Як виростити чорницю з насіння та інші рішення складного завдання розведення садової ягоди

86

Як виростити чорницю, з насіння або живцюванням? у цій статті ми дамо доступне опис обох способів розмноження чорниці на дачній ділянці. А ви для себе виберете найбільш підходящий.

Чорниця і особливості її вирощування

Перш ніж почати розбиратися, як виростити чорницю з насіння і живців, давайте з’ясуємо що це за ягода взагалі і чим вона так зацікавила городників.

Дика чорниця — це маленький чагарник, що росте в хвойних лісах сибіру, уралу, в середній смузі росії. Ягода ця надзвичайно корисна, особливо для підтримки здоров’я очей. Не кажучи вже про те, наскільки вона смачна.

відео про чорницю садову

За ніжний, м’який смак її давно полюбили як кондитери, так і виробники дієтичного харчування у всьому світі.

За розведення чорниці в промислових обсягах взялися європейські фермери, і зіткнулися з проблемою — дика чорниця, навіть при створенні ідеальний умов вирощування, рости не бажала. Тому були виведені сорти садової чорниці.

Як же розмножується чорниця? якщо ви вирішили взятися за розведення чорниці на своїй дачній ділянці, запам’ятайте наступне:

  1. не намагайтеся привезти кущики чорниці з лісу і посадити. Толку буде мало, а ось часу і сил витратите достатньо.
  2. розмноження чорниці відбувається діленням дорослих кущів, насінням і живцюванням.
  3. для виробництва власного посадкового матеріалу беремо тільки сортову ягоду.

Як виростити чорницю з насіння та інші рішення складного завдання розведення садової ягоди

Для виробництва власного посадкового матеріалу беремо тільки сортову ягоду

Технологія вирощування чорниці з насіння

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як виростити чорницю з насіння та інші рішення складного завдання розведення садової ягоди

Спосіб досить простий. Стиглі, великі ягоди потрібно розім’яти і залити прохолодною чистою водою. Даємо нашому «компоту» трохи постояти. В результаті м’якоть і порожні насіння спливуть. Акуратно зливаємо. Потім ще пару раз проводимо цю нехитру процедуру. В результаті ми отримаємо чисті, придатні для посадки насіння чорниці.

Розкладіть отримані насіння на серветку і рівномірно по ній розподіліть. У міру висихання, насіння приклеяться до паперу. Так їх простіше садити, втім, як і більшість дрібних насіння.

Насінню чорниці необхідна стратифікація. Тому висаджуйте насіння глибокої осені. Що називається по крижаній скоринці, і відразу на підготовлену грядку. Якщо для розмноження чорниці насінням ви використовували імпортну заморожену ягоду, вважайте, що за вас стратифікацію вже провели. В цьому випадку посадку можна відкласти до весни.

Навесні грядку необхідно накрити плівкою або склом, і стежити щоб грунт був вологим. Після появи сходів, через 2-3 тижні, укриття прибираємо, але продовжуємо контролювати рівень вологості. Молоді сіянці ростуть дуже повільно. За літо буквально на сантиметр. Восени готову розсаду пересаджуємо на постійне місце. А перед настанням морозів обов’язково укрийте ялиновим гіллям. При всій зимостійкості чорниці, молоді саджанці ще не можуть перезимувати без укриття. Дізнавшись про те, як виростити чорницю з насіння, розберемо другий спосіб.

Як виростити чорницю з насіння та інші рішення складного завдання розведення садової ягоди

Навесні грядку необхідно накрити плівкою або склом, і стежити щоб грунт був вологим

Розмноження чорниці живцями

Найкращим часом для живцювання є кінець червня — початок липня. Пам’ятайте, що в якості посадкового матеріалу, слід використовувати здерев’янілі пагони сортової чорниці.

Гострим, стерильним ножем нарізаємо живці довжиною 4-6 сантиметри. Зріз робимо прямий. Нижнє листя видаляємо. Щоб зменшити випаровування вологи, що залишилися листя укорочуємо на половину. Краєчок живця опудриваем корневином.

На дно парника або посадкового ящика насипаємо торф’яну або торфоперегнійний грунт, 6-8 сантиметрів. Зверху насипаємо промитий річковий пісок, сантиметра 2-3. Живці поглиблюємо в пісок, але так, щоб край не діставав до торфу. Інакше може початися загнивання живця. Зверху накриваємо склом або плівкою. Подальший догляд зводиться до регулярного обприскування. Пісок повинен бути завжди вологим. Періодично ненадовго піднімаємо скло для провітрювання.

Бажано молоді саджанці не турбувати до наступної весни. Дайте їм можливість перезимувати, гарненько укривши ялиновим гіллям. Навесні наступного року найсильніші переносите на постійне місце.

відео про посадку чорниці

Коли чекати урожай?

Молоді кущики чорниці вступлять в плодоношення досить не скоро. Якщо рослина отримано з насіння, то чекати ягід доведеться 5-6 років. У разі розмноження чорниці живцюванням, трохи швидше.