Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

100

Селекційна робота по малині, починаючи з кінця минулого століття, зводилася до двох основних напрямків: отримання якісних ремонтантних сортів і збільшення розміру ягід на сортах традиційного плодоношення. Що вдалося домогтися по другому напрямку, розглянемо на прикладі краси росії — сорти, чий опис заворожує, а відгуки змушують задуматися про швидке придбання саджанця.

Зміст

 • Історія походження
 • Опис малини сорту краса росії-таблиця

  • Фотогалерея солодкої красуні
  • Огляд малини краса росії-відео
  • Переваги та недоліки — таблиця

   • Пара слів про зимостійкості
 • Особливості посадки

  • Вибір місця
  • Підготовка грунту
  • Терміни посадки
  • Вибір саджанців
  • Покроковий процес

   • Основні етапи посадки-відео
 • Догляд за кущем

  • Догляд за малиною в рік посадки
  • Добриво
  • Підв’язка і обрізка кущів

   • Малина на v-подібних шпалерах-відео
   • Відео: обрізка отплодоносивших пагонів батька сорту-маросейки
   • Пригинання кущів на зиму-відео
  • Полив і розпушування
 • Хвороби і шкідники

  • Захворювання сорту-таблиця

   • Хвороби малини на фото
  • Шкідники сорту-таблиця

   • Шкідливі комахи-фотогалерея
   • Малинова муха-відео
 • Збір і використання врожаю

  • Збір малини краса росії-відео
 • Відгуки садівників про сорт

Історія походження

Космічна ера людства була відкрита в 1961 році польотом юрія гагаріна, і в тому ж році шотландським вченим дереком дженнінгсом був відкритий ген малини l1, що відповідає за великоплідність ягід. Для селекціонерів малини ця подія, по суті, стало кордоном починаючи з якого розмір ягід став досягати космічних висот.

Малина з присутністю цього гена часто має довгі плодові гілочки (латерали) і великі квітки.

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.1 на ознаки сорту «width=» 615 «height=» 460 » />

великі латерали і довгі чашолистки великоплідної малини

Якщо для старих сортів малини максимальна маса ягоди не перевищувала 4,5 грама, то вага для великоплідних сортів з цієї величини починається, а закінчується в діапазоні 12-16 г, окремі плоди можуть перевищувати 20 г.

Краса росії була виведена в москві колективом вчених інституту садівництва (встисп) на чолі з професором в. В. Кичиной (1937-2009).

«батьками» красуні послужили сорти маросейка і міраж, рік народження сорту — 1994. Більш далекими предками з’явилися великоплідні шотландські форми малини, що з’явилися у наших селекціонерів в 1976 р.

Опис малини сорту краса росії — таблиця

найменування параметрахарактерістікакустсреднерослий до 1,5–2 м, потужно розвинений, слабораскідістийпобегіоднолітні — товсті і середні, міцні, пружні, опушенниешіпиотсутствуютлістьятемно-зелені, великі, гофрованниецветкікрупниеягодикрупние і дуже великі , конічні, щільні, яскраво-червоні, блискучі, кісточки дрібні. Смак солодкий, аромат присутній.зимостойкостьумереннаядегустаціонная оценка4, 1/5вес ягоди8 середній, 12 максимальнийпродуктивность з куща, кг4-5поражаемость хворобами і шкідникамимінізкаяназначеніеуніверсальноетранспортабельностьхорошалежкостьнизкаясроки плодоношеніясо другої декади липня по першу декаду серпня

Фотогалерея солодкої красуні

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.ягода у сорту яскраво-червона, конічнаМалина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.латерали мають кілька ступенів розгалуженняМалина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.на фото добре видно розмір ягідМалина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.потужний слабораскідістий кущ — відмінна риса краси росіїМалина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.на освітленому місці урожай буде більш солодким

Огляд малини краса росії — відео

Переваги та недоліки — таблиця

переваги сортанедостатківисока урожайностьповишенние вимоги до уходухорошая транспортабельностьплохая лежкостьотменний товарний вид ягоднедостатная зимостойкостьсреднерослі і міцні пагони дозволяють в принципі вирощувати малину без шпалерудобство збору ягід — сорт без шипшина поражаемость хворобами і шкідниками

З недоліків цього сорту відзначимо ще рідкісні випадки мутації гена l1, що призводять до зменшення розмірів ягід.

Пара слів про зимостійкості

Ця тема вимагає більш детального розкриття, щоб бажаючі посадити у себе красу росії не були обмануті в своїх очікуваннях. Автори сорту позиціонують зимостійкість як помірну, що забезпечує виживання малини до-30ос. Це відноситься до пагонів і кореневій системі, критична температура для квіткових бруньок буде ще вище. Наскільки часто бувають такі морози в середній смузі росії?

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

Суцільні лінії-максимальна, середня і мінімальна температури. Точками показані максимальні і мінімальні температури за весь період метеоспостережень в москві по січню

І це москва. По області завжди знайдуться райони, де мінімальна температура буде на кілька градусів нижче. Східніше і північний схід московської області ситуація буде ще гірше.

Врятувати красу росії від вимерзання може тільки низьке пригинання пагонів на зиму, головне не затягнути з цією операцією. Починаючи з середини вересня, потужні пагони малини втрачають пружність і будуть ламатися.

Це недолік не тільки краси росії, але і переважної більшості великоплідних сортів малини. Адже вихідними формами були шотландські, адаптовані до зовсім іншого клімату і селекціонерам ще належить велика робота, щоб довести зимостійкість цих сортів до зимостійкості. Швидше за все, саме тому краса росії досі не занесена в держреєстр селекційних досягнень, допущених до використання.

Особливості посадки

Від правильного виконання даного етапу залежить подальше життя малинового куща.

Вибір місця

Для краси росії бажано вибрати сонячне місце вашої ділянки, підійде і легка півтінь. Часто посадки малини розміщують уздовж паркану і це хороше рішення з точки зору температурних і вологісних умов. Залиште тільки прохід між парканом і поруч малини не менше 1 метра, крім зручності догляду за культурою буде забезпечено провітрювання кущів.

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

Малині буде комфортно рости вздовж паркану

Не варто садити красу росії на місці, де раніше росла інша малина — хорошого врожаю не буде. А з овочевих культур поганими попередниками малини є пасльонові (картопля, томати, перець, баклажани) через загальні хвороби і шкідників.

Підготовка грунту

Малина любить супіщаний грунт з великим вмістом гумусу. Тому на бідних глинистих ґрунтах за півроку до передбачуваної посадки розкидайте по поверхні в перерахунку на 1м2 по 1-2 відра перегною (компосту) і піску і перекопайте землю на багнет лопати. Попутно видаліть кореневища багаторічних бур’янів, особливо сниті і пирію. Зверніть увагу на кислотність грунту. Зростання на ній кінського щавлю, подорожника, мокриці і деяких інших рослин буде свідчити про її підвищеної кислотності, — малина цього не любить. Додайте тоді під перекопування 0, 5 кг/м2 доломітового борошна, вапна, деревної золи.

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

Важкі грунти пепекопиваются з внесенням перегною і піску

Терміни посадки

Одвічна суперечка, коли краще садити малину, навесні або восени не має сенсу, якщо купуються саджанці із закритою кореневою системою — вони висаджуються протягом усього сезону. Саджанці ж з відкритою кореневою системою в розплідниках викопуються в кінці вересня-початку жовтня. Викопані раніше цього терміну саджанці, як показує багаторічний досвід, будуть погано приживатися. Тому не варто купувати саджанці ранньою осінню. З урахуванням того, що товсті саджанці краси росії не вдасться пригнути на зиму без пошкодження, посадку їх на ділянці доцільно перенести на ранню весну, а в жовтні прикопайте їх, — землею повинна бути засипана велика частина саджанця.

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

Саджанці засипаються землею більш, ніж наполовину

Вибір саджанців

Отже, в самому кінці вересня або на початку жовтня ви спантеличилися придбанням саджанців краси росії. Будьте вибагливими при виборі розплідника, знайдіть відгуки про нього. «кіт в мішку» вам абсолютно не потрібен. Ідеальний варіант покупки-саджанці викопуються у вашій присутності.

На що треба звернути увагу:

 • коренева система. Вона повинна бути добре розвиненою, з безліччю дрібних (мочкуватих) коренів, що відходять від основних. Мочкуваті коріння швидко засихають і гинуть на повітрі, тому все коріння саджанця повинні бути обгорнуті мокрим ганчір’ям і поміщені в водонепроникний пакет. До прикопування їх на ділянці в такому стані вони можуть пролежати в прохолодному місці до двох тижнів.
 • пагони саджанця. Повинні бути сильними, товщина стебла біля основи мінімум діаметр олівця. На стеблі не повинно бути слідів грибкових захворювань.
 • листя. У розплідниках саджанці після викопування зазвичай» обшмигівают», тобто видаляють все листя. Робиться це для зменшення випаровування води, що абсолютно правильно, тому нехай вид голого, без листя, саджанця вас не бентежить.

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

У цих саджанців хороша коренева система але на повітрі дрібні корінці швидко засохнуть

Покроковий процес

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

Ремонтантна малина таганка: надпродуктивний сорт на грядці

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

Ремонтантна малина таганка набула популярності серед садівників завдяки своїй невибагливості. В описі цього перспективного сорту фігурують такі особливості, як здатністю витримувати екстремальні температури і стійкість до грибкових захворювань. Крім цього, культура відома великими солодкими ягодами і рясним плодоношенням. Але для успішного її культивування необхідно знати деякі нюанси.

Зміст

 • Опис малини сорту таганка

  • Ключові характеристики

   • Таблиця: переваги і недоліки сорту
 • Особливості посадки

  • Відео: особливості посадки кущів
 • Догляд за ремонтантної культурою

  • Полив

   • Таблиця: графік поливу малини
  • Підгодівля

   • Таблиця: графік внесення підгодівлі
  • Обрізка кущів

   • Відео: майстер-клас з обрізання
  • Підготовка до зими
 • Можливі хвороби і шкідники

  • Таблиця: захворювання, характерні для сорту

   • Хвороби, характерні для малини, на фото
  • Таблиця: шкідники, небезпечні для культури

   • Фотогалерея: комахи, що атакують малину
 • Збирання врожаю
 • Відгуки садівників

Опис малини сорту таганка

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

Малина таганка-великоплідний сорт вітчизняної селекції

Таганка належить до ремонтантних сортів, які відрізняються від звичайної малини дворазовим плодоношенням. Урожай дозріває на початку літа на торішніх пагонах, потім у другій половині літнього періоду на однорічних стеблах. Незважаючи на це, багато садівників відмовляються від такого способу вирощування малини. Це обумовлено тим, що формування першого врожаю послаблює рослина, в результаті чого затримується дозрівання плодів на молодих пагонах. Крім цього ягоди виходять дрібними. Тому більш доцільно отримувати один, але якісний урожай.

Ця культура була виведена в 1976 році в.в. Кичиной на основі малини велика дворода і гібридного сорту шотландського походження 707/75. Характерні особливості наступні:

 1. кущ вражаючих розмірів-висота його досягає 2 м.рослина має розлогі потовщені пагони. Однорічні гілки покриті восковим нальотом, мають бурий окрас, дворічні стебла стають коричневими.
 2. листя насичено-зеленого кольору, великої величини, з борозенками по краях. По всій довжині пагонів розташовані фіолетові шипи. Але їх невеликий розмір і м’яка структура позбавляють від незручностей в процесі збору врожаю.
 3. один кущ формує 4-5 порослевих стебел і 8-12 пагонів заміщення. Кількість плодових відгалужень досягає 20-24 штук, на них дозріває від 20 до 30 ягід.
 4. плоди мають насичений червоний колір, конічну форму і блискучу поверхню. Їх розмір досить великий-від 5 до 10 м ягоди покриті тонкою щільною шкіркою.
 5. м’якоть солодка, соковита, бордового кольору. Відчувається виражений аромат. Дегустаційна оцінка-4,7 бала з 5. При знятті з плодоніжки ягоди не втрачають своєї форми.

Особливістю сорту є великий розмір плодів і висока зимостійкість (пагони витримують температуру до -30°с). Коріння під сніговим покривом можуть перенести навіть найсильніші морози.

Ключові характеристики

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

Сорт таганка вражає кількістю своїх переваг

Малина сорту таганка є улюбленою серед безлічі садівників, оскільки має значну кількість позитивних властивостей і тільки один недолік.

Таблиця: переваги та недоліки сорту

позитивні характеристикиотрицательные качествакрупный розмір ягодснижение обсягів врожаю в умовах посухивысокие обсяги врожайності (до 7 кг)морозоустойчивостьхорошая транспортабельностьустойчивость до грибкових інфекціяммягкие шипи

Особливості посадки

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

Малина висаджується на світлому і сухому місці з родючим грунтом

При посадці кущів малини таганка не потрібно дотримуватися будь-яких особливих правил. Але важливо врахувати, що правильний вибір місця розташування на ділянці і самих саджанців дасть в майбутньому рясний урожай при мінімальних клопотах.

Малину висаджують навесні в квітні або травні або в осінній період з першої декади вересня до кінця жовтня. Слід звернути увагу на такі вимоги до місця посадки:

 1. для цієї культури підбирають супіщану або суглинну грунт. Кислотність повинна бути нейтральною.
 2. не варто проводити посадку на ділянці, де підземні води підходять до поверхні ближче, ніж на 1 м.
 3. також малина потребує хорошого сонячного освітлення, тому затінені ділянки поблизу будівель або високорослих культур — не для неї.

Важливо! попередниками рослини не повинні бути томати, картопля або перець, так як ці культури поглинають з грунту велику кількість поживних елементів.

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

Саджанці бажано купувати в профільних розплідниках

1.щоб малина добре прижилася, потрібно вибрати якісний посадковий матеріал. Дотримуйтеся наступних критеріїв:

 1. саджанець повинен мати один або два розвинених втечі товщиною від 1 см і потужну кореневу систему.
 2. у здорової рослини біля основи стебел знаходиться мінімум три нирки, з яких будуть формуватися плодові гілки.
 3. коріння в процесі перевезення слід обернути вологою тканиною.

Ділянка потрібно підготувати заздалегідь. При весняній посадці роботи проводять восени, а якщо посадка запланована на осінь, це слід робити навесні.

 1. підготовку починають з очищення ділянки від бур’янів.
 2. потім грунт перекопують і вносять на 1 м2 по 3 відра торфу або перегною і одній літровій банці золи.
 3. якщо ви маєте намір висадити один-два кущі, тоді знадобляться лунки розміром 40х40 см.а при висаджуванні декількох кущів потрібно підготувати траншею глибиною і шириною 40-45 см. Її довжина повинна відповідати кількості саджанців. Кущі в траншеї розміщують через 1 м, а між рядами залишають простір в 2 м.

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

Малину можна висаджувати як в лунки, так і траншейним методом

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

Процес посадки має такі особливості:

 1. підготовлений на ділянці грунт перемішують з 10 кг перегною, 100 г сірчанокислого калію і 200 г суперфосфату.
 2. яму на третину засипають цією сумішшю і поміщають в неї саджанець, який потім присипають грунтом.
 3. кореневу шийку слід розташовувати на 5 см вище рівня землі.
 4. землю утрамбовують і виливають під кущ 8-10 л води, після чого навколо нього насипають шар перегною або торфу товщиною 5-7 см.

Відео: особливості посадки кущів

Догляд за ремонтантной культурою

Своєчасний і правильний догляд за малиною дозволить отримати рясний урожай смачних і корисних ягід.

Полив

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

Полив малини-обов’язковий етап догляду

Малина погано розвивається в умовах посухи. Від своєчасного зволоження залежить якість і обсяг врожаю. Але при цьому також не варто допускати застою води. Щоб зволожити грунт до необхідного рівня (40-50 см), воду виливають в лунку глибиною 10 см, яку викопують на відстані 40 см від рослини. При вирощуванні декількох кущів поливальні борозенки розташовують уздовж ряду. Після завершення процедури лунку засипають, а грунт під малиною мульчують тирсою, соломою або торфом.

Важливо! у період з другої декади серпня до кінця жовтня поливати рослину не рекомендується, так як це негативно відіб’ється на формуванні деревини пагонів.

Таблиця: графік поливу малини

час поливарасход водив період цветенія20-30 л на кущна стадії формування завязейпрі дозріванні ягодв останній декаді жовтня

Підгодівля

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

Для малини потрібна як мінеральна, так і органічна підгодівля

Перед підгодівлею слід провести розпушування грунту навколо куща на глибину 10 см.навесні малину удобрюють після закінчення заморозків.

Таблиця: графік внесення підгодівлі

період внесення добрив на один кущ марте15 г аміачної селітри на відро води, витрата — 10 л на 1 м2перед початком цветения20 г сульфату калію, 30 г подвійного суперфосфату на 10 л води.на стадії плодоношеніяпо 1 ст.л. Сульфату калію і подвійного суперфосфату, 2 ч. Л. Добрива уніфлор-мікро на 10 л. На кущ використовують по 1 л розчину.у жовтні

 • 1 ст. Л. Сульфату калію, 2 ст. Л. Суперфосфату на 10 л;
 • через кожні 3 роки малину удобрюють органікою: коров’ячим, козячим або кролячим гноєм, розведеним з водою 1:10 або пташиним послідом, який розводять 1:20. Під кущ вносять відро підгодівлі.

Обрізка кущів

Малина краса росії: якщо красуня не відповідає взаємністю, треба за нею позалицятися.

Восени кущі обрізають повністю

Підготовка до зими

&1&

На зиму кущі бажано укрити

Малина таганка здатна витримувати низькі температури, але обмерзання може становити небезпеку для рослини. Тому необхідно подбати про її захист:

 1. спочатку потрібно видалити з пагонів все листя. Для цього на руку надягають жорстку рукавицю, після чого проводять по стеблах знизу вгору. Не варто нехтувати цією процедурою. Якщо не прибрати листя, при зниженні температури вони почнуть відмирати. При цьому пластини не відпадають, а прилягають до пагонів в тих місцях, де формуються нирки, які гинуть в результаті цього процесу. Це може спричинити суттєву втрату врожаю — до 40%.
 2. далі сусідні кущі нахиляють у напрямку один до іншого і пов’язують пагони.
 3. на завершення рослина обертають покривним матеріалом (підійде лутрасил або спанбонд).

Виконувати цю процедуру рекомендується за три тижні до заморозків, інакше пагони можуть зламатися.

Можливі хвороби і шкідники

Сорт таганка має стійкість до грибкових захворювань, проте він піддається атаці інших недуг.

Таблиця: захворювання, характерні для сорту

болезнисимптомыметоды леченияпрофилактикамозаика

 1. листя набувають горбисту форму, стають зморшкуватими.
 2. змінюється їх забарвлення.
 3. на пластинах з’являються світлі і темні ділянки.
 4. плодоношення знижується.
 5. ягоди втрачають свої смакові властивості, стають сухими і жорсткими.
 6. пагони тоншають.

уражені кущі викорчовують і спалюють.усунення шкідників, оскільки віруси поширюються через укуси комах.відьмина мітла (израстание)

 1. хвороба проявляється у вигляді израстания куща, на якому з’являються безліч тонких неплодоносящих пагонів, кількість яких може досягати 200 штук.
 2. молоді стебла не виростають вище 20 см.
 3. листя стають дрібними.
 4. врожайність падає.

кореневий рак

 1. уражена рослина сповільнюється в рості.
 2. плоди стають несмачними.
 3. при пересадці на коренях хворого куща можна виявити освіти розміром до 5 см.

дезинфікування коренів протягом 10 хвилин в розчині мідного купоросу (100 г на 10 л води).

 1. підтримки кислотності грунту на необхідному рівні.
 2. зміна місця посадки через кожні 3-4 роки.

кучерявість

 1. нижня сторона листя забарвлюється в коричневий колір.
 2. пластини стають жорсткими і зморшкуватими, а жилки склоподібними.
 3. ягоди деформуються, набувають кислий смак і всихають.
 4. рослина гине через кілька років.

недуга лікуванню не підлягає. Хворі кущі необхідно знищити.своєчасне знищення попелиці.

Хвороби, характерні для малини, на фото

&1&израстание не підлягає лікуванню&1&кореневої рак знижує якість ягід&1&кучерявість веде до загибелі куща&1&мозаїка вражає листя

Таблиця: шкідники, небезпечні для культури

шкідники ознаки поразкаспособи борьбипрофілактіческіе меритля

 1. на зворотному боці листя поселяються колонії шкідників, які висмоктують сік з пластин, що призводить до їх скручування і пожовтіння.
 2. навесні спостерігається скупчення личинок на верхівках стебел.
 1. умочування верхівок пагонів в мильному розчині (300 г на 10 л води) або складі на основі нікотину (15 г на 10 л).
 2. обприскування кущем сумішшю з 15 г анабазин-сульфату або нікотину, 40 г мила і 10 л води.
 1. спалювання опалого листя в осінній період. Видалення отплодоносивших пагонів.
 2. перекопування грунту під кущем на глибину 10-15 см.

малинна мухалічінкі харчуються тканиною стебел, внаслідок чого верхня частина ураженого втечі в’яне і чорніє і він гине.обробка рослини паризької зеленню 0,15% концентрації.перекопування грунту.малинний жукличинки поїдають квітки, потім пошкоджують кістянку біля основи плоду, що призводить до деформації ягід.довгоносиквредітелі надгризають плодоніжки, внаслідок чого бутони опадають.стеклянница

 1. гусениці вгризаються в стебла, в результаті чого гілки відмирають.
 2. шкідника можна виявити при розрізанні втечі.
 3. також у пошкодженого стебла загниває серцевина.

видалення і спалювання уражених пагонів.малинна моль

 1. на корі молодих пагонів з’являються здуття, які утворюються внаслідок відкладання комахами яєць під кору.
 2. гусениці виїдають вміст набряклих бруньок, через що зав’язі гинуть.
 3. на хворому кущі формуються дрібні і деформовані ягоди.

Фотогалерея: комахи, що атакують малину

&1&довгоносик призводить до опадання бутонів&1&малинна моль знижує якість ягід&1&малинна стеклянница провокує загнивання стебел&1&малинна попелиця знижує врожайність куща&1&малинний жук харчується соком ягід&1&паросткова муха не дає пагонам розвиватися

Збір врожаю

&1&

Таганка ідеально підходить для заготовок і десертів

Ягоди таганки дозрівають в середині серпня. Тривалість плодоношення досягає чотирьох тижнів і більше. У теплому кліматі збирати урожай можна до останніх чисел листопада. З куща отримують від 5 до 7 кг плодів. Складати ягоди в тару рекомендується в один шар, щоб малина не пошкодилася під своєю вагою.

Плоди можуть зберігатися в холодильнику протягом одного або двох днів. З ягід цього сорту готують компоти, джеми, киселі, соки, варення, начинку для пирогів. Також малину заморожують і вживають у свіжому вигляді.

Відгуки садівників

У мене вже 5 років росте і плодоносить малина таганка. Сорт звичайного типу плодоношення, ягоди великі типового малинового кольору. Сорт дуже ранній, в цьому році 10 червня вже продавав ягоди, ягоди дуже смачні. У мене близько 15 сортів малини, і таганка, на мій погляд, найсмачніша. Пагони у неї маленького зросту 70-100 см і не дуже товсті. Цей сорт дуже сильно пороситься, але добре зимує

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=6334

Особисто я посадив таганку восени 2011, 50 кущів після посадки (восени) зелена поросль з’явилася на 48, але навесні залишилися в живих 23. В кінці липня почалося дозрівання, збирали через день 1,5-2 літра, з середини вересня урожай зменшився до 0,5 літра, останні ягідки зривав вчора, але смак кисленький (погода позначається), це все по першому році після посадки. Сорт сподобався

Potanatoliy

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=6334

В минулому році восени купила пару саджанців малини таганка. У підсумку, посадила в самому невідповідному місці … Це я тільки влітку зрозуміла, коли яблуні їх затінили. Саджанці виросли … Вірніше зовсім не виросли (висотою сантиметрів 60 всього), плодоносили декількома ягідками і зараз на ній висять кілька зелених, але один кущик як би підгнив біля кореня (хоча, можливо, просто зламали діти) і загинув, а інший пару тижнів тому дав поросль і виглядає, начебто, непогано

Tutsi

Https://www.forumhouse.ru/threads/124983/page-67

Вже багато років вирощую таганку, наділила розсадою вже всіх друзів і знайомих. Великоплідний, ремонтантний сорт, плодоносить до самих заморозків. Але останнім часом замислююся про що-небудь більш солодкому

Мурзик

Http://chudo-ogorod.ru/forum/viewtopic.php?f=53&t=2594