Чим відрізняється лутрасил від спанбонду

81

Лутрасил і спанбонд — нетканий покривний матеріал, що значно полегшує працю аграріїв. Полімерний агротекстиль оберігає рослини від весняних заморозків, вітру, палючого літнього сонця, створює на грядках сприятливий мікроклімат, перешкоджаючи пересихання грунту. » дихаюче » полотно з синтетичних волокон може прослужити кілька сезонів.

Зміст

 • Чи є відмінності у лутрасила і спанбонда

  • Лутрасил

   • Таблиця: властивості і застосування лутрасила
   • Фотогалерея: використання лутрасила різної щільності
  • Спанбонд

   • Таблиця: покривний матеріал спанбонд
   • Фотогалерея: застосування спанбонду на ділянці
   • Відео: особливості спанбонду
  • Чим відрізняються лутрасил і спанбонд
 • Відкликання

Чи є відмінності у лутрасила і спанбонда

При виготовленні матеріалів застосовують однакову технологію «спанбонд». Для виробництва використовується полімерний розплав, отриманий з натуральних волокон (льону, бавовни) і хімічних (поліпропіленових). Тонкі нитки, укладені на стрічку транспортера, скріплюються, утворюючи полотно з дрібними порами. Скріплення ниток в полотні здійснюється різними способами, найпоширеніший з яких — термічне склеювання. Від методу скріплення залежить щільність матеріалу, що визначає його основні властивості і сфери використання.

Лутрасил

Це відома німецька марка агротекстилю. Нетканий матеріал виробляється чорного і білого кольору. Світле полотно використовується для влаштування теплиць, укриття рослин, чорне — для мульчування грунту. Матеріал легкий, добре пропускає повітря, воду, і зносостійкий-може застосовуватися 3-8 років. Полотно випускається 4 видів в залежності від щільності, позначеної цифрою після назви.

Чим відрізняється лутрасил від спанбонду

Лутрасил-це назва німецької марки

Таблиця: властивості і застосування лутрасила

названіетехнические характеристикиназначеніелутрасил 17белое легке, як павутинка, але міцне полотно щільністю 17г\м2 з високою світлопроникністю (не менше 92%). Температурний діапазон-до -2°с. Термін служби 3 роки.призначений для безкаркасного укриття рослин у весняно-літній період. Грядку з посівами або висадженої розсадою накривають полотном, присипаючи його по краях землею або притискаючи дошками. Використовують також в парниках і теплицях для додаткового укриття від холоду.лутрасил 30более щільний (30 г\м2) білий матеріал, що витримує заморозки до -7°с. Ранневесеннее і позднеосеннее укриття для накидання на рослини або гладкі дуги.лутрасил 40міцне світле полотно щільністю 40 г\м2 добре тримає тепло. Термін використання 4 роки.застосовується для безпосереднього укриття кущів, дерев в період холодів і як покривний матеріал на дугах.лутрасил 60 белыйвысокопрочный (60 г\м2), що зберігає свої властивості 4-6 років, матеріал для пристрою теплиць і парників.використовується замість плівки, пропускає вологу, захищає від будь-якого граду і сильних заморозків.лутрасил 60 чернийтакое ж щільне чорне агрополотно, довговічне (служить 8 років).застосовується як мульчуючий матеріал.

Фотогалерея: використання лутрасила різної щільності

Чим відрізняється лутрасил від спанбондулутрасил 17 забезпечить розсаді додатковий захист від нічних похолодань і занадто активного сонця вденьЧим відрізняється лутрасил від спанбондущоб томати не захворіли фітофторозом, на ніч їх накривають лутрасілом 30Чим відрізняється лутрасил від спанбондув тунельних укриттях лутрасілом 40, пропускає повітря, вологу та світло для рослин створюється комфортний мікрокліматЧим відрізняється лутрасил від спанбондуукриття білим щільним лутрасілом 60 допомагає трояндам добре перезимуватиЧим відрізняється лутрасил від спанбондучорний лутрасил успішно бореться з бур’янами, мінімізуючи використання гербіцидів
Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чим відрізняється лутрасил від спанбонду

Лутрасил нетоксичний, добре пропускає повітря і сонячне світло, акумулює тепло і, володіючи високою міцністю, проявляє стійкість до хімічних обробок.

Спанбонд

Спанбонд — агротекстиль російського виробництва, який також випускається двох кольорів — білого і чорного. Маркування суф вказує на добавку стабілізаторів від ультрафіолету, що запобігають процес руйнування поліпропілену під дією променів сонця, що дозволяє використовувати захисний матеріал не один сезон і зберегти посадки від легких заморозків і палючого сонця. Залежно від сфери використання застосовують полотно різної щільності.

Чим відрізняється лутрасил від спанбонду

Завдяки пористій поверхні спанбонд не погіршує повітрообмін, пропускає світло і воду

Таблиця: покривний матеріал спанбонд

щільність спанбонд визначені характеристикиварианты использования17 г\м2белий матеріал, легкий, не заважає росту пагонів і не перешкоджає проникненню вологи і сонячних променів. Володіючи влагопроницаемостью, дозволяє поливати рослини без зняття полотна.покривний матеріал без опори для захисту посадок і посівів від негоди.30 г \ м2матеріал білого кольору, що витримує заморозки до -2°с. Рекомендований для безкаркасних парників. Агротканина захищає овочеві та ягідні посадки, чагарники від шкідників, граду, палючої спеки, короткочасних нічних похолодань.40 г\м2 щільне світле полотно навесні на грядці забезпечує теплоізоляцію, сприяє дружній схожості насіння. Температурний діапазон-до -8°с. Рекомендується як укриття на дугах, в парниках і міні-тепличках.білий 60 г\м2прочная агротканина створює рослинам захист від сильного вітру, граду, снігу і заморозків.використовується для каркасних укриттів, утеплення чагарників, молодих дерев на зиму.чорний 60 г\м2товсте і міцне полотно, стійке до ультрафіолету.застосовується в якості мульчирующего матеріалу, що пригнічує бур’яни, сприяє швидкому прогріванню грунту, оберігає полеглі плоди від загнивання. Покриття таким полотном дозволяє рано висаджувати рослини, а також замінює собою сніговий покрив пізньої осені і в зимовий час, полегшуючи перезимівлю кущів і дерев.

Фотогалерея: застосування спанбонду на ділянці

Чим відрізняється лутрасил від спанбондулегкий тонкий спанбонд можна прямо укласти на овочеві кущики — вони не помнуть розсадуЧим відрізняється лутрасил від спанбондуза допомогою спанбонду 30 гм2 можна легко створити на ділянці оптимальні умови для росту і розвитку рослинЧим відрізняється лутрасил від спанбондуукриття спанбондом 42м2 захистить від холоду, а в жарку погоду збереже грунт вологоюЧим відрізняється лутрасил від спанбондуна зиму гортензію вкривають ковпаком з щільного спанбондуЧим відрізняється лутрасил від спанбондув якості мульчирующего матеріалу чорний спанбонд може перебувати в саду і городі круглий рік

Відео: особливості спанбонду

Чим відрізняються лутрасил і спанбонд

Агротканина різних виробників має подібні характеристики і прекрасно себе зарекомендувала як утеплювач рослин і як мульча. Матеріали відрізняються вартістю: ціна лутрасила 35-70 руб. За м. П. В залежності від щільності, спанбонд дешевше — 15-35 руб. За м. П. Крім того, вітчизняний агротекстиль володіє більшою стійкістю до ультрафіолетового випромінювання і випускається різноманітного формату: у вигляді рулонів, брикетів, пристовбурних квадратів, захисних чохлів і бинта.

Відгуки

Купила влітку чорний покривний матеріал і посадила грядку полуниці 10 метрів завдовжки і 3,2 м шириною (ледве такий знайшла в краснодарі). Матеріал виявився досить щільним, але як називався, забула, лутрасил, чи що, але ціна його 37 руб.за погонний метр (3 м 20 см ширина). Дуже мені сподобалася моя грядка. Хочу в цьому році навесні під таку ж тканину посадити помідори, перець, баклажани, кабачки і огірки, щоб витрачати менше часу на боротьбу з бур’янами і менше води на полив. Бачила в продажу оптом рулони (200 метрів) за ціною 2600 руб за рулон (ширина начебто така ж, товщину не запитала), тобто набагато дешевше собівартість одного погонного метра 13 рублів або 37 руб., різниця суттєва.

Іринак

Https://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=1775

Я спандбондом вкриваю полуницю, щоб раніше зацвіла і ягода раніше була. Спандбонд легкий, як павутинка, пропускає повітря і вологу на відміну від плівки. Але тепло зберігає менше. Плюс він легкий, і рослини під час росту самі його піднімають. Є нетканий матеріал чорного кольору і більш щільної текстури. Їм добре укрити землю, зробити надрізи і посадити туди рослини.

Сон-трава

Https://gdepapa.ru/forum/family/garden/topic20034/

… Особисто у мене досвід мульчування чорним лутрасилом невдалий: під ним грунт неможливо пролити і, головне, мурашники заводяться, а бур’яни вилазять точнехонько з дірок, прорізаних для посадок, і видирати кульбаби і осот доводиться прямо з культурного куща. Але, в принципі, якщо площі великі і садити передбачається тільки чагарники — напевно, в підстилці з лутрасила є сенс. А для поливу і підгодівлі можна і пляшки з відрізаним дном під кущі вкопати, а для стоку дощової води трохи дірок в лутрасилі напротикати (новий чорний лутрасил поводиться, як плівка — воду відштовхує). Під органічною мульчею без підстилки грунт краще дихає і її структура поліпшується, але тоді, щоб придавити бур’яни, мульчу потрібно сипати дуже товстим шаром і більше там не ритися, а то змішається кора з землею і знову посіяться бур’яни.

Imers

Https://forum.tvoysad.ru/viewtopic.php?t=1369&start=120