Томат гулівер-гордість вітчизняної селекції

83

Гулівер-томат від російського і нині живе селекціонера і підприємця любові мязіної. У своїх роботах вона робить особливий акцент на смаку плодів, схожості насіння і чистосортності. У гуллівера подовжені і щільні плоди, для свого типу вони дуже смачні, з підвищеним вмістом цукру.

Гулівер-творіння сучасного російського селекціонера

Любов анатоліївна мязіна займається селекцією більше 30 років. В її арсеналі сотні видів томатів: для відкритого і закритого грунту, з різними термінами дозрівання, великоплідні і для засолювання, сорти і гібриди з плодами різних форм і відтінків, включаючи двокольорові. На своєму офіційному сайті і у відеороликах селекціонер підкреслює, що її гібриди не мають ніякого відношення до гмо, вони створюються шляхом ручного запилення двох різних сортів. Отриманим сіянцям передаються кращі якості батьківського і материнського рослин.

Всього в держреєстр селекційних досягнень внесено 25 сортів і 39 гібридів томатів, створених мязиною. Гулівер пройшов випробування і зареєстрований в 2009 році. Гібрид районований лише для центрально-чорноземного регіону. Однак цей помідор намагаються виростити у всіх регіонах росії, причому успішно. Іноді любові анатоліївні приходять подячні відгуки про те, що врожайність перевершила очікувану і заявлену.

Відео: любов мязіна про свою роботу і томатних секретах

Опис гібрида гулівер

Кущ цього томата детермінантний, вершкуется на висоті 150-170 см. У регіонах, для яких гулівер не районований, наприклад, в сибіру або на уралі, рослина нижче — 50-60 см.відповідно, і заявленої врожайності він не покаже. Гібрид створювався для відкритого грунту, але на територіях ризикованого землеробства його краще культивувати під плівковим укриттям.

Від появи сходів до дозрівання плодів проходить 100 днів. Кисть у гуллівера проста, нерозгалужена, в кожній утворюється по 5-6 циліндричних плодів. Довжина одного — 10-12 см, маса — 94-116 г.несозревшіе помідори пофарбовані в світло-зелений колір, стиглі — в червоний.

Томат гулівер-гордість вітчизняної селекції

Помідори гулівер подовжені, нестиглі світло-зелені, дозріваючи, стають червоними

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Томат гулівер-гордість вітчизняної селекції

Шкірка томатів щільна, всередині всього дві насіннєві камери. Тут можна поспішно зробити висновок, що це звичайний гібрид з «пластмасовими» плодами для засолювання, але не тут-то було. Помідори гулівер ароматні, насіння всередині мало, м’якоть м’ясиста і цукриста. Поєднання таких якостей робить плоди універсальними, вони добре переносять транспортування, зберігаються до 4 тижнів без втрати товарного вигляду і відмінного смаку, підходять для свіжих салатів, цільноплідного консервування і виготовлення томатопродуктів: густих соків, пасти, соусів, кетчупів.

Помідори гулівер не розтріскуються, стійкі до вершинної гнилі. Завдяки дружному дозріванню гібрид йде від фітофтори. Мало того, цей томат добре переносить несприятливі погодні умови, зав’язує плоди в прохолоді і на спеці. Урожайність в промислових посадках — 220-691 ц/га.такий широкий діапазон говорить про прихований потенціал гібрида. Він готовий відгукуватися на хороший догляд. Автор гуллівера заявляє, що при дотриманні простої агротехніки з одного куща можна зібрати 4 кг смачних і красивих помідорів.

Томат гулівер-гордість вітчизняної селекції

Кущі гуллівера вражають своєю продуктивністю

Вирощування томату гулівер

Насіння томату гулівер сійте в останній декаді березня. До моменту висадки на постійне місце сіянцям має виповнитися 50-60 днів. Догляд в розсадний період складається з таких агроприемов, як:

  • пікіровка в фазі 1-2 справжніх листочків. Витягнулася розсаду заглиблюйте до сім’ядоль.
  • регулярні поливи в міру підсихання верхнього шару грунту.
  • розпушування землі в горщиках.
  • підживлення раз в 10-14 днів мінеральним добривом для розсади, в парнику або теплиці можна полити натуральними настоями коров’яку, посліду або кропиви.

Оптимальна температура для томатів протягом всієї вегетації- + 20… +25 °c. У відкритий грунт висаджуйте загартовані рослини і тільки після того, як мине загроза заморозків, а в теплицю або парник — на 2-3 тижні раніше. До цього моменту розсада гуллівера вже повинна мати по 5-7 справжніх листочків. Схема посадки для цього гібрида-40х70 см. У кожну лунку насипте по жмені перегною або компосту і столовій ложці золи.

Відео: любов мязина показує, як висаджувати розсаду томатів

Для рясного плодоношення:

  • поливайте висаджені томати 1 раз в тиждень, але рясно — 3-5 л під дорослий кущ з плодами;
  • выпалывайте бур’яни і розпушуйте землю, а ще краще тримати її під мульчею;
  • підгодовуйте мінеральними добривами для томатів раз в 2 тижні; органіка з моменту цвітіння не вітається, потрібен збалансований комплекс макро — і мікроелементів;
  • формуйте в 2-3 стебла, залишаючи найближчі до першої кисті пасинки і видаляючи всі інші;
  • в кінці липня прищипніть все верхівки і обірвіть квіткові кисті, які вже не встигнуть перетворитися на великі і смачні плоди.

На всі ці прийоми гулівер відповість збільшенням розміру плодів і, як наслідок, підвищенням врожайності. Кущі обов’язково підв’язуйте до кілків або шпалер. Плоди можна збирати недоспілими і дозарівать будинку. Коли температура вночі буде стабільно триматися нижче +10 °c, зберіть все налилися помідори, навіть ще зелені. Холодні, сирі ночі і ранки — це провісники насувається хвороби фітофтороз. Якщо ви залишите плоди на кущах, вони почнуть буріти і гнити.

Відгуки про томатах гулівер

Ми садимо томати гулівер, дуже багато їх на кущі: крупненькі, довгасті, і кущі маленькі-близько 50-60 см

Вишенка76

Https://dom.sibmama.ru/tomaty-udlin.htm

Я вирощувала деякі сорти від мязиной, але давно! все збираюся повторити, але руки не доходять. Хочу повторити жовтий перцевидний і гулівер.

Aleksan9ra

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=7251&start=2130

У мене в минулому році томат гулівер так завалилися, плоди великі, але мало, листя багато, стовбури потужні, всього см 70-80, а їх набік повело всіх, довелося підв’язувати

Kisanj

Https://www.asienda.ru/post/12889 /

У відкритому грунті великі « гулівер», « ем — чемпіон» , « пудовик» і в «семко» будь-які низькорослі великоплідні .

Fionalia

Https://forum.krasmama.ru/viewtopic.php?p=13529388&sid=241f39088aa15e525aafac30db78b39f