Чудові тюльпани у вашому саду-технологія вирощування тюльпанів у відкритому грунті

80

Хто б міг подумати, що тюльпани, вирощування яких всього п’ять століть тому було доступно тільки найбагатшим верствам населення, тепер будуть зустрічатися мало не в кожному квітнику. Ці яскраві квіти стали справжніми символами весни і пробудження природи! але чому у кого-то тюльпани виростають настільки чудовими, що важко відірвати очей, а у інших квіти виглядають не дуже презентабельно?

Зміст

 • Підготовка цибулин і вибір місця для їх посадки
 • Основні моменти посадки тюльпанів
 • Технологія вирощування тюльпанів — що важливо врахувати?

Підготовка цибулин і вибір місця для їх посадки

Хоча вирощування тюльпанів у відкритому грунті і вважається справою нескладною, доступною будь-якому садівникові-новачкові, на ділі потрібно врахувати безліч важливих дрібниць, щоб рослини вийшли рівними, красивими, з великими квітками. Часом навіть незначні помилки можуть привести до таких небажаних наслідків, як уповільнене зростання тюльпанів, підгнивання стебел або їх викривлення, утворення дрібних бутонів, поникання і швидке в’янення квіток і т. Д.

Чудові тюльпани у вашому саду-технологія вирощування тюльпанів у відкритому грунті

Запорука красивих, здорових тюльпанів-уважний відбір посадкового матеріалу

Прекрасних результатів вдається досягти, якщо:

  • вибрано підходяще місце для посадки тюльпанів, з хорошим грунтом і освітленістю;
  • цибулини перед посадкою пройшли ретельне сортування, і хворі, пошкоджені, дрібні екземпляри були відбраковані;
  • посадка цибулин відбувалася в найбільш вдале для цього час;
  • при висаджуванні дотримувалася глибина посадки і відстань між цибулинами;
  • відразу після танення снігу і аж до закінчення цвітіння тюльпанам був забезпечений належний догляд.

відео про вирощування тюльпанів
1.розглянемо докладніше, що являє собою технологія вирощування тюльпанів, і на які моменти обов’язково варто звернути увагу.

Запорука красивих, здорових тюльпанів-уважний відбір посадкового матеріалу. Ви можете купити вже підготовлені і оброблені належним чином цибулини або заготовити їх самостійно, викопавши в кінці вегетації тюльпанів. При самостійній заготівлі посадкового матеріалу цибулинки сортують і відправляють на зберігання в темне місце при температурі +20 градусів до осені.

Коли настане сприятливий час для посадки тюльпанів, цибулини знову перебирають, уважно оглядаючи на предмет пошкоджень, ознак захворювань і ураження гниллю. Після чого очищають вибрані цибулини від верхнього лушпиння, знезаражують розчином марганцівки і відразу висаджують в землю.

Чудові тюльпани у вашому саду-технологія вирощування тюльпанів у відкритому грунті

Коли настане сприятливий час для посадки тюльпанів, цибулини знову перебирають

місце для посадки тюльпанів слід визначити ще з літа. Причому потрібно не тільки взяти до уваги освітленість, реакцію грунту і залягання грунтових вод, але також добре продумати, де тюльпани будуть найкраще виглядати. Щоб різнокольорові бутони стали справжньою окрасою саду і викликали незмінне захоплення у ваших гостей і у перехожих, варто вивчити варіанти розміщення тюльпанів в дизайні саду.

Кращі умови для вирощування тюльпанів: рівний, незатінений ділянку (під деревами і в тіні будинку добре себе почувають тільки найвитриваліші сорти), реакція грунту близька до нейтральної, грунт легкий і родючий.

Основні моменти посадки тюльпанів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чудові тюльпани у вашому саду-технологія вирощування тюльпанів у відкритому грунті

Більшість садівників вважають за краще займатися посадкою тюльпанів в осінній час, щоб за зиму вони природним чином пройшли період охолодження, під час якого всередині цибулинок зароджуються паростки нових квітів. Навесні висаджувати цибулини теж можна, але будьте готові до більш пізніх термінів цвітіння тюльпанів.

Приблизно в другій половині вересня, коли температура землі вже опуститься до +10 градусів, а заморозки ще не почнуться, слід приступати до посадки тюльпанів. Для цього на грядці можна зробити борозенки підходящої глибини або під кожну цибулину викопувати совочком окрему лунку. На великих площах посадковий матеріал розкладають по розрівненій поверхні і потім рівномірно засипають землею.

Цибулини заглиблюйте в землю так, щоб глибина посадки дорівнювала потрійний висоті цибулини, — великі глибше, дрібні ближче до поверхні. При занадто глибокій посадці діток у цибулини утворюється набагато менше.

Відстань між тюльпанами може бути довільним, в залежності від ваших дизайнерських задумів, але все ж небажано розміщувати цибулини ближче, ніж в 10 см один від одного, інакше їм потім буде дуже тісно рости, та й викопування цибулин влітку виявиться скрутним.

Чудові тюльпани у вашому саду-технологія вирощування тюльпанів у відкритому грунті

Цибулини заглиблюйте в землю так, щоб глибина посадки дорівнювала потрійній висоті цибулини

Висаджені цибулини присипають родючим грунтом і мульчують посадки торфом або перегноєм для захисту рослин від морозів. Додаткове укриття посадок на зиму зазвичай не потрібно. Про інші тонкощі посадки тюльпанів ви зможете детально дізнатися в статті на нашому сайті.

Технологія вирощування тюльпанів-що важливо врахувати?

Навесні, як сніг розтане, з клумби згрібають мульчу і акуратно розпушують землю. Далі буде корисно внести азотовмісне добриво для кращого росту і розвитку зеленої частини рослин. Надалі протягом усього періоду вегетації не забувайте регулярно рихлити грунт і регулярно поливати грядку. Але пам’ятайте, що не можна занадто заливати тюльпани — будь застій вологи загрожує загниванням коренів.

Коли по весні ваші квіти покажуть перші паростки, подивіться-чи всі цибулини проросли, і чи всі паростки виглядають здоровими? якщо на якихось стеблинках виявилися ознаки хвороб, слід їх негайно викопати і знищити. Непророслі цибулини теж без жалю можна викопати.

Весняних ранкових заморозків можете не боятися, так як тюльпани навіть при появі бутонів спокійно переносять короткочасне зниження температури до -4 градусів. А як тільки настає хороша погода, рослини продовжують свій розвиток.

Чудові тюльпани у вашому саду-технологія вирощування тюльпанів у відкритому грунті

Коли по весні ваші квіти покажуть перші паростки, подивіться – чи всі цибулини проросли, і чи всі паростки виглядають здоровими

Тюльпани дуже люблять підгодівлі добривами:

 • багато користі принесе внесення комплексного добрива під час розгортання другого-третього листа у паростків тюльпанів;
 • перед цвітінням обов’язково підгодуйте тюльпани фосфором і калієм, щоб бутони сформувалися красивими і великими;
 • комплексне мінеральне добриво виявиться незайвим і під час розпускання квітів;
 • не можна використовувати для тюльпанів добрива, до складу яких входить хлор;
 • зручніше і безпечніше вносити підживлення у вигляді водних розчинів під час поливу, перед дощем або відразу після нього по вологій землі.

Готові комплексні добрива хороші тим, що в них в оптимальному співвідношенні містяться найважливіші для тюльпанів мікроелементи: бор, марганець, молібден, кобальт, цинк, сірка, мідь, залізо, магній (при цьому шкідливий для тюльпанів хлор відсутній). Недолік будь-якого з цих мікроелементів може негативно позначитися на розвитку і здоров’я тюльпанів.

Так, при нестачі бору, молібдену або цинку у тюльпанів може розвинутися хлороз, стебла будуть слабкими, якщо в грунті недостатньо сірки, листя у тюльпанів стають світло-зеленими або зовсім біліють, а від нестачі заліза – жовтіють. Сильний недолік магнію призводить до того, що краї і кінчики листя тюльпана починають загинатися і відмирати, цибулини таких рослин вже будуть непридатні для вигонки.

відео про вирощування, догляд і розмноження тюльпанів

Коли закінчиться цвітіння тюльпанів, догляд за рослинами слід продовжувати ще деякий час, якщо ви розраховуєте зібрати хороші, великі цибулини для вирощування наступного покоління прекрасних квітів. В такому випадку рекомендується виламати розпустилися бутони разом з квітконіжками — всі сили рослини підуть на формування цибулин, а не на розвиток насіннєвої коробочки. Тільки не обривайте листя, інакше урожай цибулин зменшиться в кілька разів.