Гібрид малини і полуниці-чи варто їх вирощувати?

97

Якщо вам хочеться здивувати гостей або порадувати своїх дітей незвичайними ягодами, спробуйте виростити на ділянці гібрид малини і полуниці з спокусливими яскравими плодами, або чорну ожиномалину з чудовим ароматом. У порівнянні зі звичайною червоною малиною такі ласощі обов’язково справить на всіх враження і викличе непідробний інтерес.

Гібрид малини і полуниці — неможливе можливо?

Гібрид малини і полуниці-чи варто їх вирощувати?

Фото гібрида полуниці та малини

Почувши про таку дивину, досвідчені садівники глузливо знизують плечима: неможливо схрестити трав’яниста рослина і деревний чагарник, хитрі торговці просто наживаються на наївних новачках! однак саджанці та насіння гібридів садової полуниці з малиною все ж успішно продаються на ринку за непристойними цінами. Мало того, з них дійсно виростають незвичайні рослини…

Як же селекціонерам вдалося вивести новий вид, під назвою клубмаліна або малініка з двох несхожих культур? адже відомо, що плід малини являє собою зрощені кістянки, а плід суниці — розрослося квітколоже з крихітними плодами-горішками. Які ягоди можуть вийти при схрещуванні?

відео про гібрид малини і полуниці

Виявляється, саджанці, які у нас пропонують під виглядом малино-полуниці, а за кордоном називають strawberry-raspberry, на ділі є карликової різновидом малини rubus illecebrosus focke. Її ви можете зустріти під іншими назвами:

  • спокуслива,
  • іллецеброїдна,
  • тибетська,
  • китайська,
  • гімалайська,
  • сунична або полунична,
  • карликова.

Посадка і вирощування гібрида відбувається за звичайними правилами. В результаті виростає напівчагарник висотою від півметра і вище, з червоними колючими пагонами і непарноперистими листям. З кінця червня рослина покривається великими білими квітами, а до серпня починається плодоношення (на однорічних пагонах), яке триває до осінніх заморозків.

Гібрид малини і полуниці-чи варто їх вирощувати?

Фотографія гібрида полуниці та малини

Ягоди у цієї рослини і справді виглядають незвично, нагадуючи за зовнішнім виглядом велику садову суницю. Смак солодкий, приємний, близький до малинового, але все ж дещо поступається смаку звичайної малини. На плодових гілочках дозріває до п’яти ягід вагою близько 3 г, урожай виходить досить хороший.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Гібрид малини і полуниці-чи варто їх вирощувати?

Інший гібрид-малініка (бульбочко-малина або strasberry), до малині не має ніякого відношення: ягоди лише зовні трохи схожі з нею, завдяки округлій формі і темно-червоному кольору. По суті, це незвичайний різновид садової суниці, яка вирощувалася за кордоном ще на початку 20 століття.

Враховуючи вартість посадкового матеріалу цих ексклюзивних рослин і досить посередній смак їх ягід, доцільніше виділити на ділянці більше місця під кращі сорти малини з великими смачними плодами, а гібриди малини з суницею залишити тільки в якості екзотики і для оформлення десертів.

За що цінується гібрид малини і ожини?

Зовсім по-іншому справа йде з гібридами, отриманими від схрещування звичайної малини і ожини. Селекціонери вже давно старанно виводять все нові сорти ожиномалини, намагаючись об’єднати в одній культурі всі найцінніші якості двох батьківських культур. І вітчизняні садівники із задоволенням вирощують на своїх ділянках поряд з червоноплідними малиновими сортами темно-фіолетову ожиномалину.

Гібрид малини і полуниці-чи варто їх вирощувати?

На фото ежемалина

1. За які якості цінується ця дивовижна ягідна культура? від ожини вона отримала невибагливість, високу врожайність і великоплідність, а від малини — приємний аромат і хорошу зимостійкість.

Ожиномалина володіє оригінальним кислувато-солодким смаком, який у деяких сортів лише віддалено нагадує смак батьківських культур. При цьому більшість садівників впевнено заявляє, що смакові якості малиноежевічних ягідок набагато краще, ніж у звичайної малини або ожини.

При селекції багатьох сучасних сортів малини з великими плодами були використані малино-ожинові гібриди. Саме цим пояснюється формування багатоягідних розгалужених кистей, характерних для ожини, і недостатня морозостійкість великоплідних малинних сортів.

Кращі малиново-ожинові гібриди-сілван та інші

Гібрид малини і полуниці-чи варто їх вирощувати?

Фотографія ежемалины

Перший гібрид від ожини і малини був отриманий в 1881 році американським селекціонером. Його ім’ям і була названа нова дивовижна культура-логанберрі або ягода логана . До сих пір цей старовинний сорт популярний у садівників завдяки смачним червоним ягодам досить великого розміру (близько 4 см в довжину) і раннім термінам дозрівання. А сучасний клон гібрида логанберрі ще й не має шипів.

У європейських країнах найбільш відома ожиномалина тайберрі з темно-червоними витягнутими плодами чудового смаку. Сорт відрізняється раннім дружним плодоношенням і неймовірною врожайністю-з одного куща можна зібрати до 12 кг.тайберрі приваблює не тільки смачними ягодами, але і красивим цвітінням, завдяки чому кущі можуть виконувати декоративну функцію на ділянці. Додаткові плюси: стійкість до захворювань, хороша приживлюваність кущів і прекрасна транспортабельність плодів.

відео про тайберрі

До малінноежевічнимі сортам часто відносять і садову ожину сілван . Цінується вона за чудовий солодкий смак і вважається однією з кращих за смаковими якостями, поступаючись тільки гібриду бойсенберрі. Чорні блискучі плоди сорту сілван дуже великі (при гарному догляді досягають ваги 12 г), мають форму сильно витягнутого конуса. В одній гілочці може визрівати до 10 ягід, з куща вдається отримати близько 4 кг врожаю. Плодоношення починається з кінця липня, причому дозрівання в кистях відбувається нерівномірно. Однак є у сілван великий мінус — дуже колючі кущі.

Малина геракл і дочка геракла-улюблені садівниками ремонтантні сорти

&1&

Серед відомих ремонтантних сортів малина геракл і її не менш вдалий» нащадок » — дочка геракла заслужено користуються великою популярністю у садівників. Ці сорти поєднують в собі кращі малинові якості, хоча і невеликі недоліки у них теж є.

Плюси і мінуси сорту малини геракл

&1&

На фото сорт малини» геракл »

Ця неймовірно апетитна ягода так і притягує погляд! з початку серпня і до середини осені кущі щедро усипані красивими великими ягодами усіченої конусоподібної форми, привабливого рубінового кольору. При гарному догляді з одного кущика вдається зібрати до трьох кілограмів відмінною малини за один сезон, причому на осінній час припадає третина врожаю. Середня вага плодів близько 9 г, але зустрічаються екземпляри і по 15 г.

Плодоношення у даного сорту відбувається на однорічних пагонах, переважно у верхній частині стебла. Хоча в деяких випадках зона плодоношення займає більше половини втечі.

відео про сорт малини» геракл »

Смак плодів характерний «малиновий», з помітною кислинкою, м’якоть щільна, завдяки чому ягоди добре переносять транспортування і прекрасно підходять для заморозки. З малини даного сорту виходять відмінні компоти, джеми і варення.

Кущі малини геракл малорозкидисті, середньої висоти. Пагони поточного року влітку мають зеленуватий відтінок, а до осені набувають вишневий колір і восковий наліт, дворічні пагони — коричневі. Стебла покриті численними жорсткими шипами. Міцні прямостоячі гілки не вимагають підв’язки до шпалер і не згинаються під вагою врожаю.

Безсумнівна перевага сорту в тому, що хвороби і поширені шкідники його не ушкоджують за рахунок пізнього плодоношення, тому ягоди виходять не червивими. До того ж, малина геракл відрізняється підвищеною стійкістю до загнивання.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

До недоліків відносять зайву шипуватість пагонів, кислуватий смак ягід, розтягнуті терміни плодоношення (в деяких регіонах урожай не визріває повністю) і слабке побегообразование. Втім, один кущ дає три-чотири втечі заміщення-цього цілком достатньо для розмноження сорту.

&1&

На фотографії сорт малини» геракл »