Як побудувати парник-пролісок своїми руками

72

Парник для дачників є найпростішою і невибагливою конструкцією для вирощування розсади, а також ранніх овочів і зелені. В даний час садові магазини продають недорогі парники «проліски», які легко і швидко встановлюються на присадибній ділянці. Зробити такий парник своїми руками зовсім нескладно. Існують найпростіші конструкції, які не вимагають великих фінансових вкладень і трудових витрат.

Зміст

 • Опис конструкції парника-проліска: пристрій, переваги і недоліки

  • Переваги та недоліки парника «пролісок» з пластикових труб і агроволокна
  • Приклади конструкцій на фото
 • Підготовка до будівництва: креслення і схеми конструкції
 • Поради щодо вибору матеріалу: з чого можна зібрати
 • Розрахунок необхідної кількості матеріалу і інструменти для будівництва парника
 • Покрокова інструкція з фото з будівництва та встановлення арочного парника «пролісок»
 • Як зробити парник-пролісок для огірків, перцю і баклажан
 • Як користуватися парником

  • Відео: як зробити парник» пролісок » своїми руками

Опис конструкції парника-проліска: пристрій, переваги і недоліки

Парник «пролісок» являє собою найпростішу конструкцію, яка складається з певної кількості пластикових (або металевих) дуг і укривного матеріалу (поліетиленової плівки або агроволокна). Так як парники набагато менше за своїми розмірами ніж теплиці, то і вимоги до них пред’являються не такі жорсткі.

Як побудувати парник-пролісок своїми руками

Парник «пролісок » з пластикових дуг і агроволокна

Невеликий парник «пролісок» легко збирається і також легко демонтується. Для його установки потрібно всього лише кілька годин. Він не займає багато місця на ділянці і тому його можна поставити в будь-якому місці городу. Для такого парника можна зробити дерев’яну основу, а можна обійтися і без нього. В такому випадку пластикові або металеві дуги просто закопуються в грунт. Спанбонд на дуги кріпиться спеціальними засувками, кліпсами або іншим зручним способом.

В основному парник «пролісок» виготовляється з спанбонду (агроволокна), так як воно має велику кількість переваг в порівнянні з поліетиленом. Дуги з пластикових труб набагато легше металевих, легко гнуться і не іржавіють.

Як побудувати парник-пролісок своїми руками

Агроволокно білого кольору для укриття парника

Переваги і недоліки парника «пролісок» з пластикових труб і агроволокна

плюси мінуси простота монтажу і демонтажане стійкий при сильному поривчастому ветреневисока вартість матеріалівпрі сильних зливах і граді конструкція може прогнутьсяустойчівость агроволокна до вітру і градуні підходить для використання в сильні морозизащіщает рослини від ультрафіолетових променів, пропускає м’яке розсіяне світло і не дає їм засохнутьмаленька площа і висота конструкції для вирощування растенійне пропускає воду і зберігає рослини в невеликий мороз (-5°с)при неакуратному використанні агроволокно можна пошкодити гострими предметами довговічність конструкцііпростота догляду (легко стирається в пральній машині)агроволокно є міцним і гігроскопічним покривним матеріаломподходіт для використання в середній смузі росії, на уралі і в сибіру

Приклади конструкцій на фото

Як побудувати парник-пролісок своїми рукаминевеликий парник» пролісок «з агроволокнаЯк побудувати парник-пролісок своїми рукамипарник з пластикових трубЯк побудувати парник-пролісок своїми рукамипарник на дерев’яній основі з спанбондуЯк побудувати парник-пролісок своїми рукаминевеликий парник з полікарбонатуЯк побудувати парник-пролісок своїми рукамималенький парник квадратної форми з полікарбонатуЯк побудувати парник-пролісок своїми рукамидерев’яний парник трикутної формиЯк побудувати парник-пролісок своїми рукамипарник «пролісок» з пластикових труб під поліетиленовою плівкоюЯк побудувати парник-пролісок своїми рукамипарник з полікарбонату

Підготовка до будівництва: креслення і схеми конструкції

Для будівництва парника «проліска» не буде потрібно спеціальних складних креслень або схем. Досить буде вручну намалювати просту схему парника із зазначенням кількості дуг і розміру агроволокна.

Як побудувати парник-пролісок своїми руками

Креслення парника» пролісок »

Парник довжиною 4 метри, шириною 1 або 1,2 метра.

Як побудувати парник-пролісок своїми руками

Схема парника «пролісок» з дерев’яною основою і пластиковими дугами

Поради щодо вибору матеріалу: з чого можна зібрати

Будівництво парника «пролісок» не викличе великих труднощів, так як необхідно буде купити необхідну кількість пластикових труб і рулон спанбонду.

При покупці укривного матеріалу необхідно точно прорахувати ширину матеріалу, так як агроволокно може виготовлятися шириною від 1,6 до 3,5 метра. Нешироке полотно можна використовувати в наземному парнику в якості мульчі.

Для будівництва невеликого парника довжиною від 4 до 6 метрів можна просто зшити на швейній машинці дві смуги спанбонду.

Як побудувати парник-пролісок своїми руками

Агроволокно і дуги для парника «пролісок»

Якщо планується раннє висаджування розсади в грунт, то найкраще використовувати щільний спанбонд щільністю в 60 од.стандартні парники «проліски» ховаються агроволокном щільністю в 42 од.

Розрахунок необхідної кількості матеріалу і інструменти для будівництва парника

Ми будемо будувати невеликий парник довжиною 4 метри. Для його створення нам знадобляться:

 • пластикові труби пвх-5 штук (діаметр 20 мм). Труби продаються довжиною по 3 метри. Можна використовувати труби пнд.
 • агроматеріал-відріз довжиною 6-7 метрів (якщо ширина 1,6, то метраж множиться на 2).
 • якщо ми будемо робити парник з підставою, то нам знадобляться дерев’яні дошки-2 штуки довжиною 4 метри і 2 штуки довжиною 1 або 1,2 метра. Ширина парника буде залежати від його висоти, чим вище конструкція, тим менше буде його ширина. Якщо в регіоні присутні сильні вітри, то найкраще високий парник не будувати.
 • якщо ми будемо надягати дуги на арматуру, то нам знадобиться 10 прутів довжиною близько 40-50 см.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як побудувати парник-пролісок своїми руками

Інструменти:

 • молоток, цвяхи;
 • шуруповерт, саморізи;
 • будівельний рівень, куточок;
 • лопата штикова.

Покрокова інструкція з фото з будівництва та встановлення арочного парника «пролісок»

 1. спочатку нам треба збити підставу для парника. Для цього ми беремо дерев’яні дошки і збиваємо з них прямокутник. Перевіряємо рівність конструкції куточком або будівельним рівнем.
 2. встановлюємо підставу на грунт, в тому місці, де буде будуватися парник. З боків із зовнішньої або внутрішньої сторони на відстані 1 метра один від одного ми вбиваємо арматуру на глибину приблизно 20-30 см.прути повинні розташовуватися один навпроти одного.
  Як побудувати парник-пролісок своїми руками

  Підстава парника з арматурою

 3. згинаємо пластикові труби і вставляємо їх в металеві прути. Для більшої міцності пластикові труби можна закріпити саморізами металевими пластинами до основи.
  Як побудувати парник-пролісок своїми руками

  Закріплюємо труби на підставі металевими пластинами

 4. також для більшої міцності можна прибити дерев’яні бруски по кутах підстави і в місцях кріплення дуг.
  Як побудувати парник-пролісок своїми руками

  Каркас парника з дугами з пластикових труб

 5. якщо нам треба зробити парник більш стійким і надійним, то до основи з дощок (по коротким торцях) ми просто прибиваємо вертикальні дерев’яні дошки. До них на ребро ми кріпимо вертикальну дошку, в якій заздалегідь просвердлюємо отвори, діаметром трохи більше, ніж пластикова труба.
  Як побудувати парник-пролісок своїми руками

  Конструкція парника зі зміцненням

 6. під час збирання парників ми протягуємо кожну трубу в ці отвори. Конструкція парника вийде більш міцною.
  Як побудувати парник-пролісок своїми руками

  Дуги парника, протягнуті у верхню поперечину

 7. якщо в агроматеріалі зробити спеціальні складки через кожен метр і прострочити їх, то дуги можна буде просто вставляти в них і тоді не буде необхідності закріплювати їх на конструкції спеціальними засувками або кліпсами.
  Як побудувати парник-пролісок своїми руками

  Агроволокно з протягнутими в прострочені кулиски дугами

 8. для подальшого використання парника можуть знадобитися звичайні кліпси для пластикових труб, якими буде закріплюватися агроматеріал, піднятий на необхідну висоту.
  Як побудувати парник-пролісок своїми руками

  Кліпси для кріплення і фіксації агроволокна

Як зробити парник-пролісок для огірків, перцю і баклажан

Парник трикутної форми відмінно підійде для вирощування огірків.

 1. спочатку ми робимо дерев’яну основу таке ж, як і для арочного парника. В середині прибиваємо стійки через кожен метр.
 2. потім до них з кожного боку від основи прибиваємо дві похилих дошки. У нас виходить конструкція трикутної форми.
 3. зверху на парник прибиваємо довгий брус або кріпимо трубу.
  Як побудувати парник-пролісок своїми руками

  Дерев’яна конструкція парника

 4. з боків парника ми кріпимо агроволокно. На бічних сторонах ми також кріпимо спанбонд, але тільки іншим способом. Відрізаємо потрібну кількість смуг, вимірюючи довжину по ширині матеріалу з запасом. З двох сторін до агроволокна прибиваємо невеликі дерев’яні рейки, які будуть служити певним «якорем» для матеріалу. Накриваємо ним парник і зверху прибиваємо цвяхами для того, щоб він краще тримався на конструкції.
  Як побудувати парник-пролісок своїми руками

  Парник» пролісок » трикутної форми

 5. завдяки дерев’яним рейкам агроволокно не буде підніматися при сильному вітрі, його не треба буде закріплювати біля основи, а також буде зручно користуватися парником з двох сторін.
 6. при бажанні агроволокно можна замінити більш дешевою поліетиленовою плівкою.