Гвинтовий фундамент своїми руками-в чому його переваги і недоліки

93

Ще в середині 19 століття англійський інженер-архітектор а.мітчел запропонував використовувати гвинтовий фундамент замість традиційного пальового. За рахунок того, що палі вкручувалися в землю, а не вбивалися як раніше, вдалося істотно полегшити робочий процес.

Гвинтовий фундамент-відгуки, переваги та недоліки

У росії гвинтовий фундамент почали застосовувати відносно недавно, але з кожним роком відсоток будівель, що зводяться на такій підставі, неухильно зростає. І хоча гвинтовий фундамент недоліки теж має, як і будь-який інший тип фундаменту, проте переваг у нього все-таки більше. Особливо це стосується малоповерхового будівництва на «проблемних» грунтах і на схилах.

Гвинтовий фундамент своїми руками-в чому його переваги і недоліки

Гвинтовий фундамент недоліки теж має, як і будь-який інший тип фундаменту, проте переваг у нього все-таки більше

Досвідченим будівельникам прекрасно відомо, що закладати фундамент необхідно на глибині нижче промерзання грунту, інакше споруди з часом перекосяться, по стінах підуть тріщини. Якщо заглиблювати стрічковий монолітний фундамент по всьому периметру при будівництві лазні, одноповерхового пінобетонного або каркасного будинку, фундамент вийде невиправдано дорогим і занадто потужним для таких невеликих будівель. Зведення гвинтового фундаменту в цьому випадку виявиться найекономічнішим варіантом.

відео про гвинтовий фундамент

Крім того, для стрічкового фундаменту ділянку потрібно розчищати, ретельно вирівнювати, видаляючи горби і ями, викорчовувати пні. Часом доводиться наймати спеціальну техніку, щоб підготувати ділянку належним чином. Пристрій гвинтового фундаменту не передбачає додаткових робіт з очищення та підготовки території, а значить, можна значно заощадити витрати і час.

Оскільки гвинтові палі в землю вкручуються і вручну, без використання спецтехніки, гвинтовий фундамент своїми руками звести простіше, ніж будь-якої іншої. З усіма необхідними роботами можна впоратися за пару днів, а при великому бажанні вистачить і одного дня. Будувати стіни можна відразу ж, не чекаючи, коли фундамент набере міцність. Причому зведення гвинтового фундаменту не залежить від пори року – палі можна угвинчувати в землю і взимку.

Гвинтовий фундамент своїми руками-в чому його переваги і недоліки

Пристрій гвинтового фундаменту не передбачає додаткових робіт з очищення та підготовки території

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Гвинтовий фундамент своїми руками-в чому його переваги і недоліки

На перший погляд, гвинтовий фундамент здається ідеальним варіантом, який можна використовувати практично на будь-якому грунті. Однак відгуки досвідчених будівельників про цей тип фундаменту не так однозначні-недоліків у фундаменту на гвинтових палях теж вистачає:

  • металеві палі рано чи пізно починають руйнуватися під дією корозії, отже, по довговічності фундамент на металевих палях поступається стрічковому бетонному;
  • неможливо проконтролювати в процесі закручування паль в землю, чи не пошкодилося антикорозійне покриття на них;
  • виникають проблеми з монтажем цоколя – далеко не всіх влаштовує вид будови «на курячих ніжках » (як виглядає без цоколя гвинтовий фундамент, фото дасть вам уявлення);
  • немає можливості зробити тепле підпілля, в результаті системи каналізації взимку можуть перемерзати;
  • у рідкісних випадках встановлені взимку гвинтові палі починають по весні ходити ходуном в землі;
  • враховуючи дорогу облицювання цоколя, зведення гвинтового фундаменту виглядає не таким вже дешевим.

Гвинтовий фундамент своїми руками-в чому його переваги і недоліки

Металеві палі рано чи пізно починають руйнуватися під дією корозії

Найчастіше проблеми з гвинтовим фундаментом виникають, якщо роботи були виконані наспіх неграмотними фахівцями або використовувалися неякісні палі. Тому, щоб зробити якісне підставу для споруди, уважно поставтеся до вибору гвинтових паль (вони повинні легко і плавно входити в землю) і безпосередньо до робочого процесу, в точності дотримуючись технологію зведення гвинтового фундаменту.

Як самостійно залити гвинтовий фундамент

Перед придбанням паль ви повинні розрахувати, яка кількість паль вам буде потрібно, і яких розмірів вони повинні бути. Залежно від довжини і діаметра одна паля здатна витримати навантаження від до 25 тонн. Розраховуючи навантаження на палі, приймайте до уваги не тільки передбачуваний вага споруди разом з покрівлею, але також вплив вітру, снігопаду та інших атмосферних явищ. Що стосується кількості паль, зазвичай стовпи розташовують через кожні півтора метра по внутрішніх і зовнішніх стінах, а також на кутах.

Гвинтовий фундамент своїми руками-в чому його переваги і недоліки

При попаданні палі в нестабільний грунт, слід наварити її і загвинтити глибше для забезпечення горизонтальної стабільності

Якщо на гвинтових палях спочатку не було антикорозійного покриття, нанесіть його, перш ніж зайнятися установкою паль в землю. Палі невеликого діаметру цілком можна угвинчувати в грунт вручну – так вийде навіть якісніше. У росії грунт промерзає приблизно на глибину в 1,5 метра, цей шар паля обов’язково повинна подолати. Зовні можна залишити наземну частину висотою близько півметра, підрізування здійснюється з використанням рівня, щоб кінці паль розташовувалися строго на одній лінії.

У порожнині встановлених паль заливається цемент для підвищення зносостійкості фундаменту і для додання йому додаткової міцності. Далі проводиться металева або дерев’яна обв’язка гвинтового фундаменту з метою об’єднання паль в єдину міцну конструкцію. На цьому зведення гвинтового фундаменту вважається завершеним – можна приступати до будівництва самої будівлі.

відео про фундамент на гвинтових палях

У тому випадку, якщо ви хочете захистити будову від сильного вітру, обмеживши надходження холодного повітря через цоколь, можна передбачити додаткове утеплення гвинтового фундаменту, обклеївши його по периметру листовим пінопластом або піноплекс. Однак майте на увазі, що утеплення цоколя спричинить за собою появу вологості в підпіллі, з якою вам доведеться додатково боротися. Тому багато будівельників від утеплення фундаменту на палях відмовляються.