Вирощування троянд в теплиці круглий рік-які сорти вибрати, і як правильно їх вирощувати

101

Обробляти троянди в теплиці можна хоч цілий рік, тільки з грудня по лютий через необхідність штучного досвічування рослин це заняття може виявитися досить дорогим. Тому квітникарські господарства зазвичай починають займатися вигонкою троянд з лютого, отримуючи красиві квіти протягом дев’яти місяців – з березня аж до листопада.

Які троянди підійдуть для тепличного вирощування?

Як шкода, що літо пролітає швидко, і в кращому випадку ми маємо можливість насолоджуватися прекрасним цвітінням троянд з червня по вересень! для тих, хто не згоден прощатися з королівськими квітами до наступного сезону, є два варіанти: розведення мініатюрних троянд будинку в горщиках або ж вирощування троянд в теплиці. Останній варіант може стати до того ж хорошим джерелом доходу, якщо грамотно скласти бізнес-план і налагодити збут трояндочок, вирощених для зрізання.

Вирощування троянд в теплиці круглий рік-які сорти вибрати, і як правильно їх вирощувати

Не кожна різновид троянди буде себе відмінно почувати і давати красиві квіти в умовах теплиці

Успішне вирощування троянд в умовах теплиці визначається:

 • вибраними сортами троянд,
 • властивостями субстрату,
 • правильною посадкою саджанців при дотриманні потрібної щільності насаджень,
 • достатнім поливом,
 • регулярним внесенням добрив,
 • турботливим доглядом за трояндами, включаючи своєчасну зрізання пагонів і обрізку кущів.

відео про вирощування троянд в теплицях

Не кожна різновид троянди буде себе відмінно почувати і давати красиві квіти в умовах теплиці. Найкращих результатів квітникарям вдається домагатися при вирощуванні троянд грандіфлора, флорибунда, мініатюрних і чайно-гібридних сортів. Отримані квіти відрізняються високою якістю і привабливим товарним виглядом.

Сорти бажано вибирати стійкі до борошнистої роси та інших поширених хвороб троянд. Наприклад, куїн елізабет або роз гожар. З чайно-гібридних сортів найчастіше в теплицях висаджують білі троянди pascali, золотисто-жовті casanova, оранжево-червоні baccara і яскраво-рожеві carina, а серед мініатюрних сортів найбільш популярні темно-помаранчеві троянди skarlet gem, червоні beauty secret і червоно-жовті little flirt. Для зимового вирощування добре підходять сорти, які не потребують інтенсивного освітлення: лососево-помаранчеві троянди zorina, червоні better times і жовті geheimrat duisberg.

Для обробітку в теплиці підходять як кореневласні троянди, так і щеплені. На власних коренях трояндочки в теплиці ростуть повільніше, ніж щеплені на якісних підщепах, зате дають більше квіток.
Вирощування троянд в теплиці круглий рік-які сорти вибрати, і як правильно їх вирощувати

Для обробітку в теплиці підходять як кореневласні троянди, так і щеплені

Посадка троянд в горщики або в тепличний грунт

Традиційне вирощування в горщиках

Відповідний час для посадки троянд у відра або горщики – початок жовтня. Перед посадкою у щеплених саджанців надземну частину обрізають на дві третини. Як субстрат використовують суглинну грунтову суміш з перегноєм, багату поживними речовинами. Горщики з саджанцями прибирають в сховище з температурою близько 0 градусів до січня. В кінці січня саджанці заносять назад в теплицю і обрізають безпосередньо над прищепленої ниркою.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вирощування троянд в теплиці круглий рік-які сорти вибрати, і як правильно їх вирощувати

В перший тиждень температура повинна бути на рівні +6 градусів (так як з щепленого вічка починає швидко розвиватися втечу, і коренева система активно розростається). З проростанням нирок температуру можна підвищити до +10 градусів, якщо ж освітлення в теплиці хороше, то і до +15 градусів. При цьому рослини потрібно рясно поливати.

Вирощування троянд в теплиці круглий рік-які сорти вибрати, і як правильно їх вирощувати

У перший тиждень температура повинна бути на рівні + 6 градусів

Коли на культурних пагонах троянд сформуються бутони, температуру потрібно буде підвищити до +20, а в період фарбування бутонів – знизити до +16, щоб розпускання квітки відбувалося повільніше.

При вирощуванні троянд в теплиці на зрізання, рекомендується всі бічні пагони і бутони видаляти, залишаючи тільки один пагін з трьома-чотирма нирками – з нього утворюються нові пагони. Через півтора місяці почнеться вторинне цвітіння, і до цього часу троянда вже буде являти собою розвинений кущ з трьома-чотирма основними пагонами.

Вирощування троянд в тепличному грунті

Безпосередньо в тепличний грунт саджанці троянд висаджуються по10 або по 25 троянд на один квадратний метр (у другому випадку на наступний рік їх проріджують, залишаючи вдвічі менше рослин). Можна розташувати саджанці за схемою 25х40 або 30х30.

Вирощування троянд в теплиці круглий рік-які сорти вибрати, і як правильно їх вирощувати

Якщо троянди посадити занадто глибоко, їх може вразити «коренева шийка»

Тепличний грунт збагачують перед посадкою троянд торфом, перепрілим гноєм, суперфосфатом і сірчанокислим амонієм. Саджанці попередньо занурюють у воду і садять в грунт з таким розрахунком, щоб місце щеплення виявилося біля поверхні землі. У дуже пухкий грунт троянди можна трохи заглибити, тоді при подальшій усадці грунту вони виявляться на потрібному рівні. Будьте уважні: якщо троянди посадити занадто глибоко, їх може вразити «коренева шийка», а при недостатньому заглибленні рослини будуть в’янути.

Секрети успіху, як виростити троянди в теплиці

У квітникарських господарствах при вирощуванні троянд в якості субстрату може використовуватися вермикуліт, перліт, кокосове волокно, мінеральна вата. Догляд за трояндами автоматизований – спеціальне обладнання подає до рослин поживні розчини, підтримує оптимальну вологість і температуру в теплиці.

Квітникарям-любителям автоматизація догляду за тепличними трояндами, як правило, не по кишені. Тому доводиться приділяти тепличним трояндочкам більше часу і уваги.

відео про плантацію троянд, як вирощують троянди

Догляд за трояндами в теплиці включає в себе:

 • підтримка оптимального мікроклімату з вологістю на рівні 70% і відповідною температурою (до цвітіння підвищувати, як описувалося вище, а при розпусканні бутонів-трохи знизити);
 • при недостатньому освітленні взимку використовувати додаткове досвічування, при надлишку сонячного світла влітку-зашторювати теплицю або побілити скла;
 • щоденне провітрювання теплиці;
 • вміст грунту в пухкому, вологому стані, вільної від бур’янів;
 • щомісячні підгодівлі комплексним мінеральним добривом і мульчування грунту перепрілим гноєм;
 • обробку троянд отрутохімікатами від хвороб і шкідників;
 • обрізку порослі підщепи у щеплених троянд;
 • сильну обрізку рослин перед періодом спокою;
 • в період спокою в грудні підтримання в теплиці температури на рівні 0+3 градуси.

Вирощування троянд в теплиці круглий рік-які сорти вибрати, і як правильно їх вирощувати

З кожної троянди вдається отримувати від 8 до 12 якісних красивих квіток, придатних для зрізання