Від золотої до фіолетової — яких забарвлень бувають лілії

13

Краса елегантної, витонченої лілії оспівана поетами, відображена на полотнах художників. Цій квітці здавна приписували божественне походження, заможні римляни прикрашали ліліями свої будинки, колісниці і одяг, біла лілія була символом царюючих династій і знатних будинків в європі.

Сорти і гібриди лілій

Хоча назва лілії означає «білий-білий» в перекладі з древнегалльского мови, в даний час існує безліч різновидів цього чудесного квітки самих різних забарвлень: білих, рожевих, жовтих, помаранчевих, червоних, фіолетових, золотих і навіть чорних (не зустрічається тільки блакитна лілія).

Російські садівники найчастіше вирощують на своїх ділянках азіатські видові лілії жовто-оранжевих відтінків (тигрову, даурскую, давида, хенрі), зустрічаються в квітниках і красиві представники азіатських гібридів: рожева імла, вероніка, аеліта, амалія, редстарт, новинка, жизель, нічка, струнка, а також інші сорти лілій, які відносно стійкі до хвороб і зимостійкі. Давайте розберемося, які різновиди лілій пристосовані до вирощування в російському кліматі.

Від золотої до фіолетової - яких забарвлень бувають лілії

Російські садівники найчастіше вирощують на своїх ділянках азіатські видові лілії жовто-помаранчевих відтінків

На сьогоднішній день в світі вирощується понад 10 000 сортів лілій, які поділяються на вісім основних гібридних груп.

відео про лілії

Азіатські гібриди

Ця група найчисленніша, в неї входять досить невибагливі види лілій, вони добре ростуть і на ділянках, відкритих сонячним променям, і в півтіні, легко розмножуються і не бояться морозів. Азіатські гібриди дуже різноманітні за зовнішнім виглядом:

  • квітки можуть бути спрямовані в бік, вгору або вниз;
  • лілії зібрані в просту кисть (конічна, щитковидная, циліндрична, зонтикоподібних) або в складну волоть;
  • форма квіток зустрічається трубчаста, чашоподібна, зірчаста, чалмовидна;
  • різноманітні відтінки, за винятком блакитних і синіх;
  • частки оцвітини можуть мати дво-або триколірне забарвлення з мазками і цяточками контрастного кольору;
  • висота лілій коливається від найменших рослин по 20 см до гігантських – по 170 см.

Саме до групи азіатські гібриди відноситься загадкова чорна лілія , висока рослина (до 110 см) з великими квітками рідкісного чорно-бордового кольору.

Від золотої до фіолетової - яких забарвлень бувають лілії

До групи азіатські гібриди відноситься загадкова чорна лілія

Кучеряві гібриди

Сортів, що відносяться до групи кучеряві гібриди, налічується не більше ста. Рослини висотою близько 140 см мають чалмовідние квітки, спрямовані вниз. Цвітіння починається в другій половині липня. Ростуть лілії на будь-якому грунті, люблять тінисті ділянки, відрізняються посухостійкістю і морозостійкістю. Найбільш поширені сорти: жовті лілії gay lights, marhan вишнево-оранжевого кольору і сорт пам’яті єсиновской з квітками бурякового кольору.

Білосніжні гібриди

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Від золотої до фіолетової - яких забарвлень бувають лілії

У нас білосніжні гібриди не надто поширені з тієї причини, що вони не відрізняються стійкістю до хвороб. Прекрасні білосніжні лілії з воронкоподібними широкими квітками, що виділяють тонкий аромат, найкраще ростуть на лужному грунті. Їм необхідно відкрите сонячне місце, а в другій половині літа (в період спокою рослини) повинна стояти спекотна суха погода – тоді лілії цієї групи гібридів будуть радувати вас своєю красою.

Американські гібриди

Для гарного росту сортам лілій, що відносяться до групи американські гібриди, потрібна добре дренований вологий грунт. Серед нечисленних сортів найбільш відомі червоні лілії з малиновим відтінком afterglow і del norte, а також золотисто-жовті лілії sun gabriel.

Від золотої до фіолетової - яких забарвлень бувають лілії

Серед нечисленних сортів найбільш відомі червоні лілії з малиновим відтінком afterglow і del norte

Довгоквіткові гібриди

Ці сорти хоч і володіють оригінальним зовнішнім виглядом, але в нашій країні дуже рідко зустрічаються, оскільки вельми вимогливі до догляду. На ринку квітів іноді можна зустріти білосніжні лілії lorina або snow queen, рідше – рожеві лілії elegant lady, вишневі divine і жовті deliana.

Трубчасті гібриди

Великою різноманітністю форм, забарвлень і спрямованості квіток відрізняються сорти, що увійшли до групи трубчастих гібридів. Дуже красива золота лілія golden splendor, а також кремова brigitta з трубчастими квітками, спрямованими в сторони. Особливої уваги заслуговують сорти з білими зірчастими ліліями: bright cloud, pagoda bells, corona white. Цвісти рослини починають з другої половини липня, у висоту можуть досягати 150 см.

Східні гібриди

Від золотої до фіолетової - яких забарвлень бувають лілії

Східні гібриди цвітуть в росії з кінця липня по серпень

Лілії цієї групи називають також орієнталі, їх великі квітки надзвичайно красиві і ароматні. Відтінки можуть бути від білосніжного до біло-рожевого і насиченого малинового, по центральній частині пелюсток іноді проходять смужки і цяточки. По-справжньому екзотичний вигляд мають фіолетові лілії barracuda з темно-рожевими пелюстками яскраво-фіолетовим крапом. Східні гібриди цвітуть в росії з кінця липня по серпень, вважають за краще ділянки, відкриті для сонця і закриті для вітру, а також родючий слабокислу грунт.

Гібриди, що не увійшли в перераховані групи

В результаті схрещування різних різновидів лілій, селекціонерам вдалося отримати дивно красиві квіти, що об’єднують в собі переваги відразу декількох сортів. Так, стійкістю до хвороб і цікавою забарвленням відрізняється first crown — червона лілія з цяточками і бронзовою облямівкою на пелюстках, що відноситься до оа-гібридам.

відео про гібриди лілій

У групі ла-гібридів лілії зовні нагадують сорти азіатських гібридів, тільки самі квітки більші і краю у них закруглені. Дуже хороша лілія помаранчева royal perfum, лососево-абрикосова salmon classic, зеленувата royal fantasy, жовто-зелена dante і коралово-червона corall fashion.