Грамотно організуємо годування нутрій в домашніх умовах

83

Вигодувати нутрій в умовах домашнього господарства не проблемно завдяки невибагливості цих тварин в їжі. Для згодовування підходять корми з раціону кроликів, корів і свиней.

Зміст

 • Чим годувати нутрій в теплу пору року
 • Особливості зимових кормів
 • Зернові та концентровані корми
 • Мінерально-вітамінні добавки

Чим годувати нутрій в теплу пору року

У теплу пору року, що рясніє травами та іншими свіжими кормами, у нутрій немає недоліку в різноманітному меню. Навесні їм додають гілочки з молодими пагонами таких дерев як береза, тополя, дуб, верба. Потрібно тільки врахувати, що гілочки липи, черемхи і ясена звірята не їдять. Охоче поїдаються молоді пагони болотних рослин: очерету, очерету, рогозу, тобто все, чим харчується нутрія в природі.

Крім того, влітку нутріям згодовують бур’ян, зібраний при прополюванні городу, дають коренеплоди і зелену масу зернових.

відео про зміст і годування нутрій

 1. у невеликих кількостях в їжу можна додавати бадилля буряка і моркви. Тільки при цьому бадилля посипають невеликою кількістю крейди для нейтралізації кислоти.
 2. скошені трави заготовляють на зиму і додають в корм влітку. З бур’янів тварини воліють: кульбаба, лободу, іван-чай, мати-мачуху.
 3. на корм їм йде наступна зелена маса: ячмінь, жито, кукурудза, горох, конюшина, люцерна.
 4. у районах вирощування винограду нутріям згодовують однорічні пагони, що видаляються з лози влітку і на початку осені. Вони охоче з’їдають до 400 г гілочок в день, тим більше що поживність лози порівнянна з коренеплодами. А залишки пагонів висушують і заготовляють на зиму.

Грамотно організуємо годування нутрій в домашніх умовах

Нутрії не страждають здуттям живота від поїдання мокрої трави

Важливо! зелена маса трави в раціоні повинна становити 300-400 г на одну тварину, з огляду на те, що частина корму затоптується і стає підстилкою. 

Перед згодовуванням свіжі трави, лозу і гілочки дерев необхідно промити водою. Нутрії не страждають здуттям живота від поїдання мокрої трави.також слід ретельно контролювати, щоб в корм звіряткам не потрапляли отруйні рослини.

Серед рослин, вирощуваних на городах і корисних для нутрій, окремо варто поговорити про топінамбурі. Його молоді пагони, що досягають висоти півтора метра і мають високу поживність, добре урізноманітнюють раціон тварин влітку. Взимку вони охоче їдять бульби топінамбура, якими можна замінити картоплю.

У раціон нутрій в сезон овочів додають кабачки, огірки, помідори, кавун, капусту. Різноманітні очищення овочів, відходи від переробки фруктів і ягід — все можна давати нутріям в якості вітамінних добавок.

Грамотно організуємо годування нутрій в домашніх умовах

У раціон нутрій в сезон овочів додають кабачки, огірки, помідори, кавун, капусту

Особливості зимових кормів

Вміст нутрій в холодну пору року має деякі особливості. Влітку повно овочів, зелені, іншого підніжного корму, ну а чим годувати взимку?

Раціон складається їх сухих і соковитих кормів. Заготовлені влітку віники з висушених гілок з листям, сіно, трав’яна і солом’яне борошно відносяться до сухих кормів. Сіно дають один раз в 2-3 дня, а в морози — частіше, так як воно йде на підстилку. Раз в тиждень рекомендується давати грубі гілки садових дерев, кору з яких нутрії із задоволенням обгризають. Хоча сухий корм містить мало корисних речовин, він сприяє нормалізації роботи кишкового тракту звірків.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Грамотно організуємо годування нутрій в домашніх умовах

В якості соковитих кормів, в основному взимку, використовують кормовий буряк і морква. Нутрії їх їдять дуже охоче, можуть з’їдати до одного кілограма на особину. Але рекомендується не перевищувати 400 г на одного звіра на добу, так як коренеплоди не можуть забезпечити повноцінного харчування і задовольнити потребу у вітамінах.

Грамотно організуємо годування нутрій в домашніх умовах

Раціон складається їх сухих і соковитих кормів

Другою основою харчування нутрій в холодну пору року є мішанки. Їх готують у вигляді густої каші з подрібнених зерен пшениці, кукурудзи, висівок, комбікорму з додаванням картоплі або його очисток, трав’яного борошна. Трав’яна мука повинна становити 10-20% від складу мішанок, але не більше 30 г на особину на добу. У проварену суміш можна додавати залишки супів, каш, молочних продуктів. Мішанка повинна вийти густа. З неї потім скачують кульки, які звірята їдять, тримаючи в лапках.

В їжу нутріям бажано додавати варений гарбуз, змішуючи її з сухими добавками. При можливості придбати відходи цукрового виробництва (жом), їм можна замінити половину коренеплодів в раціоні тварин. Жом використовується не тільки свіжий, але і висушений. Головне, щоб в ньому не було гнилі, цвілі.

Дозволяється вводити в їжу картоплю, особливо при нестачі коренеплодів. Сиру картоплю може викликати розлад травлення, тому його необхідно варити і давати в складі мішанок. Силосовані корми збільшують кислотність у нутрій, тому їх додають в обмеженій кількості.

Грамотно організуємо годування нутрій в домашніх умовах

Дозволяється вводити в їжу картоплю, особливо при нестачі коренеплодів

Зернові і концентровані корми

Крім зелених кормів і коренеплодів, нутріям в раціон необхідно вводити різні види зерна. Концентровані корми включають, крім зерна, відходи борошномельного виробництва і комбікорм.

 1. з зерна звіркам можна давати пшеницю, кукурудзу, просо, овес, ячмінь. Взимку його розмелюють і запарюють, а влітку вимочують в злегка підсоленій воді 5-6 годин, а потім змішують з мінеральними добавками. Норма на добу становить до 200 г на особину.
 2. в їжу нутрій можна додавати жолуді в сирому і сухому вигляді. Сухі жолуді краще розмолоти в борошно і змішати з іншими продуктами в мішанці. Так як жолуді мають в’язким властивістю, то кількість їх в добовому раціоні має бути обмежена.
 3. взимку і на початку весни їжу для нутрій корисно урізноманітнити пророщеним зерном. Для цього овес, ячмінь замочують на добу-дві, потім розсипають на підлозі в світлому приміщенні. Після появи паростків його можна додавати в їжу.

Грамотно організуємо годування нутрій в домашніх умовах

Необхідно ретельно контролювати якість готових кормів, щоб не отруїти тварин

Готові комбікорми є повноцінним кормом, що містить всі необхідні речовини. Випускаються комбікорми для нутрій. При відсутності можливості придбати спеціальні комбікорми, можна використовувати корми, призначені для інших домашніх тварин (кроликів, свиней і телят). Не можна використовувати комбікорм для птахів і великої рогатої худоби.

Необхідно ретельно контролювати якість готових кормів, щоб не отруїти тварин запліснявілим або неякісним продуктом. Спочатку відкидають окремо 2-3 звірка і годують їх новим комбікормом. Якщо протягом двох тижнів їх апетит і самопочуття не погіршилися, то переводять на новий раціон все поголів’я.

Мінерально-вітамінні добавки

До мінеральних добавок відноситься кухонна сіль, крейда, які додають з їжу нутріям при відсутності готових комбікормів. Для поповнення кальцію в організмі тварин використовують крейду, а при нестачі фосфору — кісткове борошно. Всі мінеральні добавки перемішують з основним кормом.

Кормові дріжджі можна вводити в раціон по 5-15 г на особину в день. Якщо корм забезпечений білками рослинного або тваринного походження, то застосування дріжджів необов’язково. До білків рослинного походження відносяться одноклітинні водорості (хлорела, спіруліна). При відсутності білків тваринного походження нутрії відстають у розвитку, самки дають слабке потомство. Тому добре додавати кісткове борошно, молочні продукти, відходи або залишки домашньої їжі.

відео про годування нутрій

Вітамінні премікси, використовувані для хутрових звірів, підходять і для нутрій. Їх дають самкам при вагітності і вигодовуванні молодняку, дорослим особинам — для підвищення якості хутра.