Кімнатний жасмин не цвіте? терміново рятуємо рослину!

54

Жасмин привертає до себе п’янким ароматом і сяйвом пелюсток. Але іноді, як би не старався турботливий господар доглядати за своїм квітником, кімнатний жасмин не цвіте, чахне. Чому так відбувається?

Чому не цвіте кімнатний жасмин?

Кімнатний жасмин не цвіте? терміново рятуємо рослину!проти білокрилки успішно застосовуються препарати, що продаються в магазинах для квітів. Найбільш ефективні:

  • актеллік-1 мл препарату на 500 мілілітрів відстояної води,
  • інтавір в тій же пропорції,
  • агравертін від 1 мл до 1,5 мл засобу на 500 мілілітрів води.

Павутина, яку утворюють червоні кліщі, також є негативною ознакою. Вони розташовуються в міжвузлях, на зворотному боці листя відкладаються білуваті крупинки екскрементів. В цьому випадку листя жасмину активно жовтіють і опадають. Для боротьби з цим паразитом також придатний мильний розчин, приготований за вищевказаною рецептурою. Якщо рослина сильно уражена і розчин не допомагає, то потрібно обприскувати жасмин двічі на тиждень водним розчином 0,15% актеллика (в 1 літрі води розвести 1,5 мл інсектициду).

Ще один підступний шкідник кімнатного жасмину — зелений листовий довгоносик. Його личинки поселяються на листках, харчуючись їх соком. Внаслідок їх життєдіяльності спостерігається рясне опадання листя. Це може привести до всихання всього чагарнику. Для боротьби з цим паразитом застосовні ті ж інсектициди, що і для вищезазначених шкідників.