Кавун-це ягода або фрукт або повне досьє на солодке смугасте диво з вашого городу

88

Чи правда, що кавун є стражем вашого здоров’я, краси і молодості? все, що ви хотіли дізнатися про кавун, але боялися запитати або цікаві факти зі світового баштанництва і не тільки.

Зміст

  • Лікнеп, або що нам необхідно знати
  • Цікаві факти
  • Досьє на кавун

Лікнеп, або що нам необхідно знати

Кавун-це ягода або фрукт або повне досьє на солодке смугасте диво з вашого городу

Фото кавуна

Людей вводить в оману великий розмір плоду. Чому часто можна почути питання » кавун це ягода або фрукт?». Якщо бути точним, то ні те ні інше, правильна назва цього плоду – тиквіна, але здебільшого баштанники на питання » як називається плід кавуна?»впевнено відповідають «ягода». Морфологічно тиквіна з ягодою досить близькі, але все-таки не настільки, щоб бути одним і тим же.

Відмінності полягають в будові насіння і неоднорідності структури м’якоті. Однак, на шкільних уроках біології нам завжди твердили, що плід його – ягода. Але з якого дива, та чому кавун ягода? якщо він зовсім не ягода.

Незважаючи на велику спорідненість з іншими представниками сімейства гарбузових, цей брат гарбуза сильно відрізняється від тієї ж лагенарії, огірка, дині, а також інших родичів.  виділяється серед представників гарбузових наш зелений друг тим, що найменше страждає від поганих грунтів, нестачі вологи. Відомо, що навколо астрахані їм засівали величезну кількість земель тільки тому, що тільки житель посушливих напівпустель міг окультурити суху, тверду як камінь землю тих країв, після чого вже висівалися злаки: пшениця, кукурудза. Цей смугастий трудяга зобов’язаний такою витривалістю своїй батьківщині.

відео про кавун

Який континент є батьківщиною кавуна? африка. А якщо точніше, то пустелі глибинних районів південної африки. Саме звідси, як вважають дослідники-ботаніки, з пустелі калахарі відбувається колоцинт – дикий вид, що розселився потім по всіх пустелях африки, євразії і навіть до австралії дістався. Майже всі плоди колоцинта гіркі, але зустрічаються серед них і цілком їстівні. Завдяки своїй соковитості, вони часом допомагали подорожнім не померти від спраги в пустелі. З цим пов’язують причину одомашнення колоцинта. Подальша селекція виду дала таку величезну кількість несхожих один на одного сортів, вирощуваних у вологих лісах індії, серед посушливих пустель австралії або суворих земель валаама.

Як відомо, наш смугастий друг може обійтися без багатьох зручностей: води, хорошого грунту, але без сонця він не визріє, не стане таким солодким і смачним. М’якоть цієї баштанної культури здатна накопичувати до 13 відсотків цукру. Причому у вигляді глюкози, так що цю ягоду не побоюючись можна їсти людям, що страждають на діабет.

А скільки води міститься в кавуні? він звичайно не огірок, не рекордсмен по водянистості, але теж чимало. Врахуйте, що чим солодший і смачніше плід, тим менше в ньому рідини. Як правило, вміст води в червоній м’якоті коливається в районі 80-90 відсотків. Крім того, деякі сорти містять багато пектину, сухих речовин. Але солодкий смугастий брат огірка смачний, не приїдається.

Тому ми в змозі його їсти кілограмами за один присід, чого не можна сказати про огірки – вони дуже смачні, звичайно, але швидко набридають. Тому лікарі рекомендують споживати саме ці смугасті дари наших городів в якості хорошого сечогінного засобу. Кілька з’їдених смугастиків відмінно промивають нирки, виводять токсини з організму.

Кавун-це ягода або фрукт або повне досьє на солодке смугасте диво з вашого городу

На фотографії кавун

Чим ще корисний цей родич дині? здається, що мало чим. «скільки в кавуні води, цукру, тільки і користь від нього, що промиває все наскрізь» — думаємо ми.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Кавун-це ягода або фрукт або повне досьє на солодке смугасте диво з вашого городу

І помиляємося. Насправді ця «марна» солодкість є джерелом вітамінів, мікроелементів, амінокислот. За вмістом заліза він взагалі рекордсмен. Поряд з гранатом його корисно споживати, якщо ви страждаєте зниженим рівнем гемоглобіну. Плід цей дуже корисний вагітним і годуючим матерям. Крім того, він вкрай ефективний як засіб для схуднення.

Наявність органічних кислот-жиросжигателей сприяє посиленому скидання ваги при частому споживанні. Крім того, за процентним вмістом фолієвої кислоти смугаста ягода не поступається ні салату, ні шпинату. Фолієва кислота-відомий природний компонент профілактики онкології, також вона сприяє омолодженню організму.

Кавунове насіння по корисності для людського організму обганяють оливкову олію. Містять л-карнітин, необхідний при схудненні і нарощуванні м’язів, а також більшу частину незамінних амінокислот. Але мало популярні, в порівнянні з тими ж насінням гарбуза.

Кавун-це ягода або фрукт або повне досьє на солодке смугасте диво з вашого городу

На фотографії кавунове насіння

Цікаві факти

Найдавніше зображення кавуна є серед ієрогліфів єгипетських пірамід. Багато дослідників сходяться на думці, що саме долина нілу – батьківщина кавуна домашнього. Раніше кавунові плоди укладали серед іншого в усипальницях фараонів, щоб їм було чим себе побалувати в загробному житті.

Самі незвичайні кавуни ростуть в індії. Серед безлічі річок кашміру влаштовуються водяні баштани. Місцеві жителі плетуть якусь подобу гамаків і вішають їх над річками, протоками, болотами. Вниз гамака кладеться мох, мул, і висаджуються саджанці. У такому вологому і живильному середовищі вони досягають великих розмірів. Потім місцеві баштанники збирають урожай прямо з човнів.

Назва походить від давньо-перського хербозу. Спорідненого з індійським тарпуз. А ось на україні цей плід називається кавун, що походить від давньоєгипетського найменування цієї ягідки.

Якого розміру може досягати кавун? з сучасних сортів найбільшої величини досягають ті, що ростуть в іраку. Вид вони мають витягнутий, схожий скоріше на величезний кабачок. Під жарким месопотамським сонцем вимахують такі плоди розміром в півтора метра. Важать такі монстри стільки, що доводиться завантажувати в візок двох осликів, щоб змогли відвезти хоча б один плід з баштани. Найбільшу загрозу для тамтешніх кавунів представляють дикі свині. Від них доводиться цілодобово охороняти баштан місцевим фермерам.

Кавун-це ягода або фрукт або повне досьє на солодке смугасте диво з вашого городу

На фото кавун

Однак, іракським фермерам очевидно не до реєстрації рекордів свого врожаю-про розмір іракських кавунів ми можемо знати тільки зі слів очевидців, документальних підтверджень і вимірювань немає. Тому офіційно рекордсменом є смугастик сорту керолайна-крос, що важив 119 кілограм. Серед російських і європейських баштанників рекорд належить кубанському фермеру лихосенко, який виростив плід на 62 кілограми сорту російський розмір.

Найбільше в світі кавунів виробляє китай.  піднебесна дає світу зеленої гарбузини з червоною м’якоттю більше всіх інших країн разом узятих. Щорічно на тутешніх баштанах визріває понад шістдесят мільйонів тонн смугастих солодощів. Для порівняння, загальноросійське кавунове виробництво трохи перевищує один мільйон тонн.

А чи знаєте ви, що цукати, що трапляються нам на очі серед магазинних сухофруктів під виглядом в’ялених ківі, ананасів та інших смаколиків – це здебільшого засушені кавуни з ароматизаторами. Роблять ці цукати з кормових сортів смугастої ягоди, що містять рекордну кількість пектину, чому вони так добре годяться на роль «сушених фруктів».

міжнародний день кавуна відзначається 3 серпня.

Погляньте на картинки, кавун на них завжди чомусь круглий. Японці зламали цей стереотип, коли вивели гібриди з плодами кубічної форми – оригінально, компактно при зберіганні, зі столу не скотиться. Взагалі сучасна селекція зробила крок далеко вперед, тепер є ультраскоростиглі сорти, де від проростання насіння до дозрівання плоду проходить всього 2 місяці.

відео про те, як правильно розрізати кавун