Томати дамські пальчики: смачні, врожайні, невибагливі

83

Сорт томатів дамські пальчики дозволяє зібрати хороший урожай смачних плодів при мінімальному догляді. Перші помідори з’являються через 100-105 днів від початку сходів, рослини продовжують плодоносити до самих заморозків. Томати можна вирощувати як у відкритому грунті, так і в теплиці.

Історія та опис сорту

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Томати дамські пальчики: смачні, врожайні, невибагливі

Сорт томатів дамські пальчики вирощують вже більше 100 ста років як в південних регіонах росії, так і в північних. Сорт дуже популярний в народі, проте в держреєстр був внесений тільки в 2006 році. Офіційно автором цього сорту вважається л.а. Мязіна, яка вивела добірну форму (з грушоподібними плодами).

Дамськими пальчиками називають помідори подовженої циліндричної форми, вони можуть бути з «носиком» і без нього. У цих томатів щільна шкірка, їх використовують в основному для засолювання. Вони можуть довго зберігатися і добре переносять транспортування.

Томати дамські пальчики: смачні, врожайні, невибагливі

Сорт томатів дамські пальчики отримав свою назву за подовжену форму плодів

Таблиця: характеристика сорту дамські пальчики

термін дозрівання. Помідори починають червоніти через 95-100 днів після сходів і продовжують дозрівати до самих заморозків.де вирощувати у відкритому грунті (також добре зарекомендував себе і в теплицях).урожайностьдо 3 кг з 1 м2 (в теплиці до 15 кг).висота куща 60 см (в теплиці до 120 см).пасинкування потрібно (в теплиці краще пасинкувати, залишаючи 1-2 стебла).розмір плода50 гвкусхарактерний томатний, з невеликою кислинкою.призначенняплоди ідеальні для консервування, підходять для салатів, довго зберігаються в свіжому вигляді (до 4 місяців в прохолодному місці).транспортабельність хороша.стійкість до заболеваниямпрактически не схильний фітофторозу (встигає дозрівати до його появи).способи виращіваніяпосев на розсаду проводять за 55-60 днів до висадки в грунт. У південних регіонах практикується посів насінням відразу в грунт.схема висадки рассади6-8 рослин на 1 м2 (оптимальна відстань між саджанцями — 40 см).догляд при посушливій погоді, видалення бур’янів.підв’язки потрібно (в теплиці рекомендується підв’язувати).

Відео: урожай томатів дамські пальчики

Особливості догляду

  1. оптимальна схема посадки для сорту: 6-8 рослин на 1 м2. Зручно садити в 2 ряди: тоді на грядці шириною 60-70 см можна зробити між рядами відстань в 40 см, між кущами залишаючи теж по 40 см.
  2. якщо розсада вийшла занадто висока — то її можна висаджувати лежачи (головою на північ — тоді вона буде підніматися до сонця на південь). В цьому випадку розвинеться потужна коренева система, і рослина буде більш міцним.
  3. у середній смузі і в північних регіонах можна висаджувати помідори, не чекаючи стійкого тепла, але тоді потрібно укрити розсаду нетканим матеріалом (підійдуть спанбонд або лутрасил). Через 2-3 тижні при настанні теплої погоди матеріал потрібно зняти, щоб рослини отримували достатньо світла.
  4. якщо немає можливості приділяти рослинам багато часу, то цей сорт-справжня знахідка. Основні проблеми з томатами — це підв’язка, пасинкування і прополка. Всього цього можна не робити з дамськими пальчиками. Помідори відмінно себе почувають без підв’язки, кущі, переплітаючись один з одним, утворюють своєрідний килим, всередині якого знаходяться плоди, що лежать практично на землі. Їх навіть полоти необов’язково. У південних районах це рятує помідори від зайвого сонця (на якому вони можуть просто «спектися»), трава ж вкриває плоди від пекучих сонячних променів. У теплиці, де висота рослини може досягти 1,2 м, все ж рекомендується кущі підв’язувати і пасинкувати: залишати 1-2 стебла і видаляти все нижнє листя.
  5. зростання і дозрівання плодів у цього сорту відбувається дружно. Можна не турбуватися про те, що дозрілі томати почнуть псуватися на кущі — вони відмінно перечекають деякий час до масового збору врожаю, не розтріскуючись.
  6. так як сорт ранньостиглий, то основний урожай дозріває до того моменту, коли почне лютувати фітофтора. Тому не потрібно ніяких обприскувань і можна отримати екологічно чистий продукт без будь-якої хімії. У щільні плоди з міцною шкіркою не проникають грибкові захворювання.
  7. дамські пальчики — це не гібрид, а універсальний сорт помідорів, тому можна самостійно готувати насіння, вибираючи для цього найбільш вдалі плоди.

Відгуки овочівників

Хороший сорт. Садила у відкритий грунт. Спочатку показує себе тугодумом, а потім щосили починає в’язати. Плодів багато, дуже смачні виходять у власному соку.

Amarant

Http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php?topic=4423.0

Сорт дуже сподобався. Висота куща не більше метра. Це в сибіру.

Https://rudachnik.ru/pomidory-sorta-damskie-palchiki-obsuzhdenie

Я ось згадала, що дамські пальчики моя мама багато років вирощувала. І не говорила про вершинку ніколи. Та й я не помічала гнилі і не пам’ятаю, щоб була.

Miss x

Https://www.forumhouse.ru/threads/384489/page-97