Склад і інструкція із застосування плантафола, як розводити добриво

59

Щоб отримати якісний і рясний урожай овочів, фруктів і ягід, садівники і городники використовують мінеральні підгодівлі. Завдяки «плантафолу» рослини отримують необхідні для росту, розвитку і плодоношення поживні речовини, які не можуть витягти в достатній кількості з грунту. Як правильно використовувати універсальне добриво, розберемося в подробицях далі.

Що входить до складу і опис засобу

Комплексне мінеральне добриво розроблено в іспанії, включає 4 різновиди, що відрізняються за вмістом мінеральних сполук азоту, калію і фосфору. На кожній упаковці вказані пропорції мінеральних складових:

  • підживлення з позначкою 30: 10: 10 містить 30% азоту і по 10% калію і фосфору;
  • «плантафол» з позначенням 5:15:45 містить 5% азоту, 15% фосфору і 45 % калію;
  • позначка на упаковці 20: 20: 20 позначає рівний вміст всіх мінеральних сполук;

Крім основних складових в підгодівлю входять: залізо, мідь, цинк, марганець, сірка і молібден. Випускається універсальний препарат у вигляді порошку зеленого забарвлення в герметично закритих пластикових упаковках масою 1, 5 і 25 кг.

важливо! комплексна підгодівля» плантафол » не містить сполук натрію і хлору, абсолютно безпечна для людей, домашніх тварин і рослин.

Призначення і механізм дії

Використовується добриво в якості позакореневого підживлення садових і городніх культур, в деяких випадках розчином поливають рослини під корінь. Речовини, що входять до складу препарату, забезпечують правильний ріст і розвиток рослин, зміцнюють імунітет, підвищують стійкість до погодних аномалій.

  • підживлення з підвищеним вмістом фосфору сприяє поліпшенню плодоношення, відповідає за процеси цвітіння і утворення зав’язей. Застосовують «плантафол» з позначкою 10:54:10 на початку періоду вегетації, перед цвітінням і в процесі утворення плодів.
  • добриво з маркуванням 20: 20: 20 універсальне, застосовується у всіх випадках, коли в грунті виявляється недолік корисних сполук.
  • підживлення з маркуванням 5: 15: 45 характеризується підвищеним вмістом калію, прискорює процеси визрівання плодів, підвищує опірність рослин до погодних і кліматичних змін.

Крім використання » плантафола» в якості основної підгодівлі, універсальний препарат рекомендовано застосовувати в наступних випадках:

  • уповільнення або зупинка росту і розвитку рослин;
  • ураження кореневищ грибками або гниллю;
  • погіршення складу і якості грунту;
  • різкі погодні зміни, велика кількість опадів, підвищена вологість грунту і повітря;
  • поширення грибкових, вірусних і бактеріальних хвороб;
  • уповільнення процесів плодоношення.

Важливо! універсальний склад підгодівлі» плантафол » дозволяє прискорити визрівання врожаю, сприяє поліпшенню смакових і товарних якостей овочів, ягід і фруктів.

Інструкція по застосуванню

В якості позакореневого підживлення використовують водний розчин препарату, який виготовляють після ознайомлення з інструкцією із застосування добрива.

Кількість підгодівлі, яку необхідно розводити у відстояній воді, безпосередньо залежить від різновиду садових і городніх культур. Готовий розчин наливають в розпилювач і обприскують листовий покрив і стебла рослин.

  • для картоплі та інших коренеплодів робочий розчин виготовляють з 25 г порошку на відро води. Обприскування посадок проводять на початку періоду вегетації, до початку і після закінчення цвітіння.
  • для підгодівлі огірків» плантафол » використовують в якості кореневого підживлення. Роботи проводять спільно з поливом огіркових кущів.
  • щоб поліпшити ріст і плодоношення овочевих культур, готують розчин з 35 г препарату на відро відстояної води. Обприскування рослин проводять не більше 3 разів за вегетативний сезон з інтервалом в 10-14 діб.
  • ягідні чагарники і плодові дерева обробляють підгодівлею в період утворення бутонів і зав’язей з перервою в 10-12 діб. Розчин виготовляють з 30 г порошку на відро рідини.
  • декоративні чагарники і квіти обприскують препаратом не більше 2 разів за сезон. Щоб приготувати робочий розчин, використовують 20 г підгодівлі на 10 л рідини.
  • злакові посадки обприскують розчином, приготованим з розрахунку 40 г порошку на відро води. Роботи проводять 2-3 рази за вегетативний період.
  • щоб підгодувати виноградну лозу, потрібно розвести 30 г добрива в 10 л відстояної води. Далі використовують 25-30 мл розчину на 1 кв. М. Посадок.

Після обробки препарат повністю вбирається рослинами, не залишаючи на листовому покриві кірки або плівки.

Техніка безпеки

Універсальна підгодівля не містить шкідливих і токсичних сполук, тому безпечна для рослин, людей і домашніх тварин. У рідкісних випадках, потрапляючи на слизову оболонку і відкриті ділянки шкіри, засіб може викликати алергічні реакції.

Після закінчення обробки рослин досить ретельно вимити руки і обличчя або прийняти душ.

При використанні підгодівлі спільно з пестицидами, фунгіцидами, інсектицидами і органікою ефективність добрива не знижується.

Правила зберігання

Термін зберігання добрива, встановлений виробником – — 5 років. Зберігають» плантафол » в сухому, прохолодному, захищеному від сонячних променів приміщенні. Препарат прибирають в недоступне для дітей і тварин місце, подалі від харчових продуктів, напоїв, побутової хімії та лікарських препаратів.

Чим замінити

У разі відсутності в торгових точках «плантафола» його можна замінити наступними комплексними мінеральними добривами:

  • підживлення «майстер» від того ж виробника сприяє прискоренню визрівання врожаю;
  • добриво «мегафол» забезпечить рослинам захист від різних уражень і погодних аномалій;
  • препарат «кеміра» сприяє збільшенню врожайності.

своєчасне і правильне використання комплексних мінеральних підгодівлі забезпечить якісний і рясний урожай овочевих, плодових і ягідних культур на присадибній ділянці.