У чому користь ріпчастої цибулі, і як його вирощувати

138

Овоч зі специфічним різким запахом і смаком — цибуля ріпчаста незмінно ділить людей на два табори: тих, хто не виносить його присутності в стравах (будь то сиру цибулю, смажений, варений або маринований), і тих, кому без цибулі їжа здається прісною. Але скільки б не сперечалися між собою обидві сторони, багаторазово доведена користь ріпчастої цибулі настільки очевидна, що в якості лікувального засобу коренеплід час від часу застосовують навіть найзатятіші його противники.

Вся сила в цибулі

Цілющі властивості цього популярного овоча високо цінувалися ще в древніх цивілізаціях, його оздоровче дію вивчалося гіппократом і аристотелем, а у легіонерів стародавнього риму цибулю був обов’язковим елементом в щоденному раціоні для збільшення мужності і сили воїнів. За допомогою цибулиння в давнину знезаражували брудну воду, забруднені рани промивали цибульним соком, лікарі прописували вживання цибулі тим, хто був хворий на подагру і ожиріння.

У чому користь ріпчастої цибулі, і як його вирощувати

Цілющі властивості цього популярного овоча високо цінувалися ще в древніх цивілізаціях

чим корисний цибуля ріпчаста? перш за все, своїми потужними бактерицидними і антисептичними властивостями, завдяки яким організму хворого легше боротися з вірусами та інфекційними захворюваннями. До того ж, цибуля надає:

  • жарознижувальну,
  • жовчогінну,
  • сечогінну,
  • ранозагоювальну,
  • протисклеротичну дію.

відео про вирощування ріпчастої цибулі

Хоча хімічні властивості ріпчастої цибулі багато в чому залежать від того, в якій кліматичній зоні він росте, але основний склад його залишається незмінним: органічні кислоти, ефірні масла, мікроелементи, йод, фолієва кислота, вітамін с та інші важливі вітаміни і поживні речовини. Високий вміст фітонцидів в цибулі позитивно позначається на роботі шлунково-кишкового тракту, надаючи благотворний вплив на травлення, а також допомагає при лікуванні захворювань бронхів і легенів.

Як виростити своїми руками цибулю-ріпку

Якщо у вас є власний город, на ньому обов’язково варто посадити ріпчасту цибулю — корисні властивості цього овоча не раз знадобляться вам в боротьбі з грипом, простудними захворюваннями та іншими проблемами зі здоров’ям. Вирощування цибулі не викликає особливих складнощів і під силу навіть початківцям овочівникам. До того ж, цибуля-ріпка не боїться заморозків, для проростання його насіння досить +5 градусів, а сходи легко переносять різке зниження температур.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
У чому користь ріпчастої цибулі, і як його вирощувати

Посадка ріпчастої цибулі на грядку здійснюється, як тільки прогріється земля, а на березах з’являться маленькі листочки. Якщо посадити цю рослину занадто рано, воно швидко дасть стрілки. Грунт повинен мати нейтральну реакцію, при надмірній кислотності можна внести в грунт звичайну деревну золу. З точки зору грамотного сівозміни, найкраще вибирати на городі ті ділянки, де раніше ріс картопля, огірки, томати, капуста або бобові.

У чому користь ріпчастої цибулі, і як його вирощувати

Посадка ріпчастої цибулі на грядку здійснюється, як тільки прогріється земля, а на березах з’являться маленькі листочки

Існує три основних способи, як виростити цибулю ріпчасту на грядках: попереднє вирощування севка у дворічних культур, однорічні культури, вирощені з розсади або з насіння.

Спосіб 1. Посів насіння цибулі в грунт

Цей варіант підходить для місцевості з тривалим літом, найчастіше так вирощують солодкі і напівсолодкі сорти. Попередньо відкалібровані великі насіння цибулі за тиждень до посадки вимочують протягом доби і залишають на тиждень набухати. Потім насіння висіваються в землю, трохи тільки зійде сніг (приблизно в кінці квітня). Залишайте між рядками сантиметрів по 20, а насіння закладайте в грунт на півтора-два сантиметри в залежності від типу грунту (у важкому грунті дрібніше, в легкому – глибше). При такому способі посіву важливо рихлити поверхню землі раз в 10-15 днів, щоб забезпечити хороший ріст сходів.

У чому користь ріпчастої цибулі, і як його вирощувати

Посів насіння цибулі в грунт

Спосіб 2. Вирощування цибулі-ріпки з розсади

Вирощений з розсади цибулю дає більший урожай, ніж вирощений з насіння. Підходить цей спосіб найкраще для солодких і напівгострих сортів. Розсаду можна приготувати вдома в ящику або в парнику, висіваючи насіння в другій половині березня, щоб до моменту висаджування в грунт рослинам було по два місяці. Висівайте насіння цибулі рядками, закладаючи в грунт на 1 см, з міжряддями близько 5 см. Розсаді цибулі необхідні: помірний полив у міру підсихання грунту, підгодівля (через три тижні після того, як з’являться перші сходи, потім ще раз через 2 тижні), легке розпушування і прополка. Висаджується розсада з 3-4 листям в город приблизно в середині травня.

Спосіб 3. Вирощування цибулі з севка

Гострі і напівгострі сорти цибулі-ріпки найнадійніше вирощувати з севка, який являє собою дрібну ріпчасту цибулю діаметром до 3 см.у перший рік з насіння до кінця сезону отримують севок, а вже в другий рік з нього виростає великий ріпчасту цибулю. Посів насіння відбувається так само, як описувалося в першому способі, готовий севок збирають приблизно в середині серпня. Дрібну цибулю сушать протягом двох тижнів, за цей час перо остаточно засохне, цибулини дозріють, і можна буде укласти цибулю на зберігання в опалювальне приміщення з температурою не нижче +18 градусів. Наступної весни в кінці квітня дрібну цибулю висаджують в грунт на відстані 10 см, витримуючи 30 см між рядками. При висаджуванні шар грунту над цибулинкою повинен бути не менше одного сантиметра.

відео про вирощування і догляд за цибулею