Для клівіїмагазинний керамзитовий дренаж-простий і доступний варіант

13

Періодичність і час пересадок

Періодичність і час пересадок

Молоді рослини потребують щорічної пересадки, так як вони інтенсивно збільшують свої розміри. Старі доцільно турбувати, тільки коли коріння вже не поміщаються в горщику (раз в 2-3 роки).

Необхідність пересадки клівії виникає лише тоді, коли коріння визирають з горщика

1. Проводити пересадку рекомендується після цвітіння. Цей процес вимагає особливої акуратності, тому що коренева система його погано переносить.

Навіть незначне пошкодження м’ясистих коренів кливии може спровокувати їх загнивання, особливо в перезволоженому грунті. Щоб уникнути таких проблем, потрібно присипати ранки товченим вугіллям.

Догляд за рослиною

Полив

Незважаючи на тропічну батьківщину, кливия не любить перезволоження. Полив потрібно проводити не раніше, ніж підсохне верхній шар землі. Найкраще використовувати для поливу кип’ячену теплу воду, відстояну кілька днів.

Полив теплою водою стимулює цвітіння.

При зниженні температури повітря полив скорочують до мінімуму. Відновлюють його після появи квітконосів висотою 10 см.залишати воду в піддоні не можна — це може привести до загнивання коренів.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Для клівіїмагазинний керамзитовий дренаж-простий і доступний варіант

До вологи, що міститься в повітрі, кливия байдужа. Тому обприскувати листя немає ніякої необхідності. Зате корисно протирати їх від пилу ватним диском або губкою. Можна також мити рослину під теплим душем.

Підживлення

Для клівіїмагазинний керамзитовий дренаж-простий і доступний варіант

Ідеал-рідке органічне добриво на основі біогумусу

Регулярна підгодівля сприяє інтенсивному розвитку клівії і робить її ще більш привабливою. Вносити добрива рекомендується з першого року життя рослини — після появи квітконосу до кінця літа, 2 рази на місяць.

Дуже сприятливо діють на клівію органічні добрива. через 2 тижні після внесення органіки доцільно провести підгодівлю комплексними мінеральними добривами (2 г на 1 л води). Чергувати добрива до настання періоду спокою.

Важливо! надмірна кількість азоту, як правило, перешкоджає повторному цвітінню клівії. Калій, навпаки, стимулює його.

Період цвітіння

Найчастіше період цвітіння клівії припадає на кінець зими — початок весни. Щоб цвітіння було рясним і тривалим, при вигонці квітконосу на 10-15 см рослина потрібно перенести в більш тепле місце, забезпечити інтенсивний полив і регулярну підгодівлю. Перепади температури до вигонки стрілки перешкоджають розвитку бутонів.

Кливия не любить занепокоєння не тільки у вигляді пересадки. Не рекомендується навіть переміщати горщик! допустимо лише обережно, дуже повільно повертати його навколо своєї осі, щоб уникнути надмірного нахилу і надламування обтяженого пишним суцвіттям квітконосу.

При дотриманні цих нехитрих правил цвітіння може тривати близько чотирьох тижнів. Це буде залежати від кількості квітконосів і наповненості суцвіть. Після в’янення останніх квітів цветонос потрібно видалити біля самої основи, так як дозрівання насіння сильно виснажує рослина.

Молоді рослини здатні виростити один цветонос в рік. Міцні дорослі кливии радують своїм цвітінням двічі на рік. Однак іноді бувають винятки з цього правила, і квітникарі марно очікують літнього цвітіння кливии. Відцвіле рослина рекомендується винести на балкон або знайти йому захищене від вітру, затінене місце в саду або на відкритій терасі і продовжувати помірний полив і регулярні підгодівлі.

Як змусити клівію повторно цвісти?

Влітку, після відпочинку на свіжому повітрі, потрібно занести рослину в притінене приміщення і створити короткий (2-3 тижні) штучний період спокою. Це означає, що підгодівлі слід припинити, а полив скоротити до мінімуму. В результаті такої екзекуції нижнє листя пожовтіє, але зате з’явиться цветонос.

Важливо! до повторного цвітіння можна спонукати тільки доросле сильне рослина. Подібні експерименти над ослабленим або молодим рослиною завдадуть йому значної шкоди!

Період спокою

Цей період настає восени, після вегетації і цвітіння, і триває 2-5 місяців в залежності від віку рослини і умов утримання.

Увага! чим потужніше і крупніше кливия, тим довше вона повинна відпочивати, щоб відновити сили.

Молоді рослини, як правило, йдуть на спокій у вересні і встигають відпочити за 2 місяці. Великі дорослі клівії накопичують сили частіше з жовтня по лютий.

У період спокою рослина практично не потрібно поливати. Виняток становить ситуація, коли кливия скинула все листя. Така поведінка не є характерним для періоду спокою-це сигнал про нестачу вологи. Підживлення в цей період не потрібна. Вона тільки вичерпає сили рослини і навіть може привести до його загибелі.

Результати неправильного догляду та їх виправлення — таблиця

зовнішні ознаки помилкового уходапричини способи усуванняцветонос занадто короткий, квітки дрібні.занадто сухо або холодно в приміщенні.перенести в більш тепле місце і забезпечити більш рясний полив.білі або рудуваті плями на листках.пряме сонячне світло може стати причиною опіків.переставити в затінене місце або забезпечити прикриття, яке буде розсіювати світло.занадто бліді листя.найімовірніше, недолік харчування.забезпечити регулярні підгодівлі рослини.жовтіють, сохнуть і відмирають нижнє листя (в період вегетації).реакція рослини на пересадку.протягом півтора—двох місяців в воду для поливу додавати кілька крапель корневина або іншого стимулятора для росту коренів.недостатній полив.дотримуватися режим поливу. Чи не пересушувати земляний кому.застій води.змінити субстрат, попередньо обрізавши згнилі корінці і продезінфікувавши всі зрізи.недолік харчування.дотримуватися режиму підгодівлі.відсутність цвітіння.короткий період спокою.забезпечити повноцінний період спокою в прохолодному приміщенні.забезпечити період спокою в залежності від віку рослини.висока температура або недостатня освітленість.створити необхідний температурний режим з урахуванням сезонності і забезпечити яскраве розсіяне світло.надлишок азотних удобренійісключіть азотні добрива і підгодувати калійними або органічними.побуріння кінчиків листя.перезволоженіесоблюдать режим поливу. Не допускати застою води в піддоні.загнивання листя.пошкодження коренів при пересадці.призупинити полив до підсихання земляної грудки.квітконіс зупинив своє зростання.можливо, занадто затягнувся період спокою.регулярний полив теплою водою (до 40 градусів).

Раді з вирощування квітки-відео

Хвороби і шкідники

Кливия мало схильна до захворювань. Однак деякі проблеми все ж можуть виникнути, і на них потрібно своєчасно і правильно відреагувати.

Причини ураження клівії і способи усунення проблем — таблиця

хвороби і шкідники, які можуть викликати запалення коренів. Спочатку можуть пожовтіти листя, а при значному ураженні — відмерти коріння.постійне перезволоження. Відсутність дренажу. Пошкодження кореневої системи при пересадці.пересадка в новий горщик з незараженим грунтом. Видалення уражених коренів і їх обробка товченим вугіллям.щитовкавзрослі особини нерухомі і сидять під щитками (створюють ефект коричневих плям), з-під яких виповзають личинки і розповзаються по всій рослині.попадання з грунтом.видаляють вологим тампоном, при цьому все одно треба обробити всю рослину інсектицидом або мильно-тютюновим розчином, до якого можна додати трохи гасу або денатурованого спирту.борошнистий червецобразует на рослині колонії, що нагадують білу вату.якщо комах мало, їх легко видалити вологим тампоном. Коли ж шкідників багато, листя жовтіє і відмирає, може допомогти тільки щотижнева обробка рослини системним інсектицидом.

Вороги клівії на фото

Для клівіїмагазинний керамзитовий дренаж-простий і доступний варіантборошнистий червецьДля клівіїмагазинний керамзитовий дренаж-простий і доступний варіантщитівкиДля клівіїмагазинний керамзитовий дренаж-простий і доступний варіантгниль клівії

Розмноження

Існує два способи розмноження клівії: насінням і бічними відростками.

Насіннєве розмноження

Це дуже трудомісткий і тривалий процес. Для отримання насіння застосовують штучне запилення. Після чого утворюються великі, тверді, пофарбовані в зелений колір плоди з насінням. У процесі дозрівання (9-10 місяців) вони набувають оранжево-червоний колір і стають м’якими. Дозрілі плоди досить декоративні, але вони занадто виснажують рослину. Оскільки вони містять велику кількість насіння, краще залишити 1-2 коробочки, а решта зрізати.

Цікаво! у природі насіння клівії проростає всередині плоду. Коли дозрілий плід розкривається, на землю потрапляє насіннячко вже з зачатками корінців. Тому насінню обов’язково потрібно дати можливість дозріти, після чого якомога швидше проростити.

Після дозрівання насіння діють наступним чином:

 1. готують грунт з 1 частини дерну, 1 частини піску і 0,5 частини торфу.
 2. у квітні-листопаді висівають насіння на відстані 2 см один від одного.
 3. 4-6 тижнів очікують появи сходів.
  Для клівіїмагазинний керамзитовий дренаж-простий і доступний варіант

  Насіння клівії проростає протягом місяця

  Містять взимку в прохолодному приміщенні (10-12 °c) до появи верхівки квітконосу. Починають рясно поливати і обприскувати квітку, забезпечують температуру 18-20 °c.

Для клівіїмагазинний керамзитовий дренаж-простий і доступний варіант

Поява верхівки квітконосу-сигнал до зміни умов утримання

Вегетативне розмноження

Цей спосіб набагато простіше і ефективніше, тому більш популярний. Він полягає у відділенні і висадці нащадків (діток).

При цьому потрібно дотримуватися таких правил:

 1. оскільки кливия болісно переносить зовнішнє втручання, робити це потрібно в момент пересадки (після цвітіння) і дуже обережно.
 2. відростки повинні бути не нижче 15 см у висоту і мати не менше чотирьох пар листя і власні корені.
  Для клівіїмагазинний керамзитовий дренаж-простий і доступний варіант

  Кливия вирощує відросток, який можна відсадити

 3. їх відкидають в тісні горщики (не більше 7 см в діаметрі) з пухким субстратом з листової землі і піску.
 4. забезпечують дуже помірний полив (незміцніла коренева система не переживе застою води).
 5. містять при температурі 16-18 °с.
 6. у вересні — жовтні забезпечують період спокою.
 7. очікують цвітіння через 2-3 роки.

Сік кливии отруйний, може викликати блювоту, пронос. Працюйте тільки в гумових рукавичках!

Відгуки про вирощування

Квітучу кливию мені подарував чоловік 1,5 роки тому (вона була наполовину менше того, що зараз на фото). На ній була купа яскравих кольорів. Мені вона дуже сподобалася. Квіти вона протримала близько місяця. Цветонос після я відрізала. Взагалі, це невибагливий квітка, росте сам по собі і багато вашого часу не займає + ще й радує очі своїми прекрасними квітами!

Стоїть моя клівія на затемненому вікні і прекрасно себе почуває. Де то читала, що прямих сонячних променів боїться, краще не ставити. Поливати її потрібно нечасто, вона терпить посуху. Я поливаю 1 раз в 1-1, 5 тижні. Моя квітка росте добре, при такому поливі.

Koshka2010

Http://irecommend.ru/content/moya-kliviya-sovety-po-ukhodu

Кливия у мене живе років 7. Поки сиділа одна в горщику — цвіла щороку. Потім вона народила дітей, аж 4х. Одну дитинку я відсадила, 3 залишила. Десь в журналі бачила картинку, коли в горщику кілька стовбурів, все цвітуть, і захотіла виростити таку ж красу. Краса виросла (принаймні, стовбури). Одна діть в минулому році цвіла. Але мама стала страждати-кінчики листя неухильно жовтіють. Діти відчувають себе відмінно.

Lola66

Http://frauflora.ru/viewtopic.php?t=771&start=40

Дуже люблю кімнатні рослини. Одним з улюбленців є кливия кіноварна. Хоч і рідко, але радує своїм шикарним цвітінням. Її ще називають кафрська лілія. Рослина з сімейства амарилісових, але на відміну від інших замість цибулини у неї величезне м’ясисте кореневище. Цвіте рослина в кінці зими. Але при регулярному добриві повторно зацвітає навесні або влітку. Моя кливия радувала мене морозною зимою. У період цвітіння з пазухи листа з’являється м’ясиста довга стріла з великими жовто-помаранчевими квітками, зібраними в її верхній частині. Відразу після цвітіння її можна пересадити, але дуже обережно, тому що пошкоджені коріння можуть загнити. Розмножують її насінням і відростками. Чи не висаджуйте рослину в дуже велику ємність. Інакше довго чекати цвітіння. У спеку бажано обприскувати і обмивати листя.

Kseniya04102014

Http://otzovik.com/review_1548124.htm