Особливості вирощування цукрової кукурудзи на своїй ділянці

70

Якщо ви дбаєте про своє здоров’я або просто любите поласувати свіжозвареними кукурудзяними качанами, посадіть це чудове рослина на своїй ділянці! вирощування кукурудзи цукрової не представляє особливої складності при належному дотриманні агротехніки, і навіть на маленькій ділянці завжди знайдеться місце для посадки цієї невибагливої культури.

Підготовка грунту для цукрової кукурудзи і посів насіння

Смачна, ніжна, наповнена вітамінами цукрова кукурудза поступово завоювала любов російських споживачів, як в консервованому вигляді, так і у вигляді стиглих качанів. Зерна солодкої кукурудзи часто використовують при приготуванні супів, гарнірів, салатів, запіканок – страви виходять не тільки смачними, але і дуже корисними. Завдяки цілющим властивостям кукурудзу застосовують також з метою профілактики різних хвороб і для загального оздоровлення організму.

Досить часто кукурудзу розміщують на одній грядці з кучерявою стручкової квасолею, забезпечуючи тим самим зручну опору, яку квасоля буде обплітати в міру зростання. Можна також посадити цукрову кукурудзу уздовж паркану або по межі ділянки, аби рослини були освітлені сонцем, так як в тіні качани на них не утворюються.

Особливості вирощування цукрової кукурудзи на своїй ділянці

Насіння кукурудзи цукрової слід перед посівом прогріти на сонці протягом п’яти днів

Для вирощування цукрової кукурудзи найбільш краща легка родючий грунт з кислотністю не нижче 5. Оскільки кукурудза-рослина вологолюбна, рекомендується гарненько зорати землю ще на початку осені, щоб за осінньо-зимові місяці в ній накопичилося багато вологи. Навесні проводиться передпосівна обробка грунту культиватором, і вносяться мінеральні добрива, а також компост або перегній.

Насіння кукурудзи цукрової слід перед посівом прогріти на сонці протягом п’яти днів, після чого вимочити в теплій воді, тоді сходи з’являться набагато швидше.

Майте на увазі, що врожайність цукрової кукурудзи залежить багато в чому і від її сорту, тому до вибору посадкового матеріалу поставтеся з особливою увагою.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Особливості вирощування цукрової кукурудзи на своїй ділянці

Посів проводиться зазвичай в середині травня, коли грунт вже прогрівся до температури близько +10 градусів, і немає загрози заморозків. Насіння висівають за схемою 60 на 30 см, викладаючи в кожне гніздо по три зерна і заглиблюючи їх в грунт на 5 см.з’явилися сходи згодом потрібно буде прорідити, залишивши тільки по одному сильному молодому рослині в гнізді. Для захисту сходів від заморозків їх можна накрити плівкою.

Особливості вирощування цукрової кукурудзи на своїй ділянці

Для захисту сходів від заморозків їх можна накрити плівкою

Технологія вирощування цукрової кукурудзи в районах з коротким теплим періодом ґрунтується на розсадному способі:

  • насіння кукурудзи висівають по одній штуці в пластикові стаканчики з поживною почвосмесью;
  • зерна закладають на глибину три сантиметри, присипаючи зверху піском;
  • розсаду тримають при температурі + 20 градусів, помірно поливаючи;
  • за тиждень до висаджування у відкритий грунт рослини підгодовують;
  • після висадки на грядку кукурудзу рясно поливають і присипають на 1 см піском для запобігання утворення кірки на грунті.

Так як солодка кукурудза досить погано переносить пересадку, застосовувати розсадний метод без необхідності не варто, і обов’язково стежте, щоб коренева система не пошкодилася під час пересаджування.

Особливості вирощування цукрової кукурудзи на своїй ділянці

Солодка кукурудза досить погано переносить пересадку

Особливості догляду за цукровою кукурудзою

З моменту появи сходів грунт між ними і в міжряддях потрібно періодично рихлити на глибину близько шести сантиметрів, заодно знищуючи бур’яни і довгоносиків. Рихлити землю найкраще після поливів і дощів, а після розпушування корисно буде підгорнути рослини.

Коли на сходах цукрової кукурудзи виросте по 5 листочків, рослини слід підгодувати суперфосфатом, калійною сіллю і аміачною селітрою. Добрива краще вносити у вигляді розчину під час поливу кукурудзи. Потреба цукрової кукурудзи в підгодівлі зростає також під час появи суцвіть і при формуванні качанів.

відео про вирощування солодкої кукурудзи

Хоча цукрова кукурудза не надто вимоглива до вологості, поливати її необхідно у фазі восьми листків, під час викидання волоті і на початку молочної стиглості качанів. При інтенсивному зростанні стебел кукурудза відчуває найбільшу потребу у волозі, і якщо залишити її без поливу, зростання рослини може призупинитися, що абсолютно неприпустимо.

Одній рослині протягом тижня до викидання волоті потрібно близько двох-трьох літрів води в день. Однак і перезволоження грунту при поганій повітропроникності може привести до зниження врожаю і якості кукурудзи.