бути знижено. Так, правильне облаштування покрівельного пирога може зняти проблему поганої шумоізоляції металочерепиці та профнастилу. Однак з точки зору економії матеріалу краще використовувати м’яку покрівлю або ондулін, так як через складний профілю полувальмовой даху більш раціонально застосовувати матеріали з невеликими розмірами листа.

  Відео: порівняння видів покрівельної черепиці

  Добірні елементи

  Добірними елементами називаються стандартні комплектуючі, використовувані при монтажі покрівлі. Їх завдання-захист даху від протікання, раптового сходження великих мас снігу, вітру, пилу і поліпшення зовнішнього вигляду даху:

  • ковзани захищають стики скатів від проникнення вологи і пилу. З’єднують верхні ребра покриття. Ці елементи бувають різної форми: трикутної, плоскою, напівкруглої. Трикутний перешкоджає проникненню під покрівлю дощу, снігу, вологи. Найчастіше його обладнають на покрівлях з ухилом 30°. Якщо ухил менше 30°, то краще використовувати плоский коник. Напівкруглий захищає краю покрівлі від сильних поривів вітру, надає покрівлі гарний зовнішній вигляд. Вид коника залежить також від покриття покрівлі. Важливо прорахувати кількість конькових планок. Наприклад, для шатрових або купольних дахів вони не будуть потрібні взагалі, так як скати не з’єднуються по прямій лінії, а сходяться в одній точці. Для двосхилим покрівлі досить одного коника, а для більш складних конструкцій знадобиться два і більше добірних елементів. Звичайна їх довжина становить два метри, але слід враховувати перехлест. Він забирає 0,1 м довжини. Таким чином, реальна довжина коника-1,9 м. Для обчислення кількості необхідних ковзанів довжину ската даху ділимо на 1,9;
   Як побудувати альтанку своїми руками

   Ковзани підсилюють захист даху від пилу і вологи

  • снігозатримувачі оберігають від швидкого сходження снігу по даху. Вони затримують або розбивають снігову масу на невеликі частини, захищаючи фасад будівлі або людей внизу. За конструкцією відрізняються між собою кріпильної підковкою. Саме вона виключає лавиноподібний схід снігу. Зубчасті снігозатримувачі розрізають великі масиви снігу, роблячи його схід безпечним. Інші: трубчасті, гратчасті, уголковие затримують сніг на даху;
   Як побудувати альтанку своїми руками

   Монтаж снігозатримувачів є обов’язковим для районів з холодним кліматом

  • ендови використовуються для відведення води зі скатів даху. Розміщуються між скатами в вразливих для вологи місцях, а також прикрашають дах. Ендови бувають верхніми і нижніми. Верхні виконують додаткову декоративну функцію. Найпростіше відкрита ендова, так як не потрібно облаштовувати додатковий шар гідроізоляції, але її не можна використовувати для крутих дахів. При такому способі між покрівельними стиками є зазор, в який і укладається планка. Для дахів з гострими кутами застосовуються закриті ендови. Вони монтуються між паралельними площинами і закриті покрівельними панелями, які з’єднуються встик. Закрита форма розміщення властива і переплетеним ендов. Декоративна планка монтується на металочерепицю замість внутрішнього стику. На похилих схилах встановлюється внутрішня ендова;
   Як побудувати альтанку своїми руками

   Ендови забезпечують додатковий вологозахист даху

  • ущільнювачі покрівельних проходів призначені для запобігання протікань через місця проходження димоходів, антен, вентиляції. Також вони нівелюють розширення і стиснення матеріалу від зміни температури. Ущільнювачі щільно прилягають до покрівлі і забезпечують її герметичність. Вони можуть виготовлятися з різних матеріалів (наприклад, силікону і епдм) і мати різні температурні обмеження для експлуатації. Так, для силікону максимальна температура становить 350°, а для епдм — 135°. Для димоходів необхідно застосовувати силікон, хоча він і дорожче, а в інших випадках можна скористатися епдм. Прямі ущільнювачі рекомендуються для плоскої покрівлі (мастичної, мембранної або рулонної), комбіновані — для покрівлі з металочерепиці або металопрофілю з ухилом від 0 до 45°, але найчастіше від 10 до 30°, кутові застосовують для покриття з різних видів черепиць, ондуліну, шиферу, композитних матеріалів;
   Як побудувати альтанку своїми руками

   Ущільнювачі для димоходів є необхідним елементом даху будинку з пічним опаленням

  • відливи служать для відводу води. До них відносяться ринви з сполучними елементами і віконні відливи. Жолоби відводять воду подалі від стін будинку і фундаменту. Елементами їх є: канадки, по яких проходить вода, воронки — конуси, куди стікає вода з канадок, гнуті коліна, призначені для зливу води вниз, водостічні труби, монтовані разом з колінами, заглушки жолобів, кріпильні елементи. Один з варіантів — виступаючий жолоб, що виходить за межі даху на 50 см.для його надійної експлуатації слід додати 2-3 кронштейна для кріплення. Віконні відливи призначені для захисту кладки підвіконня від дощу і снігу. Вони зазвичай робляться під колір рами вікна;
   Як побудувати альтанку своїми руками

   Відливи застосовуються при будівництві будь-якого будинку

  • димники-металеві ковпачки, що надягають на димоходи і вентиляційні труби зверху. Призначені для запобігання попадання всередину труби дощу і снігу, а також для посилення тяги. Оголовки труб використовуються також в газоходах і вентиляційних виходах. Флюгери-пристосування, що вказують напрямок вітру. Як димники, так і флюгери використовуються не тільки за своїм прямим призначенням, але і як декоративні елементи;
   Як побудувати альтанку своїми руками

   Димник необхідний для нормальної роботи вентиляційної та опалювальної систем будинку

   Накопичуватися снігу.

  Недоліки:

  • горючість;
  • можливість вицвітання;
  • складність ремонту;
  • ризик деформації при укладанні;
  • неможливість монтажу в холод;
  • для укладання необхідна поверхня з кутом ухилу більше 12 градусів;
  • обов’язкове використання спеціального підкладкового матеріалу.

  Ондулін

  Ондулін являє собою різновид м’якої покрівлі. Його ще називають єврошифером. У процесі виробництва відбувається пресування при великій температурі волокнистої целюлози, просоченої очищеним бітумом. Пігменти і смола захищають від зовнішніх негативних впливів. Екологічно чистий. До складу матеріалу, на відміну від звичайної черепиці, не входить азбест.

  Як побудувати альтанку своїми руками

  Ондулін має гарний зовнішній вигляд і хороші експлуатаційні якості

  Здорова спина без лікарів і ліків
  Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
  Брати участь!
  Як побудувати альтанку своїми руками

  Плюси ондуліна:

  • високий рівень гідроізоляції;
  • звуконепроникність;
  • стійкість до цвілі і грибків, впливу кислот і лугів;
  • можливість експлуатації в різних кліматичних умовах;
  • низька вартість;
  • незначна вага;
  • зручність монтажу;
  • гарний зовнішній вигляд.

  Мінуси використання:

  • схильний до невеликого вицвітання;
  • можливість появи слідів бітуму.

  Металочерепиця

  Металочерепиця-лист металу, виконаний у формі черепиці. Такий лист має захисні шари. Верхній з них-полімерний.

  Як побудувати альтанку своїми руками

  Металочерепиця володіє довговічністю і можливістю швидкого монтажу

  Переваги матеріалу:

  • невелика ціна;
  • простота і швидкість монтажу;
  • стійкість до зовнішніх впливів;
  • велика колірна гамма;
  • легкість;
  • тривалий термін експлуатації;
  • екологічність;
  • пожежна безпека.

  Недоліки:

  • низька шумоізоляція;
  • невисока теплоізоляція;
  • високий відсоток відходів під час монтажу.

  Якщо питання шумо — і теплоізоляції вирішуються за рахунок теплоізоляційного шару, то неекономічність монтажу при складному профілі покрівлі обійти складно.

  Шифер

  Шифер (азбестовий) виготовляється з листового азбестоцементу та інших волокнистоцементних матеріалів. Буває плоский і хвильовий. Для покриття будинків частіше використовується хвильовий.

  Як побудувати альтанку своїми руками

  Шифер є прекрасним матеріалом для економних забудовників

  Переваги шиферу:

  • низька вартість;
  • простий монтаж;
  • стійкість до зміни температури;
  • хороша теплоізоляція;
  • прекрасна шумоізоляція;
  • стійкість до вогню.

  Недоліки:

  • крихкість;
  • властивість накопичувати вологу і поступове зниження вологозахисту;
  • шкідливість азбесту для здоров’я.

  Профнастил

  Профнастил являє собою лист з листової оцинкованої сталі, вироблений методом холодного прокату. Такий лист профілюється і для жорсткості йому надають хвильову або трапецієподібну форму. Матеріал, який використовується для даху, покривається полімерним покриттям з метою захисту від корозії і додання естетичного вигляду. Покрівельний профнастил має висоту хвилі від 35 мм.

  Як побудувати альтанку своїми руками

  Профнастил поєднує в собі високу якість і прийнятну ціну

  Переваги даху з профнастилу:

  • простота монтажу;
  • хороший захист від корозії;
  • широка колірна гамма;
  • мала вага;
  • довговічність;
  • невисока вартість.

  Мінуси покриття:

  • недостатня шумоізоляція;
  • схильність корозії при пошкодженні захисних шарів.

  Вибір матеріалу для покрівлі завжди залишається за забудовником. Тут необхідно враховувати фінансові можливості, чи планується облаштування мансарди, естетичні переваги. Вплив недоліків покрівлі при вмілому використанні може бути знижено. Так, правильне облаштування покрівельного пирога може зняти проблему поганої шумоізоляції металочерепиці та профнастилу. Однак з точки зору економії матеріалу краще використовувати м’яку покрівлю або ондулін, так як через складний профілю полувальмовой даху більш раціонально застосовувати матеріали з невеликими розмірами листа.

  Відео: порівняння видів покрівельної черепиці

  Добірні елементи

  Добірними елементами називаються стандартні комплектуючі, використовувані при монтажі покрівлі. Їх завдання-захист даху від протікання, раптового сходження великих мас снігу, вітру, пилу і поліпшення зовнішнього вигляду даху:

  • ковзани захищають стики скатів від проникнення вологи і пилу. З’єднують верхні ребра покриття. Ці елементи бувають різної форми: трикутної, плоскою, напівкруглої. Трикутний перешкоджає проникненню під покрівлю дощу, снігу, вологи. Найчастіше його обладнають на покрівлях з ухилом 30°. Якщо ухил менше 30°, то краще використовувати плоский коник. Напівкруглий захищає краю покрівлі від сильних поривів вітру, надає покрівлі гарний зовнішній вигляд. Вид коника залежить також від покриття покрівлі. Важливо прорахувати кількість конькових планок. Наприклад, для шатрових або купольних дахів вони не будуть потрібні взагалі, так як скати не з’єднуються по прямій лінії, а сходяться в одній точці. Для двосхилим покрівлі досить одного коника, а для більш складних конструкцій знадобиться два і більше добірних елементів. Звичайна їх довжина становить два метри, але слід враховувати перехлест. Він забирає 0,1 м довжини. Таким чином, реальна довжина коника-1,9 м. Для обчислення кількості необхідних ковзанів довжину ската даху ділимо на 1,9;
   Як побудувати альтанку своїми руками

   Ковзани підсилюють захист даху від пилу і вологи

  • снігозатримувачі оберігають від швидкого сходження снігу по даху. Вони затримують або розбивають снігову масу на невеликі частини, захищаючи фасад будівлі або людей внизу. За конструкцією відрізняються між собою кріпильної підковкою. Саме вона виключає лавиноподібний схід снігу. Зубчасті снігозатримувачі розрізають великі масиви снігу, роблячи його схід безпечним. Інші: трубчасті, гратчасті, уголковие затримують сніг на даху;
   Як побудувати альтанку своїми руками

   Монтаж снігозатримувачів є обов’язковим для районів з холодним кліматом

  • ендови використовуються для відведення води зі скатів даху. Розміщуються між скатами в вразливих для вологи місцях, а також прикрашають дах. Ендови бувають верхніми і нижніми. Верхні виконують додаткову декоративну функцію. Найпростіше відкрита ендова, так як не потрібно облаштовувати додатковий шар гідроізоляції, але її не можна використовувати для крутих дахів. При такому способі між покрівельними стиками є зазор, в який і укладається планка. Для дахів з гострими кутами застосовуються закриті ендови. Вони монтуються між паралельними площинами і закриті покрівельними панелями, які з’єднуються встик. Закрита форма розміщення властива і переплетеним ендов. Декоративна планка монтується на металочерепицю замість внутрішнього стику. На похилих схилах встановлюється внутрішня ендова;
   Як побудувати альтанку своїми руками

   Ендови забезпечують додатковий вологозахист даху

  • ущільнювачі покрівельних проходів призначені для запобігання протікань через місця проходження димоходів, антен, вентиляції. Також вони нівелюють розширення і стиснення матеріалу від зміни температури. Ущільнювачі щільно прилягають до покрівлі і забезпечують її герметичність. Вони можуть виготовлятися з різних матеріалів (наприклад, силікону і епдм) і мати різні температурні обмеження для експлуатації. Так, для силікону максимальна температура становить 350°, а для епдм — 135°. Для димоходів необхідно застосовувати силікон, хоча він і дорожче, а в інших випадках можна скористатися епдм. Прямі ущільнювачі рекомендуються для плоскої покрівлі (мастичної, мембранної або рулонної), комбіновані — для покрівлі з металочерепиці або металопрофілю з ухилом від 0 до 45°, але найчастіше від 10 до 30°, кутові застосовують для покриття з різних видів черепиць, ондуліну, шиферу, композитних матеріалів;
   Як побудувати альтанку своїми руками

   Ущільнювачі для димоходів є необхідним елементом даху будинку з пічним опаленням

  • відливи служать для відводу води. До них відносяться ринви з сполучними елементами і віконні відливи. Жолоби відводять воду подалі від стін будинку і фундаменту. Елементами їх є: канадки, по яких проходить вода, воронки — конуси, куди стікає вода з канадок, гнуті коліна, призначені для зливу води вниз, водостічні труби, монтовані разом з колінами, заглушки жолобів, кріпильні елементи. Один з варіантів — виступаючий жолоб, що виходить за межі даху на 50 см.для його надійної експлуатації слід додати 2-3 кронштейна для кріплення. Віконні відливи призначені для захисту кладки підвіконня від дощу і снігу. Вони зазвичай робляться під колір рами вікна;
   Як побудувати альтанку своїми руками

   Відливи застосовуються при будівництві будь-якого будинку

  • димники-металеві ковпачки, що надягають на димоходи і вентиляційні труби зверху. Призначені для запобігання попадання всередину труби дощу і снігу, а також для посилення тяги. Оголовки труб використовуються також в газоходах і вентиляційних виходах. Флюгери-пристосування, що вказують напрямок вітру. Як димники, так і флюгери використовуються не тільки за своїм прямим призначенням, але і як декоративні елементи;
   Як побудувати альтанку своїми руками

   Димник необхідний для нормальної роботи вентиляційної та опалювальної систем будинку