Аукуба-загадкова гостя з японії

64

Всім любителям прикрашати квартиру незвичайними рослинами варто звернути увагу на аукубу. Рослина не втрачає декоративний вигляд навіть взимку. Його не можна назвати невибагливим, але при дотриманні основних правил догляду в домашніх умовах квітка довгий час буде радувати вас своїм прекрасним видом.

Зміст

 • Опис походження і зовнішнього вигляду рослини

  • Види і сорти аукуби: японська і не тільки
  • Різноманітні види і сорти кімнатної квітки на фото
  • Таблиця: оптимальні умови для вирощування аукуби
 • Посадка і пересадка

  • Пересадка покроково
 • Догляд в домашніх умовах

  • Полив
  • Добриво
  • Обрізка листя і пагонів
  • Цвітіння
  • Період спокою
 • Помилки в догляді і хвороби: причини і усунення-таблиця
 • Шкідники: як виявити і що з ними робити-таблиця

  • Як виглядають шкідники-фотогалерея
 • Розмноження аукуби

  • Черенки
  • Сім’я
  • Розмноження аукуби-відео
 • Відгуки про вирощування аукуби

Опис походження і зовнішнього вигляду рослини

Це незвичайне рослина називають «ковбасним деревом». Напевно, той, хто перший назвав так аукубу, був дуже голодний, а листя нагадали йому тонку ковбасну нарізку.

Вважається, що аукуба родом з японії. Але також вона зустрічається на півночі індії, сході тибету і на півострові корея. У природі ці деревовидні рослини досягають висоти в 2,5 метра і вище. Аукуба дуже тіньовитривала (за винятком строкатих сортів) і росте в якості підліску в затінених субтропічних лісах.

Аукуба-загадкова гостя з японії

Аукуба — дуже тіньовитривала рослина

Потайливі японці довгий час перешкоджали вивезенню аукуби з країни. Але в xviii столітті перший екземпляр досяг європи. На жаль, це виявилося жіноче рослина, а так як аукуба відноситься до дводомних, без чоловічого екземпляра запилення не відбулося і плоди виявилися без насіння. Через кілька десятиліть англієць форчун роздобув запилювач, і з тих пір аукуба підкорює країни з теплим кліматом. Обжила красуня чорноморське узбережжя кавказу і крим. А ось в інших регіонах росії аукубу вирощують виключно як кімнатна рослина.

Аукуба-загадкова гостя з японії

Аукубу можна зустріти в криму і на чорноморському узбережжі кавказу

Рослина належить до сімейства кизилові. Налічується 10 видів аукуби, але тільки 2 з них поширені в домашньому квітникарстві.

Аукуба-вічнозелений чагарник відкритого грунту з прямостоячими розгалуженими пагонами. Листя шкірясті з блискучою поверхнею. Форма подовжено-ланцетоподібна або овальна. Краї листової пластинки зубчасті або майже гладкі. Забарвлення, в залежності від сорту, однотонна або строката — зелений фон прикрашають яскраві бризки жовтого кольору. Саме листя є головною прикрасою аукуби.

Квіти маленькі і непривабливі. Зібрані у великий пучок. Плоди у вигляді ягід червоного або оранжевого кольору.

Аукуба-загадкова гостя з японії

Квіти і ягоди аукуби непривабливі

Аукубу не можна назвати складним для домашнього розведення рослиною, але дотримуватися деяких правил просто необхідно. Через здатність добре розвиватися в недостатньо освітлених приміщеннях і при цьому не втрачати декоративності, її часто використовують для прикраси затемнених коридорів і офісів.

Аукуба здатна справлятися з очищенням повітря від шкідливих речовин в приміщенні. Людям, зайнятим розумовою працею, допомагає сконцентруватися. Вважається, що рослина допомагає створити в родині атмосферу дружелюбності і згуртованості.

Види і сорти аукуби: японська і не тільки

Оскільки аукуба сподобалася квітникарям, селекціонери з радістю взялися за роботу, завдяки чому ми володіємо безліччю сортів з різним забарвленням.

види і сорти опис аукуба гімалайська листя подовжені, ланцетоподібної форми. Краї листової пластини, пофарбованої в темно-зелений колір, зубчасті або суцільнокрійні. Верхівка загострена. Рослина дводомна. Квітки маленькі. Ягоди коралово-червоні.аукуба японскаяболее популярна, ніж гімалайська. Супротивно розташовані шкірясті листя мають довгасто-овальну форму. Краї зубчасті. Зелений фон листової пластини ошатно прикрашений жовтими плямами. Дводомна рослина. Дрібні квіти зібрані в волоть. Ягоди, в основному, оранжевого кольору.аукуба dentataлистья округлої форми з яскраво вираженими зубчиками по краю. Листова пластинка зелена, блискуча.аукуба variegataкрупние листя пофарбовані в соковитий зелений колір. По всьому фону листової пластини розсипані жовто-золотисті плями.аукуба picturata з темно-зеленим листям прикрашено яскраво-жовтою серединкою і невеликими жовтими плямами по краях листової пластинки.аукуба gold dustпродолговатая листова пластинка жовтого кольору з вкрапленнями яскраво-зеленого кольору.

Різноманітні види і сорти кімнатної квітки на фото

Аукуба-загадкова гостя з японіїаукуба гімалайська має листя ланцетоподібної формиАукуба-загадкова гостя з японіїу аукуби японської по краях листя розташовані зубчикиАукуба-загадкова гостя з японіїаукуба dentata прикрашена світло-зеленими блискучими листямАукуба-загадкова гостя з японіїаукуба variegata дуже декоративнаАукуба-загадкова гостя з японіїособливість аукуби picturata-яскраво-жовтий мазок посередині листаАукуба-загадкова гостя з японіїаукуба gold dust має вкраплення яскраво-зеленого кольору

Таблиця: оптимальні умови для вирощування аукуби

факторрекомендаціїместоположеніерозмістіть квітка з листям строкатого забарвлення на західному або східному вікні. Аукубу з однотонними листям поставте на північне. Влітку бажано виносити на балкон або в сад. На свіжому повітрі рослина дуже добре відчуває себе перебуваючи в півтіні, в захищеному від протягу і дощу місці.освітленнявирощувати аукубу краще на яскравому, але розсіяному світлі. Тривалий вплив занадто яскравого світла призведе до знебарвлення листової пластини, а прямі сонячні промені можуть викликати опіки.вологість повітря є критично важливим показником для виживання квітки, але регулярні (раз в 2-3 дні) обприскування позитивно впливають на зовнішній вигляд рослини.температурааукуба не любить спеки. Помірна температура в 20 °с порадує її в літній період. Занадто високі температури приведуть до втрати декоративності і старіння.

Посадка і пересадка

Для посадки аукуби зупиняємо вибір на пухкому і легкому грунті. В її основу входять:

 • 2 частини дернової землі;
 • 1 частина листової землі;
 • 1 частина крупного піску.

Сюди ж можна додати по 1 частини перегною і торф’яної землі.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Аукуба-загадкова гостя з японії

Горщик не повинен бути набагато більше кореневої системи. Великі рослини найкраще відразу висаджувати в діжки, де досить буде періодично міняти верхній шар землі на новий.

Аукуба-загадкова гостя з японії

Великі екземпляри аукуби найкраще висаджувати в діжки

Наявність дренажу-обов’язкова умова при посадці. Щорічно навесні пересаджують тільки молоді, які не досягли 5-річного віку, екземпляри аукуби. Дорослі рослини піддають процедурі значно рідше, приблизно 1 раз в 3 роки, та й то в разі потреби, коли кореневій системі стало тісно в старій ємності.

У деяких джерелах зустрічається інформація про посадку молодої аукуби відразу у великий горщик, щоб надмірно не турбувати рослина через занадто тендітної кореневої системи. У таких випадках слід обов’язково на дно горщика укладати шар дренажу в більшому обсязі, щоб запобігти закисання грунту.

Пересадка крок за кроком

 1. готуємо горщик. На дно укладаємо шар дренажу, а зверху додаємо трохи землі.
 2. аукубу пересаджуємо виключно методом перевалки. Для цього потрібно злегка обмять пластиковий горщик, нахилити його набік і витрусити земляний кому разом з корінням.
 3. рослина встановлюємо в нову ємність і досипаємо залишився субстрат.
 4. поливаємо аукубу.
 5. після поливу стеклу воду зливаємо з піддону, а рослина розміщуємо на постійному місці.

Аукуба-загадкова гостя з японії

У аукуби занадто тендітні коріння, тому при пересадці потрібно бути дуже обережним

Догляд в домашніх умовах

Догляд за аукубою полягає в поливі, внесення підгодівлі, формуванні куща і забезпеченні оптимальних умов в період спокою.

Полив

Навесні і влітку поливають аукубу рясно, але не надмірно. Перед черговим зволоженням верхній шар землі обов’язково повинен просохнути. Скупчилася після поливу в піддоні вода виливається. Дотримання цих простих правил вбереже рослина від часто виникає гниття кореневої системи. Тривалі пересушування грунту можуть привести до опадання листя. Восени і взимку полив скорочується.

Добрива

Вчасно і правильно удобрена аукуба порадує гарними листям з яскравим забарвленням. Підживлення вноситься 1 раз в тиждень починаючи з березня і до початку вересня. Для цього використовуються комплексні добрива для декоративно-листяних рослин, але 1 раз на місяць аукубу можна побалувати органікою — розведеною гнойової рідиною.

Аукуба-загадкова гостя з японії

Правильно удобрена рослина порадує яскравими фарбами

Обрізка листя і пагонів

Молодим рослинам рекомендують робити прищипування верхівок пагонів для стимуляції розгалуження. Подальше формування пишної і густої крони складається з регулярного укорочення розрослися пагонів. Процедуру проводять навесні, а залишився після обрізки матеріал прекрасно підійде для вкорінення.

Цвітіння

Цвіте в період з лютого по квітень. Але в кімнатних умовах це рідкісне явище.

Припиняється зовсім. У період з жовтня по лютий аукуба повинна відпочивати в слабо обігрівається приміщенні. Температуру в цей час тримаємо під контролем в межах +8-12 °с.поливаємо дуже обережно, щоб земля мала можливість добре просохнути, підгодівлі припиняємо.

Помилки в догляді і хвороби: причини і усунення — таблиця

проблемапричина усунення листя покриваються чорними плямами.перезволоження грунту.перед черговим поливом дайте можливість субстрату просохнути в верхньому шарі.краї листя підсихають.недостатнє зволоження.

 1. не ставте рослину поблизу опалювальних приладів.
 2. якщо в кімнаті включено центральне опалення, обов’язково обприскуйте аукубу.

листя дрібнішають, нові пагони ростуть тонкими.брак поживних речовин.підгодовуйте аукубу, чергуючи органіку з мінеральними добривами.сорти з строкатим листям втрачають жовтий пігмент.недолік світла і харчування.

 1. переставте аукубу в більш світле місце.
 2. підгодуйте рослину.

листова пластинка стає блідою.занадто яскраве світло.притените квітка або переставте в інше місце.листя масово опадає.занадто низька вологість.

 1. у спеку рослина утримуйте в найбільш прохолодному місці.
 2. періодично обприскуйте рослину.

аукуба росте в одну сторону.нерівномірне освітлення.забезпечте аукубе рівномірне освітлення або повертайте її час від часу до світла.

 • листя чорніють і починають опадати;
 • корниокрашиваются вкрасно-коричневыйцвет.

коренева гниль в результаті неправильного поливу і утримання при низькій температурі.

 1. чорні листя видаліть.
 2. рослина вийміть з горщика, коріння промийте і обріжте уражені ділянки.
 3. аукубу висадіть в новий горщик, землю повністю замініть.
 4. якщо рослина сильно уражена, врятувати навряд чи вийде. Можна спробувати укоренити здорові живці.

Аукуба-загадкова гостя з японіїпрояв кореневої гнилі «width=» 615 «height=» 460 » />

почорнілий лист аукуби-ознака кореневої гнилі

Шкідники: як виявити і що з ними робити — таблиця

шкідник симптоми заходи боротьби профілактика щитівкапожовтіння і опадання листя.обробка актелликом або фітовермом (за інструкцією).влаштовуйте рослині теплий душ.павутинний кліщ

 • павутинка на нижньому боці аркуша;
 • опадання листових пластинок.

борошнистий червець

 • на листках білі виділення, схожі на вату;
 • деформація і опадання листових пластинок.

трипсималенькі крилаті комахи з витягнутим тільцем чорного, бурого або коричневого кольору.

 1. промивання кореневої системи в слабкому розчині господарського мила.
 2. пересадка в свіжий субстрат.
 3. обприскування фітовермом (2 мл препарату на 200 мл води).
 1. уважно оглядайте рослини і відразу ж ізолюйте уражені.
 2. перед посадкою стерилізуйте землю.

Як виглядають шкідники-фотогалерея

Аукуба-загадкова гостя з японіїдоросла щитівка знаходиться під захисним панциромАукуба-загадкова гостя з японіїлегка павутинка покриває уражену кліщем рослинуАукуба-загадкова гостя з японіїуражену борошнистим червцем рослину, деформуєтьсяАукуба-загадкова гостя з японіїтрипси харчуються соком рослини

Розмноження аукуби

У домашніх умовах аукуба дуже легко і швидко розмножується за допомогою живців. Також можна спробувати виростити квітку з насіння, але цей спосіб досить трудомісткий.

Живцями

Час для вкорінення — з березня по травень, з серпня по вересень. Можна використовувати живці після процедури обрізки. Верхівковий держак торішнього приросту повинен мати 2-3 дорослих листа. Листя можна вкоротити на 2/3 висоти, щоб якомога більше поживних речовин надходило до молодого приросту.

 1. зрізані живці поміщають у вологий піщаний або торф’яно-піщаний грунт. Температура вкорінення +20-22 °с.
 2. посадки накривають пакетом або прозорою кришкою. Тепличку потрібно буде провітрювати і підтримувати всередині неї вологість.
 3. живці, наростили кореневу масу, пересаджують в окремі невеликі (6-8 см) горщики в відповідний субстрат.

Аукуба-загадкова гостя з японії

Листя на живцях аукби трошки підрізають

Насінням

Розмноження насінням — спосіб не дуже поширений. Все через термін придатності насіння. Їх найкраще висівати практично відразу після збору. Час схожості дуже тривалий, та й рослина, вирощене з насіння, не буде відповідати сортовим якостям. Етапи посадки наступні:

 1. насіння висівають у вологу торф’яно-піщану суміш.
 2. посадки накривають поліетиленовим пакетом, щоб створити тепличні умови.
 3. температуру в тепличці постійно підтримують на рівні + 21 °с, провітрюють і обприскують грунт.
 4. після появи у сходів трьох листочків, сіянці пересаджують в окремі горщики.

Розмноження аукуби-відео

Відгуки про вирощування аукуби

Я свою аукубу купив навесні (в квітні). Стояла на лоджії до початку червня. Росла на лоджії нормально. На вулиці в тіні сливи почала рости ще краще. За літо відчутно зросла. Не боялася дощів, які бувало по кілька днів поспіль йшли. Але ось у вересні почалися проблеми. Дощів стало більше, а на вулиці холодніше. Мабуть аукуба не так добре стала засвоювати вологу і почали жовтіти нижнє листя. В середині вересня заніс деревце назад на лоджію. Листя продовжували падати. З низу листя було щось схоже на грибок. Точно відповісти не можу, оскільки може це природна забарвлення відмерлого листя. Але про всяк випадок побризкав мідним купоросом. Опадання листя припинилося. На даний момент аукуба в місці відпали листя викинула нові нирки які непогано ростуть.

Serj

Http://iplants.ru/forum/index.php?showtopic=20706

Мені подарували прямо з плодами. Але квітка погано росте. Листя чернееют і висихають. Навіть вже не знаю як за ним доглядати правильно. Взяла пересадила його і обрізала повністю, залишила 6-7 см пеньки. Прокльовуються світленькі бруньки навіть не знаю як його виростити красивим

Лілейка

Http://fialka.tomsk.ru/forum/viewtopic.php?f=22&t=17272

У нас (в ялті) вона зимує у відкритому грунті, росте під кипарисами непогано, значить виносить кислий грунт. Якщо формувати, можна зробити класний кущик. Півтінь їй дійсно підходить. Можна в діжці на вулицю виносити. Щодо шкідників — не знаю. Але мабуть не вибаглива, тому що у нас засаджені всі парки….

Marina viktorovna

Http://cvetoforum.ru/topic104.html