Водяні лілії або латаття у вашому саду

72

Ніжні квіти, що розпустилися на водній гладі, полонять своєю загадковою красою, так і хочеться забрати їх з водойми з собою і поселити на своїй ділянці, щоб милуватися знову і знову! водяна лілія, латаття, німфея – все це назви одного з найпрекрасніших водних рослин роду німфея, сімейства кувшінкових, а в індії і в єгипті деякі види німфей з давніх пір називають лотосом.

Водяні лілії

Ніжні квіти, що розпустилися на водній гладі, полонять своєю загадковою красою, так і хочеться забрати їх з водойми з собою і поселити на своїй ділянці, щоб милуватися знову і знову!

Латаття, німфея – все це назви одного з найпрекрасніших водних рослин роду німфея, сімейства глечикових, а в індії і в єгипті деякі види німфей з давніх пір називають лотосом.тільки не сплутайте з водяними морські лілії! за зовнішнім виглядом вони віддалено нагадують красиві латаття, тільки на відміну від справжніх квітів можуть вільно пересуватися по морському дну, так як в дійсності є примітивними морськими тваринами, родичами морських зірок.

Водяні лілії або латаття у вашому саду

У теплих країнах ростуть водяні лілії бузкових відтінків, блакитних і фіолетових

Різноманітних представників латаття можна зустріти в найвіддаленіших куточках земної кулі: традиційного білого кольору, всіляких відтінків рожевого, бордового, червоного, оранжевого, жовтого. У теплих країнах ростуть водяні лілії бузкових відтінків, блакитних і фіолетових. Ці різновиди німфей в умовах російського клімату не виживають, вирощувати їх можна тільки в утеплених зимових садах. Решта ж латаття благополучно переносять зиму, і підходять для вирощування в середній смузі росії.

відео про посадку водяної лілії

Якщо ви загорілися ідеєю поселити на своїй ділянці прекрасну водяну лілію, вам потрібно буде:

  • заздалегідь передбачити водойма необхідної глибини, в залежності від сорту німфеї;
  • вибрати сонячне місце для розташування водойми;
  • розрахувати, скільки рослин висадити, щоб їм не було тісно;
  • підготувати відповідну базу;
  • продумати, як і де латаття будуть зимувати.

Створюємо оптимальні умови для водяної лілії

Хочете все літо милуватися тим, як водна лілія розпускає чудові квітки серед плаваючих блискучих листя на поверхні води? тоді водойма для неї слід розмістити в сонячному місці, щоб дерева і високі чагарники були розташовані з північного боку, не затінюючи водойму. У тіні латаття цвісти не буде, хоча деяким сортам німфеї досить декількох годин сонячного кольору для рясного цвітіння.

Водяні лілії або латаття у вашому саду

У тіні латаття цвісти не буде

Можливо, вам здасться красивою ідея поселити болотні лілії в невеликий фонтан на своїй ділянці. Робити цього не варто, тому що глечикам подобається стояча вода. Для вирощування водяних лілій підійде будь-яка водойма: будь то пластикові ємності, призначені для вкопування, старі чавунні ванни, бочки або власноруч створений мініатюрний ставок. Подивіться, як красиво виглядають в невеликих ємностях карликові водяні лілії – фото ви знайдете у відповідній вкладці.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Водяні лілії або латаття у вашому саду

Виходячи з глибини водойми, вибирайте сорти водяних лілій:

  • при глибині до 15 см висаджуйте карликові рослини з діаметром квітки до 10 см;
  • у ємностях глибиною до 30 см можна вирощувати дрібні латаття з квітками діаметром до 15 см, на поверхні води рослина займе площу від 70 до 110 см;
  • на глибину до 60 см висаджують середні німфеї з квітками трохи більшого діаметру і площею близько 120-150 см;
  • при глибині водойми від 50 см до 1 м комфортно себе почувають великі лілії, діаметр квіток у яких досягає 25 см, а на поверхні води одна рослина займає площу від півтора до двох метрів.

Плануючи, скільки водяних лілій посадити в одній водоймі, враховуйте, що найбільш природно і гармонійно виглядає водна гладь, покрита листям латаття максимум на дві третини.

Водяні лілії або латаття у вашому саду

При глибині до 15 см висаджуйте карликові рослини з діаметром квітки до 10 см

Висаджуємо латаття в грунт

Середні і карликові водяні лілії протягом декількох сезонів прекрасно ростуть в контейнерах, обсяг яких становить від 10 літрів до 50 літрів. У контейнерах, забезпечених ручками, латаття вирощувати зручно, адже ви в будь-який час можете переставити їх в інше місце або поміняти глибину занурення, домігшись потрібного декоративного ефекту.

Болотна лілія добре себе почуває в контейнерах, наповнених сумішшю з перепрілої соснової хвої, листового компосту і річкового піску. На дно для дренажу насипте шар дрібної гальки в 2 см, а інший обсяг контейнера заповніть субстратом. Такий субстрат швидко замулиться, забезпечивши водяній лілії необхідні поживні речовини для гарного росту і рясного цвітіння. Кореневище рослини помістіть в контейнер так, щоб точка росту виявилася над субстратом, зверху присипте великим піском, тоді при зануренні ємності з лататтям в воду не виникне каламуті.

Занурювати контейнер з лілією у водойму слід спочатку на невелику глибину, щоб листя могли досягти водної поверхні. З появою нових листя річкова лілія переміщається глибше.

Як зимує водяна лілія – догляд восени і навесні

В глибоких водоймах, в яких кореневища латаття знаходяться на глибині більше 70 см, тобто нижче рівня промерзання води, рослини можуть благополучно перенести зиму, особливо це стосується такого поширеного в росії виду, як біла водяна лілія. Якщо ж ви вирощуєте німфеї в більш дрібних водоймах і ємностях, восени вам потрібно буде подбати про те, як ваші рослини будуть зимувати.

Водяні лілії або латаття у вашому саду

Навесні, як тільки вода у водоймах почне прогріватися, німфеї прокинуться

Існують різні способи зимівлі латаття. Наприклад, можна в кінці жовтня упакувати контейнери з водяними ліліями в поліетиленові пакети і перенести в непромерзаючий підвал, де взимку температура тримається на рівні +5 градусів. Занурювати їх у воду в підвалі не має особливого сенсу, латаття чудово збережуться і без води, в герметично зав’язаних поліетиленових пакетах, які не дозволять молодим листю і точці росту рослини замерзнути.

Інший варіант – залишити водяні лілії в ставку на глибині близько півметра, накидавши зверху снігу, щоб утворився великий сніговий пагорб, висотою в півтора метра. Під таким укриттям латаття не промерзнуть і в суворі морози. Ви можете також перенести глибокої осені контейнери з ліліями в попередньо викопану яму і закопати їх там на глибині до 50 см, а навесні дістати і повернути у водойму.

відео про водяні лілії в саду

Навесні, як тільки вода у водоймах почне прогріватися, німфеї прокинуться. При нестачі талої води у водоймі просто додайте туди водопровідної води, і нехай вас не бентежить, що через кілька днів вода стане мутно-зеленої – через тиждень вона знову знайде прозорість.