Коли починати прибирання картоплі, і чим її краще копати-лопатою або мотоблоком?

163

Збирати урожай овочів потрібно вчасно, інакше плоди почнуть псуватися, підгнивати, стануть не придатні для зберігання і вживання в їжу. Однак якщо дозрілі огірки і помідори відразу видно, то щодо картоплі початківці городники відчувають труднощі: коли копати картоплю?

За якими ознаками визначити, коли копати картоплю?

Певні дати назвати неможливо, оскільки терміни збирання картоплі залежать від безлічі факторів: від того, які були обрані сорти (ранні або пізні), коли картопля була посаджена, як ви за нею доглядали протягом літа, і які були погодні умови.

Хтось починає копати ще в липні-серпні, інші чекають кінця вересня. Одне можна сказати точно: влітку слід викопувати окремі кущики картоплі тільки для того, щоб відразу використовувати її для приготування страв – варена молода картопля розсипчаста і ніжна. А ось для зберігання викопаний раніше терміну картопля не підходить, так як шкірка у нього занадто тонка. Найменше пошкодження бульб може згодом привести до їх загнивання і псування запасів на зиму.

Більшість городників починають збір картоплі, коли бадилля пожовтіє і висохне. Але що робити, якщо частина бадилля ще зелена, частина пожовкла, а частина і зовсім полягла? настільки нерівномірне висихання бадилля обумовлено тим, що ні при зберіганні, ні при посадці картоплі самодіяльні картоплярі не відбирають коренеплоди по сортам і термінам дозрівання. Вся картопля висаджується в один час і забирається приблизно через 70-100 днів.

Коли починати прибирання картоплі, і чим її краще копати-лопатою або мотоблоком?

Більшість городників починають збір картоплі, коли бадилля пожовтіє і висохне

Однак зів’яла бадилля не завжди свідчить про дозрівання картоплі. Вона може вилягати при надлишку вологи або азоту – тоді верхня частина виростає дуже потужною, в той час як коренеплоди не встигають повністю дозріти. У деяких сортів бадилля до кінця вересня залишається зеленою, хоча бульби вже цілком можна викопувати. Тому найоптимальніший варіант-копка картоплі, починаючи з кінця серпня, аж до середини вересня.

Якщо вас долають сумніви, просто спробуйте викопати один-два кущика і подивитися, наскільки дозріли бульби. Виявивши в лунці картопля досить великого розміру з щільною шкіркою, можете приступати до збирання всього врожаю.

Чи насправді прибирання картоплі мотоблоком простіше, ніж лопатою?

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Коли починати прибирання картоплі, і чим її краще копати-лопатою або мотоблоком?
1 копати картоплю лопатою довго і важко – з незвички можна здорово навантажити спину. Добре, якщо ділянка з картоплею невеликий і помічників багато, а якщо належить викопати кілька соток удвох? багато овочівники вже давно прийшли до висновку, що простіше і швидше копати картоплю мотоблоком, та й посадка картоплі також може проводитися за допомогою мотоблока, що істотно полегшує процес.

Копка картоплі мотоблоком вимагає дотримання певних правил:

  • рядки посадженого картоплі повинні бути рівними;
  • відстань між рядками слід робити таке, щоб колеса мотоблока не заходили на сусідні ряди і не пошкоджували тим самим бульби;
  • використовуйте для прибирання картоплі спеціальне навісне обладнання для культиватора «картоплекопач», підібравши відповідну глибину копання;
  • якщо мотоблок йде легко по смузі, а на поверхні залишаються викопані бульби, значить, глибина копання налаштована правильно;
  • для полегшення управління культиватором рекомендується копати картоплю через ряд, інакше одне колесо мотоблока буде йти по зораному грунті, а інше – по твердій.

Коли починати прибирання картоплі, і чим її краще копати-лопатою або мотоблоком?

Багато овочівники вже давно прийшли до висновку, що простіше і швидше копати картоплю мотоблоком

Про те, як за допомогою мотоблока проводиться прибирання картоплі, відео ви знайдете у відповідній вкладці до цієї статті. Складнощі в управлінні культиватором у вас навряд чи виникнуть.

Корисні поради з прибирання картоплі

Перед тим як почати копати картоплю, рекомендується попередньо за 10-14 днів скосити бадилля разом з бур’янами, залишивши надземну частину висотою 10 см.цей крок дуже важливий з двох причин. По-перше, при скошеної бадиллі поживні речовини з надземної частини почнуть переходити в бульби, завдяки чому шкірка швидше дозріє, і збільшиться лежкість картоплі. По-друге, накопичилися за літо хвороби на бадиллі не проникнуть в бульби, що також сприятливо вплине на якість зберігання врожаю.

відео про ручну збірку картоплі
1 викопавши всю картоплю, не залишайте на полі вирвані бур’яни і бадилля, особливо якщо ви щорічно вирощуєте картоплю на одному і тому ж місці. Розкидані рослинні відходи стануть резервацією для різних вірусних, грибних і бактеріальних захворювань, які на наступний рік можуть завдати шкоди новому врожаю. А що залишилися в грунті дрібні бур’яни дозріють і ускладнять вам роботу в новому сезоні. Тому бадилля і бур’яни збирають, підсушують і спалюють через пару днів.

Коли починати прибирання картоплі, і чим її краще копати-лопатою або мотоблоком?

Викопавши всю картоплю, не залишайте на полі вирвані бур’яни і бадилля