Як зробити хвіртку з профнастилу своїми руками

73

Хвіртка на приміській ділянці — одна з найважливіших елементів. Це свого роду пропускний пункт у ваше приватне життя. Останнім часом дуже часто можна побачити хвіртку з профнастилу, вбудовану в паркан, огороджувальний дачну ділянку. Це не просто так. Адже металопрофіль має величезну кількість переваг, за що його так полюбили. Це міцний і надійний матеріал з великим терміном служби і невисокою ціною. Крім усього цього? він має досить естетичний зовнішній вигляд. Давайте розберемося, як своїми руками зробити таку хвіртку.

Зміст

 • Переваги та недоліки матеріалу (таблиця)

  • Фотогалерея: варіанти хвірток з металопрофілю
 • Вибір відповідного місця
 • Підготовчі роботи
 • Як зробити хвіртку з профнастилу своїми руками
 • Декорування
 • Вибір і установка дзвінка
 • Будівництво хвіртки з металопрофілю без зварювання своїми руками

Переваги і недоліки матеріалу (таблиця)

+-невисока вартістьнаружний шар матеріалу погано переносить механічні дії. Якщо його пошкодити, то може початися процес коррозиине ржавеетшви необхідно герметично свариватьлегко і швидко монтується має естетичний зовнішній вигляд не потрібна установка навіть стрічкового фундаменту. Досить опор, які потрібно гарненько забетонувати в ямах широка палітра кольорів різноманітність форм і фактур. Можлива імітація під дерево, цегла і так далі існування можливості виготовити вироби з куванням теж безсумнівний плюс матеріал прекрасно приховає вас і вашу приватне життя від сторонніх очей

Фотогалерея: варіанти хвірток з металопрофілю

Як зробити хвіртку з профнастилу своїми рукамидуже красива хвіртка і паркан «в тему» з кованими елементамиЯк зробити хвіртку з профнастилу своїми рукамиковані елементи на хвіртці і парканіЯк зробити хвіртку з профнастилу своїми рукамизвичайне огорожу з хвірткою з профнастилуЯк зробити хвіртку з профнастилу своїми рукамиідеальне поєднання навколишнього середовища з обраним природним коричневим кольором хвіртки і заборуЯк зробити хвіртку з профнастилу своїми рукамихвіртка з металопрофілю і козирок над неюЯк зробити хвіртку з профнастилу своїми рукамище один варіант хвіртки з металопрофілюЯк зробити хвіртку з профнастилу своїми рукамияскравий паркан і хвіртка з металопрофілю з кованими елементами зверху

Вибір відповідного місця

Місце установки хвіртки має ретельно продумуватися. Правильному вибору цього самого місця супроводжує кілька вимог.

 • вхід повинен бути безперешкодним і безпечним. Від нього повинна бути можливість пройти до будь-якого зі споруд ділянки.
 • проблемний рельєф, вигрібні ями і так далі — не місце установки хвіртки.
 • продумайте місця установки для декількох входів, якщо територія велика. Це створить додаткові зручності. Таким чином, можна створити центральний і запасний (і) вхід (и).

Підготовчі роботи

Від того, наскільки відповідально ви підійдете до цього етапу робіт, залежить швидкість зведення хвіртки на вашій приміській ділянці. В першу чергу необхідно скласти детальну схему споруди з усіма габаритами, формами, декоративними елементами, ручками, замками, петлями і так далі. Загальноприйнятим стандартом розрахункових і призначених для користувача характеристик прийнято вважати співвідношення 100х200 сантиметрів, ширина до висоти відповідно. З використанням таких розмірів фізичні характеристики листів і каркаса з металу не порушать парусності. У разі якщо ваша хвіртка вимагає великих розмірів, то її необхідно зміцнити за допомогою додаткових елементів.

Як зробити хвіртку з профнастилу своїми руками

Докладний креслення хвіртки

Розмітка повинна бути гранично точною, щоб не допустити порушень експлуатаційних властивостей хвіртки.

Для найпростіших опор хвіртки підійде використання профільованих труб 60х60. Їх можна встановлювати не роблячи фундамент, а просто зацементувати їх в ямах.

Вам обов’язково будуть потрібні рівнополочний металевий кут 25-50 міліметрів, куточки, залізні профільовані листи, кріпильні елементи, такі як саморізи для покрівлі, петлі і замок.

Ще вам знадобляться грунтовка по металу, фарба, цементно-піщаний розчин або спеціальна готова бетонна суміш.

Найпростішою моделлю хвіртки вважається рама, яку обшивають металопрофілем із зовнішнього боку.

Як зробити хвіртку з профнастилу своїми руками

Як зробити хвіртку з профнастилу своїми руками

Проста хвіртка з металопрофілю

 • за зробленою вами схемою, викопайте ями в землі для опор. Їх глибина повинна дорівнювати 1/3 довжини огорожі, в якому конструктивна частина — хвіртка.
 • занурте в яму опорну трубу і скорегуйте її положення за допомогою будівельного рівня.
 • зафіксуйте її за допомогою дерев’яних підпірок.
 • залийте стовпи розчином.
 • дочекайтеся поки розчин повністю схопиться. Це близько семи днів.
 • поки очікуєте, щоб не втрачати часу, можна підготувати раму. Для цього з труби наріжте чотири складові: два на 5 міліметрів вище профільного листа, а ще два на 80 міліметрів ширше листа.
 • з цих елементів необхідно зібрати каркас. Знайдіть рівну поверхню, покладіть на неї горизонтально три дерев’яних бруса і викладіть на них прямокутний каркас із заготовок.
 • кути, де з’єднуються елементи конструкції, зваріть. Елементи каркаса повинні бути приварені один до одного під кутом 90 градусів.
  Як зробити хвіртку з профнастилу своїми руками

  Схематичне зображення каркасу

Зверніть увагу на те, що зварювальний апарат працює на дуже високих температурах. Вони можуть деформувати і викривити каркас. Тому фахівці настійно рекомендують не тримати апарат довго біля кута каркаса, а фіксувати його короткими швами.

 • після того як зі зварюванням покінчено, необхідно зачистити шви за допомогою болгарки.
 • по центру «скелета» прикріпіть поперечину, для додання жорсткості конструкції і полегшення установки металевого профілю.
 • обробіть «скелет» спеціальним засобом, що оберігає його від корозії.
 • якщо в ролі заготовок у вас виступають куточки, то обріжте їх на кінцях під кутом 45 градусів по внутрішній знятої міркою «скелета». Викладіть на каркас отримані елементи і прихопіть їх до рами по кутах.
 • петлі приварюються суцільним швом.
  Як зробити хвіртку з профнастилу своїми руками

  Установка петель

 • пофарбуйте конструкцію і каркас готовий.
 • тепер прийшов час монтувати металевий профіль. Виріжете з нього елементи необхідні вам розмірів. Викладіть його на каркас і зафіксуйте саморізами.
 • хвіртка готова і її можна встановлювати на опорні стовпи. Попередньо приваріть навіси і до стовпів і пофарбуйте їх бітумним лаком, а всередині обробіть солідолом.
 • навісьте готову хвіртку, приваріть до неї засув і замок.
  Як зробити хвіртку з профнастилу своїми руками

  Засув і замок

Декорування

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як зробити хвіртку з профнастилу своїми руками

Звичайно, щоб зробити «чорний хід» або побудувати хвіртку до господарських будівель або городу декором можна і не морочитися. Але ось парадний вхід вимагає до себе уваги. Для того щоб надати хвіртці акуратний і естетичний зовнішній вигляд, в першу чергу замість металевих опорних стовпів можна використовувати цегляну або кам’яну кладку. Ще одним варіантом хорошого оформлення парадної хвіртки може стати її форма, яка необов’язково повинна бути прямокутної. Її можна оформити у вигляді арки. Для декорування входу можна спорудити цікавий козирок, по якому можна пустити рости в’юнкі рослини.

Якщо ви оригінально і цікаво проведете освітлення до входу, то це теж додасть додаткову родзинку.

Ну і, звичайно ж! найкрасивіше і оригінальне рішення-це ковані елементи на конструкції, яке не просто декорує, але і підсилює міцність хвіртки і, в деякій мірі, захистить від механічних пошкоджень металевий профіль.

Ковані елементи на хвіртці можна купити в готовому вигляді в будівельних магазинах. Для них потрібен окремий металевий каркас, до якого вони приварюються: спочатку великі, потім дрібні. Але якщо ви хочете дійсно оригінальну і шедевральну ковку, то зверніться до фахівців, які розроблять для вас індивідуальний дизайн і спорудять його за ескізом.

Вибір і установка дзвінка

Як зробити хвіртку з профнастилу своїми руками

Бездротові дзвінки

Використання яких необов’язково, але зручно. Наприклад, камера, датчик руху і домофон.

Будівництво хвіртки з металопрофілю без зварювання своїми руками

Якщо у вас немає досвіду роботи зі зварюванням і немає бажання знайомитися з цим процесом, тобто й інший варіант будівництва хвіртки. Для цього вам знадобляться електрична дриль, гайкові ключі, молот, рулетка і болгарка. Кріплення здійснюється болтовими з’єднаннями.

 1. як і в вищеописаному випадку, в першу чергу необхідно зібрати раму. Тільки ось труби фіксуються між собою не зварюванням, а за допомогою кріпильних болтів, перетин яких дорівнює восьми міліметрів. Кут в 90 градусів повинен бути чітко дотриманий. Поперечні труби теж встановлюються таким же чином.
 2. листи металевого профілю фіксуються за допомогою саморізів.
 3. потім, в залежності від того, куди відкривається хвіртка, кріпляться шарнірні петлі. Їх краще прилаштовувати на стадії збору «скелета».