Посадка квасолі і збирання врожаю в покладений термін

82

Приступаючи до розбивки городу перед новим сезоном, ви обмірковуєте, як зручніше розмістити всі необхідні овочеві культури, де розташувати грядку з цибулею, з помідорами, огірками, кабачками і т.д. При цьому в більшості випадків городники і не згадують про посадку квасолі.

Передмова

Але ж стручкова, спаржева і зернова квасоля неймовірно корисна для організму! багата клітковиною, рослинним білком, найважливішими вітамінами і мінералами, ця бобова культура, без сумнівів, заслуговує місця на вашій ділянці. Тим більше, посадка квасолі легко може здійснюватися уздовж огорожі, навколо будинку, між рядами картоплі і капусти або під плодовими деревами і чагарниками, не вимагаючи окремих грядок.

Посадивши на своїй ділянці квасолю, ви відразу вб’єте двох зайців: зберете урожай смачних і корисних бобів і заодно підготуєте найкращі умови для вирощування овочів в наступному сезоні, адже ця бобова культура насичує грунт азотом.

відео про вирощування квасолі

Вибір місця під квасолю залежить від того, який різновид ви збираєтеся вирощувати. Кущову квасоля найзручніше садити на грядках або в міжряддях капусти і картоплі, а плететься квасоля чудово буде відчувати себе на будь-якому місці – головне, щоб поруч була опора, яку можна обплести (жердина, соняшники, кукурудза, кущі, дерева або паркан).

Підготовка грунту і насіння квасолі

Бобові культури найкраще ростуть і приносять урожай на родючих, добре дренованих, легких грунтах. Якщо ж на вашій ділянці земля глиниста, і грунтові води розташовані близько, квасоля може зовсім не вирости.

Щоб підвищити врожайність квасолі, перед посадкою насіння в землю вносять компост або перегній, додатково можна скористатися аміачною селітрою в якості добрива і додати суміш з суперфосфату і хлористого калію. Надлишок азоту в грунті призведе до посилення зростання зеленої маси у квасолі, на шкоду розвитку стручків.

Посадка квасолі і збирання врожаю в покладений термін

Щоб підвищити врожайність квасолі, перед посадкою насіння в землю вносять компост або перегній

Починають посів насіння квасолі вже в квітні-травні, але оскільки сходи прокльовуються вже через тиждень, а заморозки на початку травня – не рідкість, рекомендується попередньо обробити боби перед тим, як посадити квасолю. Обробка насіння полягає в наступному:

  • ретельно перевірте боби на наявність хворих, нестандартних і пошкоджених точильником і відсортуйте якісне насіння;
  • для прискорення проростання насіння краще замочити на ніч в талій воді (тільки не залишайте боби у воді довше 15 годин, щоб вони не » захлинулися»);
  • перш ніж почати посадку, опустіть набряклі квасолини на п’ять хвилин в теплий водний розчин борної кислоти і амонію – це захистить сходи квасолі від бульбочкового довгоносика.

Посадка квасолі і подальший догляд за рослинами

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Посадка квасолі і збирання врожаю в покладений термін

Коли температура повітря підніметься до 15 градусів, а ймовірність нічних заморозків зійде нанівець, можна приступити до посадки насіння квасолі. Оптимальною глибиною закладення бобів в грунт вважається глибина в п’ять сантиметр, занадто глибока посадка призведе до уповільнення схожості і до ймовірності загнивання квасолин, а занадто дрібна – до вилягання сходів.

Посадка квасолі і збирання врожаю в покладений термін

При посадці в городі напіввитких і кучерявих сортів поставте двометрову шпалеру

Висіваючи кущові сорти, залишайте між насінням близько 20 см, наступний ряд засівається на відстані 40 см від попереднього, боби висаджуються в шаховому порядку. Більше чотирьох рядків робити небажано.

При посадці в городі напіввитких і кучерявих сортів поставте двометрову шпалеру, вкопавши два жердини і натягнувши між ними мотузку або дріт, і висівайте насіння по обидві сторони від шпалери. Відстань між бобами витримується по 30 см. Можна висаджувати кучеряву квасолю гніздами, опускаючи в одну лунку по п’ять бобів, тоді замість шпалери вам знадобиться вбити в землю кілочок, навколо якого і будуть згодом витися рослини. Тільки не використовуйте пластмасову або металеву опору, оскільки квасоля не зможе за неї зачепитися.

Здійснивши посів квасолі, полийте грядку і ущільните її зворотною стороною грабель. Для захисту від нічних заморозків накривайте посіви покривним матеріалом. При появі сходів рекомендується їх підгорнути, щоб надати рослинам стійкість.

Посадка квасолі і збирання врожаю в покладений термін

Здійснивши посів квасолі, полийте грядку і ущільните її зворотною стороною грабель

Подальший догляд за квасолею:

  • до цвітіння паростки поливають не частіше разу в тиждень (надлишок вологи призводить до розростання листя) при посушливій погоді;
  • з появою квіток і стручків квасолі полив збільшується вдвічі;
  • після кожного поливу квасолі або дощу міжряддя необхідно рихлити;
  • бур’яни видаляти по мірі появи;
  • перша підгодівля суперфосфатом проводиться при формуванні першого справжнього листочка, другий раз квасоля підгодовують калійної сіллю під час бутонізації;
  • коли рослини досягнуть двох метрів у висоту, їх потрібно прищипнути зверху, щоб стимулювати появу зав’язей.

Як і коли збирати квасолю

На смак бобів великий вплив робить час збору врожаю, тому, якщо ви хочете отримати смачну квасолю, не пропустіть відповідні терміни, і намагайтеся збирати стручки вранці, поки вони насичені нічною вологою. Стручки квасолі зрізають ножицями або різко обривають, притримуючи стебло іншою рукою.

відео про збір квасолі

Прибирання квасолі починається через два тижні з появи квіток і проводиться через кожні два дні, поки все «лопатки» не визріють. Тут важливо врахувати, в якому вигляді ви збираєтеся вживати квасолю? якщо вас цікавлять стручки разом зі стулками, збирайте їх, поки стулки виглядають зеленими і соковитими, а їх довжина не перевищує п’яти сантиметрів. Якщо ж вам ля приготування їжі потрібні самі боби, збір квасолі проводиться в період молочної зрілості «лопаток», коли вони досягають своєї максимальної величини і найкращих смакових якостей. На насіння збирають вже почорнілі стручки.