Осіння обробка яблунь-готуємо яблуневий сад до зими

112

За яблуневим садом потрібно доглядати протягом усього сезону, систематично розпушуючи землю біля коріння, поливаючи грунт в посушливі дні і обробляючи крону різними препаратами від шкідників і хвороб. Тоді можна щороку розраховувати на те, що гілки будуть ломитися від великої кількості відмінних яблук.

Оригінальні рішення

Яблуня хоч і вважається невибагливим плодовим деревом, але це зовсім не означає, що досить виростити з насіння яблуню, а далі просто збирати урожай, не докладаючи особливих зусиль.

влітку завдання садівника в основному зводиться до того, щоб не допускати розвитку захворювань яблунь і появи шкідників. Видаляються хворі гілки, а також проводиться формувальна обрізка крони. При рясному плодоношенні під гілки підставляють опори.

Осіння обробка яблунь-готуємо яблуневий сад до зими

Влітку завдання садівника в основному зводиться до того, щоб не допускати розвитку захворювань яблунь

Стандартний догляд за яблунями навесні складається з наступних процедур:

  • огляд дерев з метою виявлення гілок, уражених морозом, зламаних або заражених хворобами;
  • пошкоджені гілки обрізають;
  • здійснюється омолоджуюча обрізка старих і слабо плодоносних гілок;
  • зі стовбура зчищається лишайник;
  • всі пошкодження на стовбурах замазують садовим варом;
  • проводиться профілактична обробка дерев від шкідників і поширених захворювань;
  • стовбури білять для захисту яблунь від сонячних опіків і для відлякування різних шкідників;
  • у грунт під яблунями вносять першу підгодівлю з органічних і мінеральних добрив.

В цілому, багато весняні процедури повторюються і восени з невеликою різницею. Розглянемо обробку яблунь восени більш докладно.

відео про обрізку яблуні восени

Осінній догляд за яблунями або підготовка дерев до зимівлі

Обробка яблунь восени головним чином спрямована на підвищення їх зимостійкості, щоб дерева добре перенесли холодну зиму. Якщо ви додатково поливали яблуньки, завчасно припиніть полив, інакше зимостійкість дерев знизиться.

Приступають до осінньої обробки яблунь в кінці вересня. Всі заходи повинні бути закінчені до стабільних заморозків, тоді дерева у вашому яблуневому саду добре перезимують, і в наступному році ви отримаєте відмінний урожай.

Осіння обробка яблунь-готуємо яблуневий сад до зими

Обробка яблунь восени головним чином спрямована на підвищення їх зимостійкості

Обрізка гілок і обробка стовбура

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Осіння обробка яблунь-готуємо яблуневий сад до зими
1. Почніть підготовку яблуні до зимівлі з очисних процедур. Уважно огляньте стовбур дерев на наявність лишайників і моху — їх потрібно буде акуратно зчистити, підклавши під яблуню якусь плівку. До осені нарости на деревах розм’якшуються, і видаляти їх за допомогою скребків із пластику або дерева досить легко. Металеві інструменти краще не використовувати, так як вони травмують стовбур. Після очищення місця ураження обробіть мідним купоросом і замажте садовим варом.

Подивіться, чи немає на яблуні шкідливих комах? особливо вони люблять ховатися під старою корою, тому рекомендується не тільки знищити всіх зібраних шкідників, але також видалити стару кору і відразу спалити, щоб комахи не перебралися під неї на зиму.

Восени здійснюється санітарна обрізка яблунь: видаляються поламані за літо і уражені хворобами гілки. Після ретельної зачистки місця зрізів обробляються садовим варом. Крім того, варом потрібно буде замазати все ранки, ямки і тріщини, які тільки є на стовбурі.

Осіння обробка яблунь-готуємо яблуневий сад до зими

В осінній час здійснюється санітарна обрізка яблунь

Для захисту від стовбура від цвілі і грибків проведіть обприскування яблунь спеціальними розчинами, які продаються в спеціалізованих магазинах. Тепер можна зайнятися побілкою стовбурів. Осіння побілка яблунь необхідна для того, щоб яскраве зимове сонце не залишило опіків на ніжній корі дерев, відбиваючись від снігу, і щоб відлякати від яблунь дрібних гризунів. Вам потрібно буде обробити розчином вапна або спеціальною фарбою нижню частину перших гілок і сам стовбур дерева. Для додаткового захисту від мишей і зайців можна обмотати яблуневий стовбур щільним папером або ялиновим гіллям.

Перекопування грунту, мульчування і підгодівля яблунь восени

Тепер, коли всі зайві гілки, кора і лишайники з яблуні видалені, а стовбур побілений, потрібно навести порядок під деревом, зібравши згнилі плоди і опале листя. Якщо залишити все це» добро » на зиму, під рослинним сміттям влаштують зимівлю шкідники, хвороботворні бактерії і спори грибів, від чого навесні вам додасться багато неприємних клопотів.

Видаливши всі рослинні залишки і бур’яни, перекопайте грунт під яблунями на глибину в 10 см, тримаючи лопату паралельно землі, щоб не травмувати коріння. Ще краще скористатися вилами замість лопати. Грудки землі не розбивайте — вони потрібні для утримання вологи в грунті. Під час копки по периметру крони закладіть в землю мінеральні добрива (хлористий калій, доломіт, деревну золу, суперфосфат). Добрива для яблунь можна вносити в грунт при перекопуванні, або завчасно, одночасно з поливом – в рідкому вигляді вони краще засвоюються деревами.

відео про обприскування яблуні

Яблуні потрібно підгорнути і мульчувати перепрілим гноєм або компостом. Не використовуйте свіжу органіку-вона викличе опік коренів яблуні, в результаті чого дерево може загинути. За межами крони грунт потрібно буде перекопати на два багнети лопати.