Посадка жимолості восени і основні правила догляду за нею

114

Жимолость-це чудовий садовий чагарник, який може використовуватися і як елемент ландшафтного дизайну, і для збору врожаю кисло-солодких з легкою гіркуватістю плодів. Деякі її сорти, наприклад, каприфоль, чудово підходить для вертикального озеленення. Нею прикрашають садові альтанки, паркани і стіни дачних будинків. Жимолость брауна відрізняється густою зеленню і красивими квітами з чудовим тонким ароматом. Татарська буде ідеальною для ледачих садівників, догляд за нею простий до неможливості. А кучерява стане відмінним варіантом для живоплоту. Про те, як і коли садити цей садовий чагарник і як правильно доглядати за ним – тема нашої статті.

Особливості посадки

Посадка жимолості восени і основні правила догляду за нею

Декоративна жимолость, як і барбарис, любить сонце

Ця садова ліана чудово росте на легких, добре удобрених грунтах, особливо коли вони добре дреновані. Декоративна жимолость, як і барбарис, любить сонце, тому для її посадки краще вибирати світле, але при цьому захищене від вітру місце на своїй садовій ділянці. Каприфоль і інші її сорти краще садити навесні. Для цього грунт в посадковій лунці слід змішати з перегноєм, калійної сіллю і суперфосфатними добривами. Татарська, кучерява та інша її різновид поглиблюється в землю приблизно на 30 см разом з кореневою шийкою. Їх пристовбурна зона мульчується торфом. За тим же принципом садиться і шапкова, і інші її види. Відео того, як відбувається посадка, можна знайти в інтернеті.

Каприфоль, брауна та інші декоративні сорти цього садового чагарнику для формування живоплоту та інших елементів ландшафтного дизайну садити потрібно на відстані не менше півтора метрів один від одного. Така посадка дозволить уникнути зайвого затінення цього світлолюбного рослини. Шапкова жимолость, яка вважається їстівною, може переносити затінення, тому правильно буде садити її на густозасаженном ділянці саду.

Кучерява ліана каприфоль і інші сорти цієї рослини досить легко пересідають, коли потрібно їх перенести з одного місця на інше. Важливо лише, якщо відбувається така посадка, повністю виключити пошкодження їх кореневої системи. Для цього на нове місце кущ переноситься разом із землею і при посадці не заглиблюється. Навесні цей садовий чагарник краще не пересаджувати, відклавши цю процедуру на період з кінця серпня і до тих пір, коли восени вдарять перші морози.

Правила догляду

Жимолость брауна, каприфоль, татарська, шапкова та інші її сорти відносяться до повільнорастущим рослинам. Зате ця ліана, також як і красива жива огорожа з бузку, довгі роки буде радувати вас своєю красою. Що стосується їстівної її різновиди, то першого плодоношення можна очікувати на 3-й рік після посадки. Догляд за рослиною до смішного простий. Він стосується в першу чергу поливу, який в першу половину літа повинен бути рясним. Це особливо стосується їстівних її сортів для попередження появи гіркоти в смаку ягід. Плоди їстівної жимолості потрібно вчасно збирати — вони дуже швидко обсипаються.

Навесні і восени дорослим кущах сортів каприфоль, татарська і брауна потрібно санітарна обрізка. Цей догляд буде полягати у видаленні засохлих, хворих або обламаних гілок. Для старих кущів можна провести омолоджуючу обрізку-повністю зрізати їх верхівку, залишивши довжину в 50 см від поверхні грунту, і вже на 2-й рік за рахунок молодих пагонів кущ повністю відновиться. Відео подібного омолодження чагарників є в інтернеті.

що стосується підгодівлі цього садового куща, то її досить проводити 1 раз в 3 роки. Використовувати для цього потрібно органічне добриво.
Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Посадка жимолості восени і основні правила догляду за нею

Каприфоль і інша декоративна жимолость, наприклад блискуча або татарська, вимагають помірного поливу. У період цвітіння в підготовлену для їх поливу воду можна додавати золу.

відео про правильне вирощування і догляд за чагарником

По закінченню плодоношення їстівної її різновиди відцвілий втечу рекомендується на половину обрізати і обробити бордоською сумішшю. Такий догляд попередить появу восени на кущах грибної інфекції.

Порядок розмноження

Жимолость брауна, татарська, блискуча, каприфоль і інші її сорти є перехресноопиляемимі, тому правильно буде мати кілька її кущів різних видів. Таким чином, можна домогтися не тільки збільшення врожаю, але і декоративного оформлення свого садової ділянки, якщо, звичайно, здійснювати правильний догляд за ними як навесні, так і влітку і навіть восени.

Ця рослина, як і багато інших декоративних чагарників, розмножується трьома способами:

  • живцями;
  • відводками;
  • насінням.

відео сюжет про вирощування жимолості з насіння

Живцевий спосіб розмноження, відео урок якого можна знайти у всесвітній мережі, є найпростішим. Їм рекомендується скористатися початківцям садівником. Якщо ж ви вирішили скористатися для цієї мети насінням, то готувати їх на посадку потрібно восени і зберігати їх посадженими в пісок до весни в холодильнику, а потім тільки садити в грунт. Такий догляд за ними буде найправильнішим, а посадка зовсім не складною.

Хвороби і шкідники

Кучерява татарська жимолость і інші її сорти вважаються досить сприйнятливими до хвороб і шкідників. Проте, навіть якщо здійснювався належний догляд, бути повністю впевненим у тому, що їх не торкнеться подібна напасть, не можна. Цей садовий кущі навесні, восени і в інший час року може вразити:

  • жимолостная попелиця, запідозрити її появи можна раптово пожовтілим листям, а позбавитися від неї слід обробкою спеціальними препаратами і обприскуваннями настоєм часнику, тютюну і перцю;
  • жимолостный кліщ – на нього рослина реагує появою темних плям на листках;
  • щитівка – вражений нею кущ виглядає млявим і швидко засихає;
  • жимолостная пальцекрилка – вона вражає ягоди, які зморщуються і опадають;
  • борошниста роса – утворює на нижньому боці листя білястий наліт, позбутися від поразки нею можна обробивши рослина деревною золою;
  • фітовіруси – від них, на жаль, позбавлення немає. Вражений ними так кущ доведеться викопати і спалити.