Томат ракета не сходить з дачної орбіти

82

Томат сорту ракета супроводжує дачника ще з радянських часів. Ностальгічно надійний, він незмінно фігурує в переліку сортів, що висаджуються на ділянках. І нехай у томата не важкі плоди, що грають відтінками смаку, як у пізніх помідорів, зате залп батареї скорострільних томатів-ракет постійно виручає господинь.

Зміст

  • Історія вирощування сорту томатів ракета

    • Відео: про вирощування сорту томатів ракета в захищеному грунті
  • Опис сорту томатів ракета
  • Характеристика сорту томатів ракета
  • Вирощування сорту томатів ракета
  • Відгуки про сорт

Історія вирощування сорту томатів ракета

Сорт був створений на дослідно-селекційній станції кримська в сімдесяті роки минулого століття. Авторство належить вченим, фахівцям з пасльонових культур, — анатолію микитовичу лук’яненко та сергію федоровичу гавришу. Заявку оформили 31 грудня 1975 р, забезпечивши новорічний подарунок дачникам і фермерам на наступні кілька десятків років. Ще через п’ять років сорт був включений в держреєстр по центрально-чорноземному, північно-кавказькому, уральському і західно-сибірському регіонах для вирощування у відкритому грунті. Завдяки стабільному плодоношення і невибагливості сорт томатів ракета успішно культивують і за межами регіону, в тому числі і захищеному грунті.

Відео: про вирощування сорту томатів ракета в захищеному грунті

Опис сорту томатів ракета

У жаркому кліматі при достатній освітленості кущі у відкритому грунті зазвичай виростають до 18-20 см.облиственность рослин слабка, листя темно-зелені. Міжвузля на пагонах короткі. Квітки зібрані в прості суцвіття по 4-6 штук.

Томат ракета не сходить з дачної орбіти

Квітки сорту томата ракета зібрані в суцвіття по 4-6 штук, плоди дозрівають дружно

Перша плодова кисть закладається над 5-6 листом, інші — через кожні один або два листа. Плоди довгасто-овальні, з витягнутою верхівкою. Поверхня гладка. Забарвлення незрілих томатів зелена, стиглі — червоного кольору.

Томат ракета не сходить з дачної орбіти

Незрілі томати зелені, а стиглі рівномірно пофарбовані в червоний

Шкірочка щільна, але не груба, не схильна до розтріскування. М’якоть м’ясиста, в міру соковита, число насіннєвих камер 2-3. Смак свіжих томатів оцінюється дегустаторами в 3,7-4,0 бала. Вага одного плоду зазвичай 34-58 г.вміст сухої речовини в соку досить висока: 4,7–6,0%. Залежно від умов вирощування цукристість коливається в межах 2,1–3,7%.

Плоди універсального застосування. Використовуються в свіжому вигляді, салатах, в приготуванні підлив і соусів. Зручні для цільноплідного консервування у власному соку, маринування і заготівлі різних закусок для зберігання: лечо, апетитки та ін міцні невеликі помідорчики гарні в засолюванні.

Томат ракета не сходить з дачної орбіти

Невеликий розмір і щільна м’якоть роблять плоди томата ракета дуже зручними для маринування

Характеристика сорту томатів ракета

Середньоранній компактний сорт з детермінантним типом росту. Плоди достигають через 122-129 днів після появи перших сходів. Перевага сорту в дружній віддачі врожаю. Помідори можуть залишатися на кущі, не перезріваючи і не тріскаючись. Все це забезпечує можливість механізованого збору плодів. Урожайність сорту при одноразовому зборі плодів коливається в межах 328-618 ц/га.при багаторазовому зборі томатів цей показник ще більше і становить 488-654 ц/га, що перевершує врожайність стандарту новинка придністров’я. Томати сорту ракета добре переносять транспортування, можуть довго зберігатися.

Томат ракета не сходить з дачної орбіти

При дружному дозріванні врожаю простіше організувати роботу по заготівлі томатної продукції

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Томат ракета не сходить з дачної орбіти

Так як інтенсивно зростаючий кущ відчуває велику потребу в калійних добривах, важливо забезпечити рослинам необхідну підгодівлю. Томати ракета не уражаються грибковими і бактеріальними хворобами.

Вирощування сорту томатів ракета

Висаджують ці помідори розсадним способом. Насіння висівають приблизно за два місяці до передбачуваного терміну висадки. Висаджують в грунт після того, як пройде загроза поворотних заморозків, і встановиться тепла погода. З огляду на малу облиственности і невеликого розміру кущів допускається загущена посадка. Але городники відзначають, що при сприятливій погоді і інтенсивних підгодівлі, особливо при вирощуванні в захищеному грунті зростання куща істотно перевершує заявлений розмір. Це потрібно врахувати при висаджуванні розсади: рекомендаціями по загущеній посадці варто керуватися в південних регіонах з посушливим кліматом, там кущі не переростають.

Томат ракета не сходить з дачної орбіти

Кущі в захищеному грунті істотно перевершують заявлений розмір

Оптимальна схема розташування лунок в ряду 30-40 см, в міжряддях залишають по 70 см.рекомендована щільність посадки кущів на 1 м2 не більше 5-6 рослин.

Практично щороку моя знайома ділиться власною розсадою ранніх сортів томатів: човник і ракета. Сама вона вирощує ці помідори ще з радянських часів, справедливо вважаючи їх «невбиваними». В описі галини павлівни підкуповувала простота догляду: нічого не потрібно робити, сорти стійкі до спеки і холоду, не хворіють, не вимагають особливих агротехнічних прийомів, плоди з комфортом укладаються в банки при консервуванні.у перші роки я намагалася, за порадою галини павлівни, не пасинкувати, не підв’язувати і не проріджувати листя, але безуспішно. Щось обов’язково доводилося робити, тому що у відкритому грунті кущі у мене ніколи не залишаються низенькими, а виростають мінімум до півметра. Вони вимахували у висоту, щоб потім завалюватися під вагою плодів. Вбивала кілочки в спішному порядку, травмуючи коріння. Якщо їх не пасинкувати в умовах близької посадки, то незабаром все гілочки можуть сплутатися, а це ні до чого доброго не призводить. Плоди ховаються в переплетенні пагонів…зараз я знаю про особливості зростання цих сортів помідора на моїй ділянці, тому без стресу і клопоту збираю рівні міцні плоди томатів-нерозлучників човник і ракета.

Томат ракета не сходить з дачної орбіти

Якщо упустити час, пасинки переростають, і пагони томата ракета можуть сильно переплестися

Для вирощування в умовах центрального регіону, особливо в московській області, краще формувати рослини. Кущ ведуть в два-три стебла, після цвітіння прибирають листя під плодової пензлем. В умовах недостатнього поливу рослини можуть віддавати поживні речовини листю, які виступають конкурентами плодів.

Томат ракета не сходить з дачної орбіти

Кущі томата сорту ракета формують: ведуть в два-три стебла, інші пасинки і листя під плодовими кистями прибирають

Інтенсивне дозрівання плодів вимагає рясних підгодівлі для томатів сорту ракета. Можна при посадці закрити в кожну лунку по 200-300 мл золи, що забезпечить підживлення рослин калієм. Першу підгодівлю вносять через два тижні після висадки розсади в грунт. Розчиняють 40 г суперфосфату в 10 л теплої води і вносять під корінь. Цієї кількості вистачає на 50 кущів. Через 7-10 днів аналогічним чином дають сульфат калію. Для позакореневого підживлення готують слабший розчин: 1 ст. Л. Сульфату калію або суперфосфату розлучається в 1 л теплої води, потім обсяг рідини доводиться до 10 л. Отриманим складом обприскують рослини.

Деякі городники використовують особливу поливальну яму для підгодівлі рослин.

Томат ракета не сходить з дачної орбіти

Подача води в поливну яму дає можливість підгодувати кущі

Балконе посадила насіння ще в лютому, так як сорт не дуже ранній, була мрія в червні отримати урожай. Довелося підсвічувати лампою до самого квітня, як раз в квітні переставила на лоджію… …і 1 липня я я зняла перший урожай. Кущі дуже плідні, на кожному 10-12 томатиків. Помідори по 35-50 грам. Що дивно, навіть абсолютно стиглий помідор у плодоніжки все одно всередині зелений. Те що мені не сподобалося, це те, що в помідорі немає соку, всередині він як каша, мені пояснили, що це він просто м’ясистий. Не зовсім мій улюблений варіант. Але, кущі не високі, 60-70 см, урожай хороший, в майбутньому буду садити цей сорт!

Meg452 росія, москва

Http://otzovik.com/review_2250086.html