Як зробити нерозбірне столярне з’єднання шип-паз

30

При складанні меблів з масиву, такий як столи, стільці, табуретки, часто застосовується з’єднання шип-паз. Випиляний шип входить в підготовлене гніздо, де надійно утримується за допомогою клею. З роками меблі всихає і розбовтується, від чого дане з’єднання розпадається. Щоб такого не сталося, його потрібно зробити взагалі нерозбірним, застосувавши один хитрий спосіб.

Що буде потрібно:

  • свердлильний верстат;
  • транспортир;
  • стамеска;
  • ножівка;
  • торцювальна пила;
  • лещата.

Процес виготовлення нерозбірного з’єднання шип-паз

Заготовки для цього з’єднання готуються аналогічно, як і для класичного.

Однак паз робиться не фрезером, а свердлильним верстатом. Він розмічається, після чого зліва засверливается свердлом, нахиленим під 87 градусів.

Для цього потрібно підкласти щось під заготовку, і вирівняти її по транспортиру під даний кут.

З іншого боку, край паза просвердлюється вже під кутом 93 градусів. Потім між отворами він вибирається вже спрямованим свердлом під прямим кутом.

Паз після свердла допрацьовується стамескою. Потім виготовляється шип на ширину вхідного отвору в паз. Він робиться рівним, як і зазвичай. Його можна випиляти циркуляркою, ножівкою, або ж ними разом. З боків він округлюється стамескою.

З боків шип просвердлюєте як на фото. Потім він запилюється уздовж до отворів. Це робиться ножівкою, так як циркулярка залишить занадто широкий пропил.

Потім потрібно зробити 2 клини, зрізавши край рівною заготовки під 93 градусів.

Вони коротшають під довжину шипа, і вставляються в його ущелини.

Залишається вбити шип з клинами в паз.

Всередині його розіпре, і він вже не вийде назад навіть через роки.

Дивіться відео